Kadangi su savo vaikučiais išbandome daug įvairiausių veiklų ir žaidimų (vienus pasigaminame namuose, kitus – perkame ar gauname dovanų), tad iš savo puslapio sekėjų neretai sulaukiame žinučių, kokius žaislus rekomenduotume vienokio ar kitokio amžiaus vaikams. Neseniai viena mamytė klausė, ką lavinančio, naudingo ir reikalingo galima padovanoti dvejų metų vaikui. Nors sąrašą galėtume sudaryti tikrai netrumpą, tačiau būtent apie vieną tokį žaislą iš www.edukaciniai.lt papasakosime ir jums.

Tai firmos „APLI Kids“ trijų žaidimų kubas, kuriame slepiasi domino, dėlionės ir atminties žaidimas. Nors gamintojas rašo, kad žaislas tinka nuo trejų metų, mes kategoriškai su tuo nesutinkame. Jis ypač naudingas yra dvejų ar net šiek tiek jaunesniam vaikui. Kodėl? Būtent nuo pusantrų metų vaikai pradeda žaisti įvairius atminties žaidimus, tad gyvūnų atpažinimas – jiems tikrai patiks (tuo pačiu lavinsis ir vaiko kalbiniai įgūdžiai, jei visada, jam atradus dvi vienodas korteles, įvardinsite, kas tai per gyvūnas).

Pirmosios dėlionės, mūsų nuomone, vaiko rankose turėtų taip pat atsirasti dar prieš antrąjį gimtadienį. „APLI Kids“ kubo dėlionės idealiai tinka kaip pirmosios, mat reikia sujungti tik dvi detales. Mano dvimetei toks jungimas jau nebuvo įdomus (prieš gerus tris mėnesius dar būtų buvę labai naudinga), nes ji mielai jau dėlioja 9, 12, 20 detalių dėliones, tačiau jai patiko kitas aspektas – šių dėlionių tema yra profesijos. Apie jas dar nebuvau dukrytei daug pasakojusi, tad tai buvo puiki proga pasikalbėti ir išsiaiškinti, kas ką dirba, kokių profesijų būna žmonės ir ką jie daro.Trečioji kubo dalis, labai patikusi mano dvimetei, tai domino žaidimas. Jos taip pat tematinės – transporto priemonės. Šios domino kortelės gana didelės, iš tvirto kartono, o piešinukai – labai spalvingi ir įtraukiantys į žaidimą. Domina man patinka tuo, kad tai veikla, kuria lengva užsiimti visai šeimai. Taip pat ji lavina vaiko pastabumą.

Taigi, jei ieškosite, ką su dvimečiu nuveikti smagaus, įtraukiančio, kviečiančio susikaupti ir išmokti kažką naujo, tikrai galite išbandyti tokį „trys viename“ žaidimų kubą. Mūsų nuomone, su tokia dovana draugų vaikams taip pat neprašausite.

 

 

Linksmų ir naudingų žaidimų linkinčios,

Lieknos Bitės