Mamos dažnai skundžiasi, kad jų vaikai su nauju žaisliuku pažaidžia vos kelis kartus, o vėliau juos numeta į pašonę. Taip pasitaiko ir pas mus, tad dabar jau tvirtai žinau, kad norint pasirinkti teisingai, verta gerai pagalvoti, kas mūsų vaikams išties naudinga. Tad štai, mūsų namuose yra toks žaidimų pasaulis, kuris niekada nepabosta – tai vaidmenų žaidimai.

Turime daugybę kepurių, aprangų ir aksesuarų, kurie vaikus akimirksniu paverčia norimais herojais ar tam tikros srities žinovais. Šių žaislų jie greit neišauga ir retai kada numeta į pakampį, nes jiems kasdien sugalvoja vis naują panaudojimo būdą.

Manau, kad vaidmenų žaidimai yra ypatingai svarbūs vaiko raidai, nes:

  1. Skatina svajoti ir kurti. Kiekvieną kartą vaikas leidžiasi į naują kelionę, nuotykį ar užduotį ir pasineria į visai kitą pasaulį, kur gali atlikti tai, ko neįstengia kasdienybėje. Juk erzina, kai mama ar tėtis, atrodo, gali viską, tuo tarpu vaikai turi tiek apribojimų. Ir visai atvirkščiai yra fantazijų pasaulyje.
  2. Moko bendrauti. Juk dažnai šie žaidimai žaidžiami su partneriu, pvz., draugu, broliu, mama. Vaikai mokosi dalintis rolėmis, palaukti savo eilės, paeiliui kurti scenarijus. Mano vyresnysis sūnus dažnai žaidžia su jaunėliu, tad tiesiog būtina gražiai išsiaiškinti, kuris kuo bus, o jaunėlis, net ir vykdydamas vyresniojo paliepimus, gauna naudos, nes mokosi tokių žaidimų subtilybių.
  3. Leidžia išgyventi sudėtingus jausmus. Kartais tokie žaidimai yra ypatingai naudingi, kai vaiko laukia sudėtingos situacijos, pvz., nemalonios skausmingos medicininės procedūros, sunkumai pritampant prie kolektyvo ir panašiai. Žaidžiant tokius žaidimus lengva įkūnyti būsimas situacijas ir supažindinti vaiką su baimę keliančiais dalykais.

O jūs ar prisimenate mėgstamiausius savo vaidmenis? Cha, jie vis dar tie patys. Mano vaikai labiausiai mėgsta būti gydytojais. Esame turėję ne vieną tokį rinkinį, bet, deja, visi turėtieji gana greit sulūždavo ir susidėvėdavo, juk atlaikyti ne visad ramius žaidimus, ne taip ir lengva. Todėl, kai pamačiau paskutinįjį mūsų gydytojo rinkinį (jį radome puslapyje www.mazimazi.lt), užsigeidžiau jo ir pati. Juk ne tik vaikams tai bus naujas žaislas, bet ir aš būsiu laiminga žinodama, kad padovanojau jiems vertingą ir naudingą žaislą. Šis Oskar&Ellen firmos gydytojo lagaminėlis ypatingas tuo, kad yra rankų darbo, medžiaginis, todėl tiks ir mažesniems vaikučiams, kuriems negalima smulkių ir aštrių detalių. Būsite ramūs, kad nei viena dalelė nenulūš ir nesužeis jūsų vaiko.

Visi šios firmos žaislai sukurti Švedijoje, dviejų vaikų Oskaro ir Ellen mamos ir yra mėgiami įvairiausiose pasaulio šalyse. Šie žaislai itin išradingi: rasite ir sodininko rinkinį, ir spalvingą medžiaginę fermą, meškeriotojo ir kitus žaidimus. Visi be galo spalvingi ir vienas už kitą įdomesni.

Mūsų rinkinys ne tik labai spalvingas ir mielas (niekaip kitaip nepavadinsi tokios smagios tekstūros ir minkštumo), bet ir turtingas savo priemonėmis. Vaikas galės paklausyti širdelės, pamatuoti temperatūrą, kraujospūdį, suleisti vaistus – visai kaip tikras gydytojas. Mūsų sūnus tik ir vaikšto klausinėdamas, galbūt kam nors reikią ką pagydyti. Labiausiai jį pradžiugino tai, kad rinkinyje rado tikro mediko liemenę, tad vos ją apsivilkęs jau ir trimituoja greitosios pagalbos signalą.

Beje, nors vaikai šį rinkinį kasdien naudoja jau gerą mėnesį, jis visai kaip naujas. Itin kokybiškai pasiūtas ir gana lengvai valomas. O pažaidus viskas tvarkingai telpa gydytojo lagaminėlyje, kurį patogu neštis parankėje.

Linkime ir jums išradingų žaidimų ir gražaus laiko praleisto žaidžiant.