dsc08204Kalėdinių dovanų karštinė įgauna pagreitį. Kol vaikai rašo laiškus Kalėdų Seneliui, skaičiuoja Advento dienas ir stengiasi padaryti kuo daugiau gerų darbų, tėveliai suka galvą, kuo gi mažylius nustebinti?

Kas labiausiai vaikus sužavi? Aišku, įspūdingi žaislai, kuriuos galėtų įvairiapusiškai panaudoti, improvizuoti, pasitelkti visas savo kūrybines galias. Mamos įvairiose grupėse diskutuoja, kad tai galėtų būti: virtuvėlė, lėlių namas, o gal didelė traukinių trasa? Taip, tai įspūdingi daiktai, tačiau jų ir kainos nėra mažos. Mes, Lieknos Bitės, norime pasidalinti savo atradimu ir Kalėdinės dovanos idėja, kuri tekainuoja 10 eurų, o mūsų vaikai, ją pamatę, tiesiog neteko žado.

Įsivaizduokite, kaip nustebs jūsų mažylis, kai po egle ras visą namuką, į kurį galima įlįsti, jame žaisti ir net jį nuspalvinti taip, kaip nori būtent jis?! Papasakosime, ką mūsų vaikai veikia su tokiu žaislu ir kokių smagių veiklų prisigalvoja.lidloSLĖPTUVĖ. Šiame namuke gyvenimas tiesiog verda! Vaikai landžioja, slepiasi, vienas kitą kviečia pro langą arba siūlo tėveliams kartu užsukti (mums kiek ankštoka, bet tilpome). Visi žaislai, imituojantys „namų gyvenimą“ taip pat keliauja čia.  Net dvejų metų mergaitei buvo labai smagu į namelį nusinešti visus meškučius, susodinti ir su jais plepėti. Beje, vaikų psichologai sako, kad vaikams labai naudinga namuose turėti atskirą erdvę, tarsi slėptuvę, kurioje karaliauja tik jie.img_20171205_114439

LAVINA VAIZDUOTĘ. Toks paprastas žaislas kaip kartoninis namelis gali būti puiki priemonė vaiko vaizduotei lavinti. Štai vienos mūsų berniukai, pamatę, kad ant jo pavaizduotos įvairios detalės, atsuktuvai, varžtai, griebė savo plastmasinius meistro įrankius ir ėmėsi darbo: vaizdavo, kaip kala, suka, pjauna, liepė mums padėti – palaikyti, paspausti.

VAIKAS TAMPA KŪRĖJU. Mūsų išbandytas namelis – baltas su juodais kontūrais. Jį kiekvienas mažylis gali savaip nusispalvinti, kitaip tariant, prisidėti prie jo galutinio vaizdo. Štai mes dabar dukrą mokome jos vardo raidžių, tad mažylei ant stogelio užrašėme, kad tai jos – Barboros. Kai ji vis pribėga pažaisti, sakome: „Pažiūrėk, štai tavo namelis, matai – užrašytas tavo vardas“. Kitos mūsų berniukai nieko nelaukė, griebė pieštukus, flomasterius ir suskubo patys marginti namelį.

lidlo1

RAMYBĖS ERDVĖ. Stengiamės su vaikais apie jų blogą elgesį daug kalbėtis, aiškintis situacijas, ant jų nepykti, tačiau elgtis taip, kad jie suprastų, jog vienas ar kitas jų poelgis mus nuliūdino. Labai veiksminga priemonė – atsitraukti nuo erzinančio dalyko (pavyzdžiui, žaislo, kuriuo nepasidalina su kitu vaiku) ir leisti ramiai pabūti, apgalvoti situaciją. Šis namelis tam idealiai tinka – tai ramybės ir susikaupimo zona, kur neblaško kitų žvilgsniai. Vienos mūsų berniukas į namelį net atsinešė pagalvę bei antklodę ir pareiškė, kad čia miegos pietų miego.dsc08198VISOS ŠEIMOS VEIKLA. Namelio konstravimas – labai smagus užsiėmimas. Mūsų vaikai dar tokio amžiaus, kad jiems šioms „statyboms“ reikėjo mūsų, suaugusiųjų, pagalbos. Nors procesas tikrai nesudėtingas, bet labai smagu visiems kartu jį sukonstruoti ir pasidžiaugti bendru, gražiu rezultatu.

dsc08213

SĄVOKŲ MOKYMAS. Mes namelį panaudojome ir kelioms paprastoms pamokėlėms. Jis labai palankus ne tik aiškiai vaikui įvardinti namo dalis (stogas, durys, langas, kaminas), tačiau ir parodyti, kur yra „viršuje“, „apačioje“, „dešinėje“, „kairėje“, „viduje“, „išorėje“ ir t.t.

Jei ir jūs ieškosite tokios dovanos savo vaikams, ją galite rasti „Lidl“ parduotuvėse. Beje, kaina tikrai nedidelė – vos 10 eurų. Atrodo, toks paprastas žaislas, tačiau vaikus kviečiantis labai smagiems nuotykiams!

Kalėdinių dovanų idėjomis besidalinančios,

Lieknos Bitės