1Manau, kad šokoladinių Advento kalendorių era tolsta vis tolyn ir tolyn. Šiuolaikiniai tėvai visai kitokie. Jie ne tik daug dėmesio skiria savo atžaloms, rūpinasi jų lavinimu, gera savijauta, žino, kas yra emocinis intelektas, tačiau ir labai rimtai žiūri į savo mažylių mitybą. Juk ne vienas susidūrėme su situacija, kai močiutė kiša vaikui saldainį, o tėvai griežtai jai uždraudžia jį duoti. Manau, kad net keliaujant į svečius, kur yra vaikų, šiais laikais visai netinka vežtis nesveikus saldumynus, kurie yra tikros pridėtinio cukraus ir visokių dažiklių „bombos“. Kasdien įvairiose situacijose ieškodama, kaip savo vaikų mitybą paversti sveika, subalansuota, tačiau neatimti iš jų saldumynų džiaugsmo, radau „Bruzdukų“ Kalėdų kalendorių.2Advento kalendorius – man kaip šventa taisyklė. Jį turėjome net tada, kai dar nebuvo vaikų, o jiems atsiradus, šis daiktas kasmet laukimą paverčia dar ypatingesniu. Šiais metais abiem dukroms parinkau labai gardžius, sveikesnių užkandžių kalendorius, kurie jau mano namuose. Tiesa, dukros jų dar nematė, tad tikiu, kad abiem bus didelė staigmena. Ketverių dukra jau žino ir prisimena šią – Advento kalendoriaus – tradiciją, kurią vainikuoja gražiausios žiemos šventės, o štai pusantrų mažylei bus kažkas naujo. Tikiuosi, kad visi langeliai nebus atidaryti vienu kartu. Rašoma, kad šis kalendorius skirtas vaikas nuo trejų metų, tačiau maniškė liofilizuotų uogų bei vaisių yra ragavausi ir tokius smulkius produktus sukramto, tačiau visi tėveliai turi įvertinti savo vaiko galimybes, jei daiktas skirtas ne pagal jų ažių.

Kaip ir minėjau, šis kalendorius kitoks nei tradiciniai – jame jokio cukraus! Kiekvienos dienos langelyje – skanėstai, pagaminti iš tikrų lietuviškų uogų ir vaisių. Jie paruošti taikant moderniausią technologiją – džiovinimą šaltyje,  kuri leidžia išsaugoti visus vitaminus bei fermentus. Čia yra 10 skirtingų liofilizuotų skanėstų rūšių (braškių, jogurto ir svarainių skanėstas; obuolių, jogurto ir svarainių skanėstas; braškės; miško žemuogės; obuolių, kriaušių, svarainių, špinatų skanėstas; obuolių kubeliai; moliūgų kubeliai svarainių sirupe; kriaušių, aviečių, juodųjų serbentų, svarainių skanėstas; braškių, raudonųjų serbentų, svarainių skanėstas; obuolių, moliūgų, svarainių skanėstas). Skanėstai labai lengvi (liofilizacijos metu vaisiai ir uogos netenka apie 90 proc. savo svorio), patrauklūs, „saldainiškos“ formos, tad labai vilioja vaikus. O kur dar faktas, kad dėl tokio vaisių apdirbimo jie išsaugo didžiąją dalį vitaminų.

5Tikiu, kad tokie kalendoriai ne tik smagi pramoga vaikams, tačiau ir apsaugo mažylius nuo pratinimosi prie saldumynų. Juk 24 dienas gavęs cukraus dozę, labai tikėtina, kad norėsi dar ir dar. Manau, kad mūsų vaikų karta, kuri jau vaikystėje atranda sveiką mitybą, bus visai kitokia – mažiau sirgs, bus aktyvesni, judresni, sąmoningesni.

Labai noriu pagirti ir „Bruzdukų“ Kalėdų kalendoriaus dizainą (pakuotė pagamintas iš perdirbto popieriaus). Nuostabus stilistinis sprendimas, kuris ne tik mamai gražus, tačiau ir vaikus vilioja savo spalvingumu bei herojais. Šis kalendorius – tai ir miniteatras. Oi kaip man patinka toks įvairiapusis pakuotės panaudojimas. Tai rodo, kad gamintojas žiūri plačiau, pagalvoja apie Žemę, jos tausojimą ir savo produkto pakuotės „antrą gyvenimą“. O čia būtent taip ir yra. Kalendoriaus pakuotė po mėnesio naudojimo visai neuri keliauti į šiukšlyną, ji tampa teatro scena, kurioje veikia trys popierinės žvėrelių figūrėlės: briedis Bernardas, kiškis Juozukas ir pelėda Laimutė. Žvėrelius smagu išimti ir įdėti į popierines kišenėles: į sniego pusnis bei į dovanėlę rogėse. 4Vaikai gali figūrėles panaudoti kaip trafaretus, o sulaukus Šv. Kalėdų – papuošti eglutes.

3

Jau nekantrauju ir mintyse matau, kaip dukros kasryt bėgs ieškoti savo skanėsto.

Ir tuomet atrodo, kad jau tikrai kvepia Kalėdomis.

Linkiu ir jums įkvepiančio, sąmoningo ir prasmingo šventinio laukimo,

Bitė Gabrielė