dsc06124Sakoma, kad pasaulis yra knyga, ir tie, kurie nekeliauja, skaito tik pirmą jos puslapį. Mane pasaulis ir jo pažinimas žavėjo nuo mažų dienų mokykloje – kokie tie paslaptingi kraštai, kuo kitos tautos skiriasi nuo mūsų, ką jie ten valgo, kaip kalba ir t.t. Ne veltui su vyru kasmet planuojame, kokią naują šalį aplankyti šiais metais. Mums tai tarsi geriausias metų apdovanojimas, dar vienos svajonės išsipildymas, kuri, žinome, praplės mūsų akiratį, atneš daug naujų potyrių, patirčių.

Tik gimus dukrytei taip pat žinojau, kad vienas geriausių dalykų, ką mes jai galime suteikti – tai pasaulio pažinimas. Noriu, kad ji būtų kosmopolitiška, drąsi, smalsi, o kitų šalių pažinimas – vienas iš būdų tai skatinti. Nusprendžiau, kad prieš tikras keliones pasaulį pažinti galime ir namuose. Ieškojau įvairiausių žemėlapių, gaublių, tačiau visi atrodė per daug rimti dvejų metų mergaitei. Po ilgų „žvalgybų“, www.eduko.lt puslapyje, kuriame mėgstu pasižvalgyti į lavinančius žaisliukus, radau „Beleduc“ pasaulio žemėlapį-dėlionę „Vienas pasaulis“.dsc06126Dėlionė išties nemaža, ją sudaro 21 detalė, todėl rekomenduojama, kad žaislas tinkamiausias nuo trejų metų. Nors mano mergaitei vos dveji, tačiau nusprendžiau, kad tokią dėlionę „narplioti“ bus smagu dviese. Mažylei labai patinka tokia veikla, kai kartu ieškome, dedame, aš jai pasakoju, kaip ir ką daryti. Vienai sudėlioti šį žemėlapį – dar sudėtinga užduotis, tačiau ji jau labai smalsiai į rankytes ima atskirus žemynus, tyrinėja, kas ant jų pavaizduota ir bando ieškoti vietos pasaulyje.

„Vieną pasaulį“ turime jau daugiau nei mėnesį, todėl dalinuosi savo pastebėjimais, kodėl tai puikus žaislas, tinkantis vaikams nuo dvejų iki kokių septynerių metų. Mano nuomone, tai daiktas, kuris augs kartu su mažyliu ir kasmet jį vis kitaip lavins.

Smulkioji motorika. Pirmiausia, aišku, tokie žaidimai – puiki mankšta pirštukams. Vaikas ima skirtingas figūras, jas liečia, tyrinėja.

Enciklopedinės žinios. Pasaulis ir jo pažinimas – labai svarbus kiekvienam vaikui. Nereikia laukti mokyklos, kad vaikas sužinotų, kaip sudaryta mūsų Žemė, kokie žemynai ir vandenynai ją sujungia. Juk tai taip įdomu! Šis žemėlapis leis pažinti skirtingas kultūras, jų išskirtinumą, vaikui galėsite papasakoti, kur gyvena skirtingi gyvūnai arba kokiomis savybėmis pasižymi viena ar kita vieta. Mažyliui paaugus, kartu galėsite nagrinėti, kokios pasaulio vietos yra pačios įspūdingiausios, kur norėtumėte kartu nukeliauti.

dsc06112Kalbos lavinimas. Esu tikra, kad kuo tėvai daugiau kalba su vaiku, vartoja skirtingų žodžių, tuo greičiau jis ima ir pats kalbėti. Štai mažoji Bitutė jau po kelių kartų sėkmingai sakė „Afrika“ ir „Azija“. Šis žaidimas labai palankus plėsti vaiko žodynui, pavyzdžiui, mokant, kur gyvena skirtingi gyvūnai.

Komunikabilumas. Sudėlioti pasaulį labai smagu dviese ar trise, todėl šis žaidimas tiks grupiniams vaikų žaidimams. Jis moko kantrybės, laukiant, kol kitas įdės detalę. Draugiškumo, skatina dalintis ir dirbti komandoje.

Kokybė. Kai vaikams perkame žaislus, tikimės, kad jie ne tik bus saugūs (atitiks visus saugumo reikalavimus), tačiau ir nebus nudėvėti, aplaužyti ar nenusitrins po kelių žaidimų. Mažosios Bitutės rankytės jau visą mėnesį intensyviai trina žemėlapio detales, tačiau jis visai nepakeitė savo išvaizdos. Manau, kad taip yra dėl to, jog tai medinis daiktas, o būtent šios medžiagos žaislai man asocijuojasi su ilgaamžiškumo. Manau, kad pasaulį su šia dėlione pažins ne tik mano dukrytė, tačiau, ateityje, ir jos būsimi broliai ar sesės, o gal kažkada ir anūkai.

dsc06136

Saugumas. Nors rašoma, kad žemėlapis skirtas vaikams nuo trejų metų, tačiau, manau, kad jis visiškai saugus ir jaunesniems. Detalės gana didelės, todėl vaikas jomis neužsprings. Dėlionėje nėra jokių aštrių, pavojų galinčių sukelti kampų.

Jeigu dairotės gražios, vaiką lavinančios dovanos arba tiesiog norite naujo, tikrai naudingo žaislo savo mažyliui, žemėlapį-dėlionę, kurį mes jau išbandėme, rasite www.eduko.lt.

Atrasti nuostabų pasaulį tikrovėje ir žaidimuose jums bei jūsų vaikams linkinčios,

Lieknos Bitės