kutis4Atšalus ir subjurus orams, ne viena šeima tampa karantino zona, kurioje gyvena  tarsi burbule, kartu su bėgančiomis  nosytėmis ir kutenančiomis gerklytėms.  Šie laikotarpiai yra tikrų tikriausias kantrybės išbandymas tėvams, nes be veiklos vaikai ima šėlti, tad mamoms tenka kasdien ieškoti užduočių ir žaidimų mažiesiems padaužoms. Mes, Bitės, dažnai dalijamės lavinamųjų veiklų idėjomis, tačiau turime prisipažinti, kad ir mes kartais pritrūkstame minčių. Tokiais atvejais mums į pagalbą atskuba lavinamieji žurnalai. Jų įvairovė labai didelė. Daugelis, tiesa, yra skirti vyresniems vaikams (moko skaičiuoti, skaityti, piešti, spalvinti ir t.t.), tačiau mažyliai taip pat mėgsta tokias veiklas, kurios dargi ir lavina smulkiąją motoriką.kutis2Mano naujas-senas atradimas – penkių „Kiškutis Mikutis“ arba „Kutis“ serijos knygelių rinkiniai, kviečiantys vaikus kurti, mokytis ir dalintis atradimais. Rinkiniuose esančios knygutės skirtos vaikams nuo dvejų metų, tačiau puikiai tinka ir mano pusantrų metų dukrai. Jai tai pirmoji pažintis su lavinamosiomis užduočių knygelėmis.

Kiškutis Mikutis greitai tapo mano mažosios mėgstamu personažu. Su jo knygelėmis vyresnėlė (beveik ketverių) pažįstama jau kurį laiką, tačiau jai taip pat smagu kartu su sese klijuoti lipdukus ir pasakoti jose vaizduojamas istorijas. Man labai patinka tai, kad knygelės yra teminės, pavyzdžiui: „Dydžiai“, „Orai“, „Spalvos“, „Šeima“, „Kalėdos“, tad galima išsirinkti tokią temą, kurios norisi pamokyti vaiką. Kiekvienoje knygelėje mažyliai ne tik mokosi atitinkamų temų, bet ir sprendžia smagias užduotėles, kurios (kartais su tėvelių pagalba, priklauso nuo amžiaus) jau įkandamos vaikui nuo pusantrų metų.kutis

Mano dukroms labai patinka tai, kad žurnalo herojai – gyvūnėliai. Jaunėlė, kuriai floros bei faunos pasaulis dabar itin aktualus, didžiuojasi pažindama juos ir bandydama ištarti daugumos pavadinimus ir garsus, tuo tarpu vyresnėlei patinka istorijos, pavyzdžiui, gimtadienis, o kas jo nemėgsta? Žurnalo kūrėjai pateikia trumpų rekomendacijų ir tėveliams, ką jiems reikėtų akcentuoti ir atlikti kartu su vaikais.

Penkių knygelių rinkinį atradau, kai ieškojau dovanos draugų vaikams. Viena knygelė – lyg ir labai simboliška, o štai penkių rinkinys – solidi, naudinga, smagi staigmena. Šiame rinkinyje juk yra net 200 lipdukų! O ir rinkinių pasirinkimas tikrai platus (ant maišelio pavaizduotos temos, tad jas taip pat galima pasirinkti pagal vaiko interesus ar amžių).

kutis3Esu įsitikinusi, kad su tokia dovana-staigmena niekada neprašausiu, nes net gavus ar turint kelias vienodas knygeles, jos vis tiek puikiai „sunaudojamos“. Mano patirtis su dukromis rodo, kad jos gali nors ir kasdien klijuoti lipdukus bei marginti užduotėlių knygeles. Jau apsisprendžiau, kad tokie smagūs ir naudingi „Kiškutis Mikutis“ užduotėlių knygelių rinkiniai bus puiki staigmena artimųjų vaikams Kalėdų proga.

Tokių rinkinių galite rasti www.perkuknyga.lt. Šiuo metu čia taikoma 15 proc. nuolaida.

Apie šventinį pasiruošimą jau galvojančios,

Lieknos Bitės