Nuo pat savo motinystės pradžios supratau, kad labai dažnai tėvai, pirkdami vis naujus žaislus savo atžaloms, viliasi, kad bent prie šio naujo pirkinio jų atžala praleis šiek tiek savarankiško laiko. Aišku, lengva vaikus pamiršti, kai jie į rankas gauna kokį išmanųjį įrenginį, bet dažniausiai mes norime ne tik, kad vaikai užsiimtų patys, bet kad ir jų veikla būtų prasminga (na taip, savo laisvalaikiui dažniausiu atveju keliame mažiau reikalavimų).

Pastaruoju metu, sukaupusi nemažą patirtį, vaikams perku vis mažiau žaislų, net kartais niurnu, kai jų per daug gauname dovanų, tad dažniausiai įvairiausių švenčių metu prašome, kad svečiai drauge vaikams pirktų ilgai tarnausiančius žaidimus ir tik tokius perku pati savo vaikams, gerai apsvarsčiusi pliusus bei minusus.

Mano mažiausias sūnus – krapštukas, jis mėgsta šiek tiek laiko praleisti su savimi, užsiimdamas kokia nors atpalaiduojančia veikla. Mano vyresnysis, atvirkščiai, tikras vijurkas, tačiau jį taip pat skatiname mokytis susikaupti ir tikslingai padirbėti kurį laiką. Taikydamasi prie abiejų sūnų, nužiūrėjau vieną naują žaidimą, kuris išpildo daugelį mano pageidaujamų kriterijų: tinka skirtingų amžių broliams (nenorime žaislais užsigriozdinti namų), skatina susikaupti ir lavina daugybę vaikams reikalingų įgūdžių. Tad mūsų namuose apsigyveno, mano akimis, itin kokybiškas ir prasmingas „Beleduc“ firmos žaidimas „Logopic“ (jis iš mūsų pamėgtos www.eduko.lt parduotuvės, kurioje jau ne kartą radome labai patvarių ir kokybiškų žaidimų, kuriuos aprašėme dar praėjusiais metais).Šio žaidimo esmė – magnetine rankenėle per pertvarėlę paimti skirtingų spalvų rutuliukus ir juos nunešti į reikiamą vietą (pasirenkame skirtingus paveikslėlius, kuriuos reikia sudėlioti). Veikla tikrai užburianti, vaikai susikaupę gaudo rutuliukus, o vėliau juos nešą į reikiamą duobelę, toks procesas reikalauja itin didelio kruopštumo ir atidumo. Be viso šito, mažieji pasikartoja ar mokosi spalvų pažinimo, rūšiavimo, riešo valdymo, o didesnieji – logikos ir improvizacijos, mat žaislas turi skirtingo sudėtingumo variantus:

  1. Lentelės su paveikslėliais, kuriose sužymėta, kur kuriuos rutuliukus dėlioti – tiks mažesniems ar pradedantiems žaidėjams. Žaidimo instrukcijoje rašoma, kad jis tinka nuo 3 metų, bet kitos Bitės dukrytė labai panašiu jau žaidžia nuo dviejų.
  2. Lentelės su nespalvotais paveiksliukais, kur vaikai laisvai renkasi spalvas ir dėlioja pasirinktą motyvą.
  3. Lentelės, kuriose paveikslėliai nesužymėti taškeliais, o dar sudėtingesniuose – ir su spalvotu fonu, kas dar pasunkina užduotis sudėlioti kamuoliukus teisingai.
  4. Lentelės, kuriose vaikai turi pratęsti loginę pradėto rašto seką, taip skatinant jų loginį mąstymą.
  5. Tuščiosios lentelės, kur vaikai dėlioja savo norimų spalvų ir formų raštus ir taip tobulina kūrybiškumą bei improvizaciją.

Neabejoju, kad kūrybingos mamos sugalvotų ir dar daugiau užduočių, pavyzdžiui, suskaičiuoti įvairių spalvų rutuliukus, išdėlioti juos paeiliui, o gal paskatintų vaikus sugalvoti bei nupiešti savo lenteles, kurios taptų užduotimis broliui ar sesei. Galų gale, galima surengti šeimos varžybas, kur varžomės, kas užduotį įveiks greičiau.

 

 

Linkime ir jums neprarasti kūrybingumo,

Lieknos Bitės