Pagal Pasaulinės sveikatos organizacijos rekomendacijas, kūdikio primaitinimą reikėtų pradėti nuo šešto jo gyvenimo mėnesio (atskirais atvejais, patarus gydytojui – galima ir anksčiau). Pirmosios tyrės, kurių paprastai mamos duoda ragauti savo mažiukams, būna iš daržovių (bulvė, morka, cukinija, moliūgas, pamažu įtraukiant vis daugiau kitų daržovių). Po jų, kaip antrasis maitinimas, įvedamos kruopos (ryžiai, avižos, grikiai, miežiai, kukurūzai ir t.t.).
Jei daržoves ir uogas jau įvedėte į vaiko mitybą, metas išbandyti vaisius bei uogas. Štai 10 dalykų, kuriuos pravartu žinoti tėveliams.
- Vaisių ir uogų geriausiai siūlyti tik tada, kai kūdikis paragavo daržovių bei kruopų košių.
- Vaisius ir uogas labai kruopščiai nuplaukite po tekančiu vandeniu. Jei jos ne naminės – nuplikykite verdančiu vandeniu, o pirmus kartus nulupkite ir odelę.
- Rinkitės Lietuvoje užaugintas gėrybes ir siūlykite jų vaikučiui pagal sezoną. Puiki išeitis – uogų šaldymas (tai darykite nedidelėmis porcijomis – bus patogiau atsišildyti).
- Kaip ir su daržovėmis ar kruopomis, tiek vaisius, tiek uogas po vieną įveskite į kūdikio mitybą, o tik tada maišykite tyres. Taip galėsite stebėti alergines reakcijas.
- Pradžioje uogas ir vaisius trinkite, tačiau tai darykite su mediniu ar plastikiniu įrankiu, nes metalas sunaikina vitaminą C.
- Pirmiausia įveskite obuolius ir kriaušes (pradžioje galite tarkuoti, o pasirodžius pirmiesiems dantukams – duokite gabaliukais supjaustytą). Jei kūdikis dažnai viduriuoja ar būna neramus dėl pilvuko pūtimo – obuolius ir kriaušes apkepkite orkaitėje.
- Rinkitės tik gerai prinokusius vaisius (pavyzdžiui, žalsvos spalvos bananas tikrai netinkamas), nepadžiūvusius, nepapuvusius.
- Nuo 6–7 mėnesio galima įvesti ir įvairesnius vaisius bei uogas (avietes, žemuoges, braškes, mėlynes).
- Atminkite, jei jūsų kūdikis atpylinėja, smarkiai raukosi ar kažkaip kitaip parodo nenorą valgyti uogas, nekiškite jam jų per prievartą.
- Jei savų vaisių neturite, o uogų nespėjote užsišaldyti, puikus sprendimo būdas – „Semper“ geriamosios vaisių ir uogų tyrelės išspaudžiamose pakuotėse. Ne tik labai patogus būdas pamaitinti vaikutį kelionėse, tačiau ir puikus užkandis, jei neturite šviežių uogų bei vaisių.
Lieknų Bičių mamų bandytojų komanda išbandė šias „Semper“ vaisines „Smoothie“ tyreles ir dalinasi savo atsiliepimais.
Indrė: „Šias tyres naudojame jau seniai, jų pakuotė labai praktiška, nes gali vaikui duoti į rankas ir jis pats pavalgo. Nereikia jokių šaukštų ar šaukštelių, tad ypač patogu kelionėse, automobilyje, prekybos centre“.
Edita: „Viskas paprasta vasarą, kai turgeliuose pilna vaisių ir uogų, tačiau vitaminai vaikui būtini ir žiemą, tad tokios tyrės – tikras išsigelbėjimas. Man labai patinka, kad „Semper“ vaisinės tyrelės lyg kokteliai – skystos konsistencijos, tad net tada, kai mano sūnus buvo labai mažas, nesijaudinau dėl užspringimo galimybės.“
Simona: „Esu girdėjusi teoriją, kad kūdikiui geriau duoti tyreles, o ne iš užsienio atvežtus vaisius, tad visus egzotinius vaisius būtent taip ir įvedžiau į savo dukrelės mitybą. Ir pasitvirtino! Jokių alerginių reakcijų ar atpylimų jai niekada nebuvo. Mūsų mėgstamiausia – geriamoji tropinių vaisių tyrelė.“
Gabrielė: „Šios „Semper“ tyrelės – didžiulis atradimas mūsų šeimai. Į visas keliones jos keliauja kartu, ir mes patenkinti, kad nebereikia tampytis sunkių stiklinių stiklainiukų. Taip pat man patinka, kad ši firma siūlo tradicinio skonio – bananų ir obuolių su braškėmis tyres. Mano mažylei tai mėgstamiausi skoniai“.
„Semper“ geriamąsias tyreles „Smoothie“ rasite visuose didžiuosiuose prekybos centruose.