Kai vienoje vaikų lavinimo mokyklėlėje, o vėliau – dukros darželyje, pamačiau kiek laimės vaikams suteikia šviesos stalas, nusprendžiau – reikia ir mums namuose tokio daikto žaidimams bei mokomosioms veikloms. Tačiau, pradėjusi žvalgytis, kiek šviesos stalas kainuoja, net išsigandau – kainos prasideda nuo 80 eurų ir tęsiasi iki kelių šimtų. Nors daiktas išties geras, naudingas, padedantis vaikams labiau susidomėti įvairiausiomis veiklomis, tačiau investicija taip pat gana rimta. Pasižvalgiusi po „Pinterest“ platybes supratau – gaminsime „naminį“ šviesos stalas. Ir ką jūs manote? Mums pavyko!

Jei norite ir jūs tokio supersmagaus daikto žaidimams su vaikais, pasiraitokite rankoves ir pirmyn. Tiesa, jį pasigaminti pavyks net ir mamoms, nelabai ką bendro turinčioms su meistravimu. O ir užtruksite viso labo tik 10 minučių, tad išbandyti tikrai verta.

REIKĖS:

Plastikinės dėžės su lygiu dangčiu (labiausiai tinka tokios, kurių šonai iškilę, taip patogiau žaisli „šlapius“ žaidimus ar visokius sensorinius su kruopomis, makaronais ar kitais biriais daiktais). Mes radome „Jysk“ parduotuvėje už 6 eurus, tačiau jų būna visuose prekybos centruose. Galima rasti net su rateliais, kas, galbūt, visai patogu stalą transportuojant iš vienos vietos į kitą. Kita vertus – plastmasinis staliukas tikrai nesunkus, tas jį ir nešiotis nesudėtinga net vaikui.

Lempučių. Mes turėjome lempučių, skirtų, eglutei, tad jas ir panaudojome. Jos šviečia tik baltai (led vienspalvės), tad iš „AliExpress“ jau užsisakiau led lempučių juostą su nuotoliniu pulteliu, turinčią daug skirtingų spalvų. Jei ieškosite, įveskite „led rgb tape“ (kaina svyruoja nuo 6 iki 10 eurų, priklausomai nuo ilgio ir pultelio „pribumbasų“).

Kelių metrų folijos.

Kelių metrų BALTO maistinio popieriaus (manau, kad tinka ir kitoks nestoras popierius).GAMINIMAS:

  1. Dėžės vidų išklokite folija (iš šonus, ir apačią).
  2. Įdėkite lemputes ir išveskite laidą per išgręžtą skylute arba tiesiog per dangčio kraštą (taip darėme mes).
  3. Dėžės viršų išklokite popieriumi, o ant viršaus gražiai prispauskite ir uždėkite dangtį.
  4. Apkirpkite kraštus, kad stalas atrodytų dailiai ir junkite į elektrą.

Aš baiminausi, kad lemputės dėžėje pradės kaisti, vyras nuramino, kad taip nebus. Nemelavo – net po kelių valandų naudojimo lemputės neįkaito. Kitas pastebėjimas – gali būti, kad baiminsitės, jog lemputės jungiasi į elektrą, tuomet paieškokite tokių, kurios yra „maitinamos“ elementais.

Ką veikti su tuo šviesos stalu? Šį klausimą uždavė mano vyras. Taigi, esmė šio stalo, kad jis padeda vaikus labiau sudominti, sukoncentruoti jų dėmesį, tad praktiškai galima veikti viską, ką ir prie paprasto stalo.  Ypač smagu – pažinti skaičius, raides, žaisti sensorinius žaidimus, piešti, tapyti, spalvinti, dėlioti. Keliomis idėjomis, ką spėjome nuveikti prie šio šviesos stalo, dalinamės ir su jumis.Praktiškais patarimais besidalinančios,

 

Lieknos Bitės