img_20180313_155319Šiomis dienomis dažnai girdime frazę „vaikų lavinimas“. Ir kontekstas dažniausiai būna ne tik apie mokyklinukus, tačiau ir apie dar net metų nesulaukusius mažylius ar darželinukus. Aš, teisybę pasakius, labai mėgstu šią temą ir pati valandų valandas galėčiau ieškoti idėjų, ką smagaus nuveikti su dukryte. Taip pat negailiu ir savo laiko ne tik tų veiklų pasiruošimui, tačiau ir laikui su vaiku, kol jas atliekame.

Tiesa, visada stengiuosi kitiems teisingai paaiškinti, ką man reiškia „vaiko lavinimas“. Tai nėra tas stereotipiškai įsivaizduojamas griežtas skaičių ar raidžių mokymas – tai žaidimai, kurie malonūs abiems pusėms. Tiek mes, tėvai, turime mėgautis ta veikla, tiek dukrytei ji turi būti įdomi, įtraukianti. Todėl vaiko lavinimas mano akimis aprėpia labai daug skirtingų sričių: nuo pasaulio pažinimo, skaičių, raidžių, knygų skaitymo iki dainavimo, piešimo, eksperimentų ir t.t. Taip kasdien, priklausomai nuo nuotaikos, ir ieškome, ką čia nuveikus.

Šį kartą papasakosiu apie mūsų šio mėnesio temą, kurią daugiausiai realizuojame per darbelius su popieriumi, dažais, klijais, žirklėmis ir t.t. Tai Velykiniai darbeliai. Pradėjome gana anksti, tad viena namų siena jau nukabinėta dvimetės veiklų rezultatais. Keliomis jų pasidalinsime ir su jumis.

Kiaušinių marginimas su ausų krapštukais. Tereikia iš storesnio kartono iškirpti kiaušinio formą, atidaryti dažus ir į kiekvieną spalvą įdėti po ausų krapštuką. Vaikams tokia „kitokia“ tapyba visada labai patinka.

Kiaušinių marginimas su minkštais štampukais ir plunksnomis. Taip pat reikės iškirpti kiaušinį, ant paletės užlašinti skirtingų spalvų dažų ir duoti specialius štampukus su minkštais (lyg kempinės) galais. Oi kiek smagumo taip „priburbuliuoti“ kiaušinį. Dar vienas dalykas, kuris vaikams dažnai prilygsta stebuklui, tai įvairios spalvotos plunksnos. Mes jas taip pat panaudojome margučio dekoravimui ir priklijavome su paprastais klijais.img_20180314_101407

img_20180311_181136Kiškis piškis. Šiam darbeliui, teisybę pasakius, prireikė daugiausiai tiek dvimetės kantrybės, tiek tėvelių pagalbos. Mums reikėjo vienkartinė popierinės lėkštutės, spalvoto popieriaus, įvairiausių dekoro smulkmenėlių (spalvotų plunksnų, spalvotų minkštų burbuliukų, „akyčių“), dažų (mes išbandėme labai gražius „Tulip“ firmos – tviskančius auksiniais blizgučiais), žirklių, markerio. Visa kita eiga – kiekvieno fantazijos reikalas, juk kiškis kaskart gali būti vis kitoks. Mano dukrytei smagiausia dalis buvo plunksnų dėliojimas ant blizgančiais dažais padengtų vietų (jie puikiai atliko ir klijų funkciją).

img_20180311_152051Stebuklingieji margučiai. Šiai smagiai veiklai, kuri imituoja tikrųjų kiaušinių dažymą, naudojome specialų „Marabu“ firmos rinkinį (jį, kaip ir daugelį kitų, Velykiniams darbeliams skirtų priemonių, radome „Skizze“ parduotuvėje). O veikla vaikams suteikia tikrai labai daug malonumo. Tereikia į didesnį indą (mes naudojome permatomą, kad matytųsi spalvų susimaišymo stebuklas) įpilti po kelis lašelius rinkinyje esančių dažų, pamakaluoti medinių pagaliuku ir, pagaliuką įsmeigus į kiaušinį (mes išbandėme štai šiuos), merkti į vandenį. Oi kiek džiaugsmo dukrai buvo matyti, kaip dažai tarpusavyje susimaišo ir prikimba prie kiaušinio – jis virsta margaspalvis bei labai gražus. Toks marginimas – lyg laboratorijos žaidimas, o rezultatas puikiai tinka namų dekoravimui.Margučiai kruopštukams. Kitus kiaušinius dekoravome kiek ilgiau. Tam mums prireikė kreidinių dažų (naudojome „Marabu“ firmos), minkštų štampukų, spalvotų markerių, plunksnų, klijų ir minkštų burbuliukų. Kreidiniai dažai, kurie dažnai naudojami baldų „prikėlimui“ naujam gyvenimui, mums pasitarnavo kaip kiaušinių fonas, nes puikiai padengė plastmasę. Kiaušiniams išdžiuvus, juos marginome su auksiniu ir juodu markeriais, klijais tvirtinome plunksnas bei burbuliukus. Rezultatas – labai žaismingas ir smagus, o svarbiausia – veikla, nors ir reikalaujanti kruopštumo bei atidumo, tikrai patiko dvejų mergaitei.img_20180311_151923Žaisti, atrasti ir mėgautis laiku su vaikais linkinčios,

Lieknos Bitės