dsc00470Manau, kad vaikams labai svarbu, kad juos suptų lavinanti, ugdanti aplinka. Tiesa, darželiuose mažyliai nemažai nuveikia su auklėtojomis. Mano dukrytė bene kasdien parsineša po piešinuką, lipdinį ar kitą savo kūrinį. Tačiau pastebėjau, kad to jai neužtenka. Vakarais ir savaitgaliais ji neretai prašo, kad eitume daryti darbelių. Tiesa, pati ją prie to pripratinau, nes tuomet, kai dar nėjo į darželį, kasdien darydavome labai daug užduotėlių, kurias pati gaminau.

dsc00472

Tikriausiai, daugelis mamų žino ir tai, kad neretai pasiruošimas šioms „naminėms“ veikloms užtrunka ilgiau nei vaikas jomis džiaugiasi. Todėl su dideliu džiaugsmu jums noriu papasakoti apie „Užduočių dėžutę“. Aš dažnai pagalvoju, kad šiuo metu vaikiškų produktų rinkoje tiek visko daug, kad nustebinti tiek tėvus, tiek vaikus darosi itin sudėtinga. Tačiau „Užduočių dėžutė“, kurią bandome beveik mėnesį, mane tiesiog pribloškė – kokia puiki idėja, kurios niekur kitus nesu mačiusi! Pačios kartais pasidaliname darbelių ar veiklų idėjomis, tad puikiai žinome, kiek dažniausiai užtrunka, kol joms pasiruoši. O čia – rinkinys veiklų, kurioms visos priemonės paruoštos nuo A iki Ž. Darbeliai skirtingi ir skirti skirtingų sričių lavinimui, tikrai nenuobodūs ir taikliai parinkti, kad sudomintų mažylius. O kur dar labai graži knygutė, kurią taip pat radome rinkinyje.

Kokiu principu veikia ši dėžutė? Jos turinys keičiasi kas mėnesį, o veiklos integruojamos pagal to mėnesio aktualijas. Pavyzdžiui, mes gavome lapkričio mėnesio užduotėlių rinkinį, tad buvo rudeninio medžio ir vėjarodės gaminimas, skaičiavimas su lietaus lašais, kūrybinė laboratorija su sėklomis ir kitais biriais produktais, dekoruojant rudenines gėrybes ir daug kitų veiklų. Man labai patiko, kad užduotys gana skirtingos ir tinkamos tiek trejų, tiek penkerių metų vaikams.

Manau, kad tokios dėžutės prenumerata, gali būti puiki tradicija visai šeimai. Juk su dėžute atkeliauja ir daug gerų emocijų, nuotykiai ir atradimai, kurie ne tik suteikia labai daug džiaugsmo vaikams, yra naudingi jų lavinimui, tačiau ir suteikia tėveliams šiek tiek laisvės. Neabejoju, kad ir jums, kaip mums, viena geriausių dovanų yra poilsio akimirkos, kai žinai, kad tavo vaikais dėl jų nenukenčia, o, atvirkščiai, prasmingai leidžia laiką.

Jei ieškosite šių dėžučių, užsukite čia: www.uzduociudezute.lt

Prasmingo ir smagaus laiko jūsų šeimoms linkinčios,

Lieknos Bitės