plakataseŠiais laikais tėvai labai daug dėmesio skiria ne tik vaikų lavinimui, tačiau ir tam, kaip atrodo jų aplinka. Sutinku, kad mažyliams reikalingi patogūs, saugūs namai, tačiau taip pat manau, jog kartais mamos perspaudžia su „pinterestinėmis“ idėjomis. Na, juk visai nereikia tų pagalvių minkštumo apsaugėlių kūdikio lovytei, kad ir kokios jos gražios. Jos gali tapti mirtinai pavojingos dar nejudančiam mažyliui. Nebūtinai viskas turi būti tik pasteliška ir suderinta, juk vaikai dievina spalvas.

pauksciaicŠį kartą papasakosiu apie savo sprendimą dėl jaunėlės dukros kambario sienos dekoravimo. Jos miegamajame jau ir taip yra šiais laikais neįprastas atributas – gimnastikos sienelė, tad eksperimentuoti jau nebėra baisu. Nusprendžiau, kad viena iš sienų bus skirta pažinčiai su pasauliu. Mano patirtis rodo, kad vienerių–dvejų metų vaikai labiausiai domisi flora ir fauna. Na, galbūt, būtent mano vaikai tuo labiausiai domisi, tačiau tikiu, kad bendrai tokio amžiaus mažyliai labai imlūs enciklopedinėms žinioms apie pasaulį.

Su pirmąja dukra tokiems pažinimo žaidimams pati ieškodavau internete ir spausdindavau įvairius atvaizdus (gyvūnų, paukščių, augalų ir t.t.), tačiau tai užima daug laiko. Apsidžiaugiau iš leidyklos „Briedis“ gavusi dovanų laminuotą, didelį (70×100 cm) plakatą su Lietuvoje gyvenančiais paukščiais. Prisipažinsiu, beveik mėnesį mano dukros jo neleido kabinti ant sienos ir nuolat ant jo žaidė ant žemės. Jos tiesiog tupėdavo greta jo (ar net ant jo) ir tyrinėdavo paukščius. Mano vyresnėlė (jai treji su puse) daugelį paukščių jau geba identifikuoti (būdama beveik dvejų ji iš paveikslėlių atskirdavo apie 30 skirtingų paukščių), tačiau šiame plakate jai labai patiko keletas dar nematytų. Taip pat jai paaiškinau, kaip ženklinami patinėliai ir patelės, tad jai labai įdomiu žaidimu tapo tyrinėjimai – kas mama, o kas tėtis, kuo jie skiriasi ir pan. Labai greitai šias žinias ji pritaikė ir kasdienybėje. Vieną vakarą, vaikštinėjant parke, pamačiusi antis, ji labai išdidžiai mums paaiškino, kad tas gražuolis, kurį puošia žalia apykaklė – tėtis, o štai ta rudoji, kur tipena greta – mama.plakatase

Mano pusantrų metų dukrai plakatas ne ką mažiau įdomus. Tik nereikia manyti, kad tokie maži vaikai domisi tik kramtukais ir barškučiais. Tikrai ne. Vaikui įdomu tai, ką tėvai su meile, smalsumu ir užsidegimu jiems pateikia. O floros ir faunos pasaulyje atrasti įdomių ir sužadinti vaiko susidomėjimą itin lengva. Šiuo metu jai tik rodau ir įvardiju paukščius, jei pavyksta – verbaliai pademonstruoju to paukščio skleidžiamą garsą (labai praverčia ir Selemono Paltanavičiaus knyga „Lietuvos paukščiai”). Kitas etapas bus klausinėjimo – prašysiu jos parodyti, kur yra vienas ar kitas paukštis. Trečias etapas (labai pasitarnaujantis kalbos raidai) – rodysiu paukščius ir klausiu, kas čia? Taigi, vienas plakatas, o jo panaudojimo būdų ir naudos vaikui labai daug.

Kai paukščiai pabos, planuoju ant sienos pakabinti kitus objektus – žuvis, gyvūnus, augalus ar kt. Leidyklos „Briedis“ internetiniame puslapyje tokių plakatų pasirinkimas labai didelis. Nors jų kaina atrodo nemaža, tačiau, po mėnesio naudojimo ant žemės, galiu patikinti, kad verta įsigyti laminuotus plakatus – jie kokybiški, ilgaamžiai ir atsparūs mažų rankyčių išbandymams.

Linkime kuo daugiau atradimų su savo mažyliais,

Bitės