dsc09306Mano nuomone, LEGO – žaislas, be kurio neturėtų užaugti nei vienas vaikas. Turime jau nemažą LEGO DUPLO kolekciją, bet kiekvienas papildymas vaikams didžiulis džiaugsmas, nes atveria vis naujas scenarijų galimybes. Anksčiau mano vyresnėlis ir mažius žaisdavo atskirus ir skirtingus žaidimus, o dabar vis susigalvoja ir bendros veiklos, tad naujasis LEGO DUPLO su jų pamėgtais filmuko herojais tiesiog idealus.Rinkinį sudaro dvi mašinėlės, tad idealu žaisti keliese, o taip pat ir lenktynių atributika bei, aišku, pati Didžioji Taurė. Žinoma, pirmiausia reikėjo išsiaiškinti, kuris lenktynių dalyvis atiteks kuriam berniukui, bet jau po to žaidimai liejosi savaime. Nors iš pradžių berniukams reikėjo tiesiog laiko pažaisti mašinėlėmis, vėliau jie įsijungė ir į kryptingas veiklas su kaladėlėmis.Jei ir jūs turite daugiau LEGO DUPLO kaladėlių, nesudėtingai pasigaminsite ir visą lenktynių trasą, tereikia iš pailgų kaladėlių pagaminti greičio ruožus bei paruošti starto užtvarą. Ją pagaminsite iš kvadratinių kaladėlių, sujungtų į bokštelį bei pailgų kaladėlių intarpų. Mamos, jums beliks vadovauti lenktynėms ir kartu skanduoti: pasiruošti – dėmesio – marš!

Beje, didelis pliusas ir tai, kad šiame rinkinyje esančios mašinėlės yra tikrai ne mažos, tad vaikams (net ir patiems mažiausiems) labai mielos. Mano berniukai saviškes nešasi net į eidami miegoti į lovą ar į darželį.dsc09287Kol berniukai lenktyniauja trasose, mergaitės jiems nė kiek neatsilieka ir su LEGO DUPLO taip pat kuria įvairiausius stebuklus bei mokosi, atranda, pažįsta. Štai neseniai mūsų namuose atsiradęs rinkinys „Nuotykiai ūkyje“ mano dvejų su puse dukrytę labai sužavėjo ir įtraukė. Jei tik už lango prastas oras, mes sėdame ant kilimo ir statome ūkininko namą bei rūpinamės gyvūnais. Tokie dideli LEGO rinkiniai įdomūs ne tik vaikams, tačiau ir tėveliams. Mes ne ką mažiau įsitraukiame į statybas ir kuriame minipasaulį. Manau, kad tai puikus būdas lavinti vaiko kūrybiškumą (jei dėlioja taip, kaip pats sugalvoja) ir puiki mankšta jo intelektui (jei dėlioja pagal rinkinyje esančias instrukcijas).

dsc09289

Be tradicinio LEGO panaudojimo – statybų ir kūrimo – mums jis pasitarnauja ir daugeliui kitų lavinamųjų veiklų. Būtent šis rinkinys, kurio tematika „ūkis“, padeda vaikui išaiškinti kuo skiriasi naminiai gyvūnai nuo laukinių. Taip pat kalbame apie tai, kodėl žmonės kai kuriuos gyvūnus augina, juos kasdien maitina, rūpinasi jų sveikata ir t.t. Dukrai taip pat išaiškinau, iš kur ant mūsų stalo atsiranda kiaušiniai, pienas, mėsa. Manau, kad mieste gyvenantys vaikai turi suvokti ir suprasti, iš kur viskas atkeliauja. Mano dukrytė jau dabar kalba, kaip norėtų važiuoti į kaimą, kur karvutės valgo žolę, laksto vištos, o avytės mekena.dsc09434Taip pat žaidėme žaidimą „atrask, kas kur“. Ant didesnės LEGO plokštės iš abiejų pusių sudėjome kaladėles, vienoje iš pusių dėjome po dvi (po viena pakišamas siūlo galas, o kita aprišama siūlu). Prie vienoje pusėje esančių kaladėlių sudėjome gyvūnų paveikslėlius, o prie kitoje – LEGO gyvūnėlius. Mano dukrytei buvo labai smagu teisingai juos sujungti.

dsc09428

Tiesa, su LEGO DUPLO galima žaisti įvairiausius lavinamuosius žaidimus, padedančius pažinti spalvas ir raides, suvokti kiekius, skaičiuoti ir t.t. Dar vienas žaidimas, kuris, mano nuomone, padeda lavinti vaiko pastabumą, atidumą, susikaupimą – tai kaladėlių sudėliojimas pagal atspausdintą paveiksliuką. Ši veikla tikrai vaikus įtraukia ir iš pačių mažiausių reikalauja didelio užsispyrimo, kad būtų įveikta.dsc09303Linksmiausiomis žaidimų idėjomis besidalinančios,

Lieknos Bitės