dsc07190Šiuolaikiniai tėveliai dažnai pavadinami „supermamomis“ arba „supertėčiais“, nes į vaiko auginimą žiūri itin atsakingai, rūpinasi ne tik tuo, kad mažylis būtų sotus ir pamiegojęs, tačiau itin daug dėmesio skiria jo lavinimui. Edukacinius, lavinamuosius žaidimus daugelis žaidžia dar su kūdikiais, o vaikams iki šešerių metų skiria itin daug dėmesio ir pastangų jų patirčių bei žinių didinimui, gabumų atskleidimui (kai kurios šiuolaikinės teorijos teigia, kad vaikai naujai informacijai itin imlūs yra iki septynerių metų, t.y., iki pradeda lankyti mokyklą, vėliau šis procesas sunkėja, todėl nuo pirmųjų gyvenimo mėnesių žmogui būtina pažinti, atrasti, mokytis ir šiais procesais mėgautis).

Jei atidžiai sekate mūsų įrašus, puikiai žinote, kad ir mums labai svarbus vaikų lavinimas, tam skiriame daug savo laiko bei pastangų. Taip pat kartais su jumis pasidaliname viena ar kita idėja, ką su vaiku nuveikti namuose, kokių žaislų pasigaminti patiems, o kokie, mūsų nuomone, itin verti dėmesio ir įsigijimo. Šį kartą papasakosime apie pulteliu valdomą mašinėlę „UFWhoa“, kurią radome internetinėje parduotuvėje www.edukaciniai.lt, ir kuri mums labai patiko. Kokie šio žaislo privalumai ir kodėl ją verta turėti?

  1. „Auga“ su vaiku. Tikriausiai, daugelis net nesusimąstė, kad vos vienerių sulaukęs vaikas gali puikiai pulteliu valdyti mašinėlę. Tiesa pasakius, kai pirmą kartą šią mašinėlę pernai pamačiau po eglute savo krikšto dukrai (jai tuomet buvo vos 1,2 metai), pagalvojau, kad tėveliai išrinko žaislą labai į ateitį. Tačiau, tą patį vakarą ją išbandžius, supratau, kad kartais vaikų sugebėjimus mes nuvertiname. Jai iškart patiko mašinėlė ir ji, kelis kartus tėveliams parodžius, pradėjo ir pati spausti pultelį.
  2. Lavina smulkiąją motoriką. Mažiems pirštudsc07182kams reikia dirbti, kad būtų lavinama vaiko smulkioji motorika. Tam, aišku, tinka ir patys paprasčiausi buitiniai daiktai, pavyzdžiui, kruopos, makaronai, tačiau tam skirti žaislai taip pat reikalingi. „UFWhoa“ mašinėlės pultelis mano dukrytei labai patiko. Juk taip smagu ne tik paspausti, bet ir suvokti veiksmo bei atoveiksmio ryšį (paspaudžiau, o dėl to mašina juda, važiuoja).
  3. Skatina fizinį aktyvumą. Fiziškai judėti ir lakstyti paskui mašinėlę patiks ne tik puikiai vaikštančiam vaikui, bet ir dar tik ropojančiam mažiukui. Manau, kad šis žaislas netgi gali būti ta priemonė, kuri tingesnius kūdikius privers judėti per visus kambarius ir gainiotis ryškiai šviečiančią mašinėlę (aišku, ją valdys tėveliai).
  4. Moko koncentruoti dėmesį ir siekti savo tikslo. Šis žaidimas reikalauja vaiko susikaupimo ir dėmesio, skatina jį strateguoti (ar važiuoti atgal, ar į priekį, o gal reikia apsisukti). Juk reikia apgalvoti, kur mašinėlė važiuos, koks jos tikslas. Įtemptai dirba ne tik pirštai, kurie spaudžia valdymo pultelio mygtuką, tačiau ir akys. Vyresniems vaikučiams galima sudėlioti kliūčių ruožą ar estafetę, kurią jie turėtų įveikti.dsc07196
  5. Tinka grupiniams žaidimams. Tikriausiai žinote, kas būna, kai vaikai nepasidalina žaislais? Mūsų dukrytė taip pat išgyvena šį „neduosiu“ etapą, tačiau mes radome būdą, kaip dvimečiams pasidalinti mašinėle. Tiesiog pasiūlėme smagų žaidimą: vienas valdo pulteliu, kitas gaudo mašinėlę, o po to rolėmis apsikeičiama.
  6. Neatsibosta. Jei vienerių metų vaikas vienaip žiūrės į „UFWhoa“ mašinėlę, dvimetis jau pradės strateguoti važiavimo trajektoriją, keturmetis ir vyresnis vaikas prisigalvos pačių įvairiausių žaidimų (pavyzdžiui, nusikaltėlių gaudymas, lenktynės ar miestai). Beje, vaikams labai patiks, jei kambariuose ar tiesiog ilgame koridoriuje iš tamsios lipnios juostos pagaminsite kelio ruožą.
  7. Emocinis intelektas. Vaikams labai svarbu, kad tėvai taip pat su jais žaistų, nes tai viena iš geriausių pažinimo formų. Pokalbiai skatina ne tik komunikabilumą ir socialumą, tačiau didina tėvų bei vaikų ryšius, moko juos būti atvirus, nebijoti prašyti pagalbos ir t.t. Jei matote, kad jūsų mažylis su mašinėle nuobodžiauja, padėkite jam atrasti naujų jos panaudojimo būdų, kartu pažaiskite. Beje, mūsų šeimoje šis žaislas ne mažiau nei dukrytei patinka jos trisdešimtmečiui tėčiui. Taip, taip, jis nepraleidžia progos karu su ja palenktyniauti.
  8. Tinka mokytis kelių eismo taisyklių. Manau, kad toks patrauklus (šviečiantis ir visokius garsus leidžiantis) žaislas puikiai tinka ir edukaciniams dalykams, pavyzdžiui, vaikui aiškinti kelių eismo taisykles. Galite patys pasigaminti papildomų priemonių, pavyzdžiui, perėją, šviesoforą, kelią, pasiimti nedidelių figūrėlių (puikiai tinka „Lego“) ir pamodeliuoti skirtingomis situacijomisdsc07186, pamokyti vaiką, kaip jis turi elgtis eidamas per gatvę, kaip reikia saugotis artėjančios mašinos, koks šviesoforo signalas, ką nurodo jo valdomai mašinėlei.
  9. Modernus ir patrauklus dizainas. Daugelis „B. toys“ firmos žaisliukų man labai patinka dėl išskirtinio dizaino ir kokybės, beje, jie siūlo labai didelį žaislų pasirinkimą mažesniems vaikams (kūdikiams ir vaikams iki trejų metų). Mūsų turima mašinėlė man taip pat viena gražiausių, kokią esu mačiusi, o juk mergaitei norėjosi kažko subtilaus, negrubaus. Vaikus, aišku, labai žavi ryškios jos spalvos ir skleidžiami šviesos efektai. Kadangi, dairydamasi pirmosios mašinėlės, peržiūrėjau labai daug skirtingų variantų, pastebėjau, kad rinkoje tai bene vienintelė, skirta vaikui nuo vienerių metų.
  1. Patinka ne tik berniukams. Aš esu už tai, kad šiuolaikiniai vaikai turi būti taip auklėjami, kad jiems nebūtų įdsc07180diegtos kažkokios taisyklės, kurios nuo seno priskiriamos vyrams ar moterims. Pavyzdžiui, manau, kad ne tik mergaitėms įdomu žaisti su virtuvėlėmis, nes ir vyriškoji lytis gali būti puikūs virtuvės šefai (galų gale, manau ir berniuką reikia išmokyti elementarių maisto gaminimo taisyklių). Taip pat, jei turėčiau sūnų, jam tikrai leisčiau žaisti su lėlėmis – juk ateityje noriu, kad jis taptu puikiu, rūpestingu tėčiu. Tas pats galioja ir mergaitės žaislų pasirinkime – mašinėlė jai labai patinka, o ir, manau, yra puikus, lavinantis žaislas! Vaikams net ir labai naudinga turėti kuo įvairesnių, skirtingų dalykų mokančių, žaislų.

 

Jei ieškote dovanų idėjų vaikui nuo vienerių iki penkerių metų arba tiesiog norite savo mažyliui tikrai įdomaus, įtraukiančio ir į nuotykius pasinerti kviečiančio žaislo, šią mašinėlę rasite www.edukaciniai.lt puslapyje, spauskite ČIA.