Ar susiduriate su vaikų raginimais: ,,mama, pažaiskim!”. Man dažniausiai tenka būti kokia nors kovotoja, o kartais princese, tačiau visada gaunu prastesnius vaidmenis negu mano žaidimų partneris. Tačiau kartais būna ir kitaip, pasitelkusi į pagalbą įvairius žaidimus, įvykius pasuku man patinkančia linkme ir ieškau būdų ne tik žaisti, bet ir spręsti įvairias problemas. Mažieji tam visai neprieštarauja ir mielai įsitraukia į jiems siūlomą žaidimą.

Šiandien papasakosiu apie naują „namų“ žaidimą ir ką su juo veikiame. Mūsų pamėgtoje www.eduko.lt svetainėje radome labai simpatiškus PlanToys firmos medinukus, kurie iškart man pasirodė itin tinkami mūsų šeimos laikui drauge. Vaikams parinkau medinį namuką, juk jame žaisti tikrus namus žymiai smagiau. Čia radome ir visus atributus reikalingus šeimos gyvenimui. Namukas labai simpatiškas ir labai kokybiškas, jį būtų sunku įveikti net ir mano padaužoms. Šalia namuko ir jo gyventojų įsigijome ir papildomų „giminaičių“, kad su vaikais galėtume laisviau atspindėti mūsų šeimos aktualijas. Mediniai žmogeliukai labai smagūs, pasukus korpusą juos galima pasodinti ar pastatyti, o tai reiškia gyventi taip, kaip vaikai mato realų pasaulį.

Klausiate, tai ką gi įdomaus su jais veikiame? Pastebėjau, kad vaikams patinka auklėjimo metodai, kuriuos jie patys pasiūlo, tad imituojame įvairias situacijas, kuriose norėtume rasti bendrą sprendimą. Galite išbandyti šias situacijas:

  1. Vakarinis ritualas. Vaikai gali siūlyti,  kas jų herojams labiausiai patinka, ką daryti, kad einant miegoti jie  ramiai ruoštųsi poilsiui. Mano vaikai nutarė, kad svarbiausia, jog mama tiesiog pabūtų šalia jų lovų, o dar geriau, jei paskaito ir porą pasakėlių.
  2. Netvarka. Mama gali žaisti padūkusių vaikų vaidmenį, o vaikai tuo metu gali pabūti mamos kailyje. Visi kartu herojai ras būdų, kaip sutvarkyti žaislus ir nesusipykti tarpusavyje.
  3. Taisyklės. Kartais jų taip sunku laikytis, pavyzdžiui, pažaisti tyliai šalia miegant kūdikiui, tad drauge atraskite, kaip svarbu rūpintis ir aplinkiniais. Mano vaikai išbandė įvairų elgesį ir kaip į tai reaguos jiems dar mažai pažįstamas leliukas ir rado geriausią sprendimą.

Mano vaikams labai patinka pabūti tėvų kailyje ir pasiūlyti būdus, kuriuos turėtų išbandyti tėvai auklėjant mažuosius. Taip kartais labai smagu atrasti, kurie jūsų naudojami metodai yra priimtini ir vaikams, o kurie, sprendžiant iš vaiko žaidimo emocijos, tono, kūno kalbos, kelia neigiamus pojūčius.

Linkime pabūti vaikų kailyje,

Lieknos Bitės