Kai mūsų namuose atsirado du berniukai, tolygaus dėmesio jiems paskirstymo reikalai gerokai pasunkėjo. Negana to, kad laiko sumažėjo tiesiog norint atlikti visas buitines mamos užduotis, bet ir dauguma veiklų tapo labai komplikuotos. Vienas mano sūnų dvejų, o kitas keturių metų, tad žaidimai, įdomios jiems veiklos kartais labai skiriasi, o kartais taip patinka abiems, kad visą dėmesį jie skiria peštynėms. Didysis mėgsta statyti ir konstruoti, o štai viskas, prie ko prisiliečia mažasis tiesiog dingsta jo griauti mėgstančiose rankytėse. Tad rasti užsiėmimų, kurie patiktų ir tiktų abiems berniukams – mano vienas pagrindinių šio meto tikslų.

Jau tampa tradicija, kad savaitgaliais, kai daugiau laiko leidžiame namie, atrandame laiko, kai prie stalo susėdame visi drauge. Tai labai smagus laikas, kai ne tik kalbamės, bet ir išbandome įvairias šeimyniškas veiklas. Visai nesenai įsigijome vieną naują stalo žaidimą, kuris mane labai pradžiugino tuo, kad vienaip ar kitaip, į jį įsijungė visi šeimos nariai.

Žaidimą „Stick six“ (radome www.edukaciniai.lt) sudaro vertikali žaidimo lenta ir spalvoti lipšniukai, kuriais gali žaisti 4 asmenys. Žaidimo tikslas – lentoje paeiliui dėlioti savo lipšniukus ir sudėti tam tikrų figūrų eilutes, sudarytas iš šešių lipšniukų. Vaikams patiko tiek pats lipinimo procesas (o tuo labiau ir mažų rankyčių smulkiąją motoriką lavinome), ir žaidimo eiga. Prisipažinsiu, net ir mums su vyru buvo ką veikti, beveik visa lenta buvo užpildyta, kol vienas mūsų rado progą laimėti, tad sumigus vaikams rekomenduojame tokį žaidimą ir draugų vakarėliui. Mūsų keturmetis labiausiai džiaugėsi galėdamas užkirsti kelią formuojamoms tėvų figūroms ir taip neleisti jiems laimėti. Mažasis, sulaukęs savo eilės, tiesiog lipino savo lipšniukus kur panorėjęs ir jautėsi pilnateisiu žaidimo dalyviu.

Žaidimas išties buvo naudingas abiems vaikams, nes, nepaisant amžiaus skirtumo, jiems svarbu mokytis laikytis taisyklių ir laukti savo laiko lipinti detales. Taip pat vaikai smagiu būdu mokėsi laimėti/pralaimėti akcentuojant ne finalo, o smagaus kartu praleisto laiko svarbą. Dičkiui – tai pirmas loginis žaidimas, kai reikia kurti strategiją ir, galima teikti, tai jam puikiai pavyko. Mažiukas, net ir žaidimui pasibaigus, dar ilgai dėliojo lipšniukus taip, kaip jam smagiausia, tiesiog kurdamas įvairias figūras ir pažindamas spalvas.

Linkime ir jums kuo daugiau laiko praleisti kartu su šeima ir daryti tai, kas smagu jums visiems, juk vaikai puikiai pastebi, kada tėvai, įsitraukę į žaidimą, mėgaujasi praleistu laiku, o kuomet tik atiduoda duoklę vaikams.

Lieknos Bitės