Mūsų šeima LEGO konstruktoriais „serga“ jau senai. Sūnui jo pirmąjį LEGO DUPLO rinkinį padovanojome, kai jam buvo 1,5 metų ir ilgą laiką tai buvo vienas labiausiai pasiteisinusių žaislų. Sūnus praleisdavo ilgas valandas konstruodamas įvairiausius projektus, o mes džiaugdavomės ramybe. Per kelis metus spėjome surinkti didelę LEGO DUPLO kaladėlių kolekciją (viena mūsų mėgstamiausių – LEGO traukinys).

Tačiau jau kurį laiką pastebėjau, kad mūsų turimas kaladėles dėlioja tik jaunesnysis dvejų metų sūnus, tad supratau, jog jau metas ieškoti sudėtingesnio konstruktoriaus vyresnėliui. Tikiu, kad ne vieni tėvai žvalgosi į smulkių detalių LEGO konstruktorius ir mąsto, ar jų vaikas jau pasiruošęs „kitam lygiui“, todėl dalinuosi mūsų šeimos patirtimi.

Kaip ir daugeliui keturmečių, mūsiškiui labai įdomios „geriečių ir blogiečių“ temos, tad nusižiūrėjome 200 dalių LEGO CITY Policininkų Patrulių rinkinį. Tiesa, ketinau šią dėžutę paslėpti po Kalėdų eglute, bet tiesiog neatsispyriau pagundai pradžiuginti sūnų tiesiog paprastą savaitgalį.Kai vaikai jau daug laiko praleidžia darželyje, labai norisi, kad grįžus namo šeimos laikas būtų kuo kokybiškesnis. Tad vienu didžiausiu šios kategorijos LEGO rinkinio pliusu įvardinčiau tai, kad jis įtraukia visą šeimą. Mūsų rinkinį sudaro du LEGO laivai, tad juos statėme visa šeima: aš ir mažylis mažąjį katerį, o dičkis ir tėtis – didįjį policijos laivą. Veikla labai įtraukianti, o tuo pačiu mokanti vaikus susikaupti, žingsnis po žingsnio sekti instrukciją ir dėlioti detales į jiems priklausančias vietas. Vieną detalę įstatydavome mes, o vaikai stengdavosi mūsų pavyzdžiu dėlioti kitas. Mažiausias itin džiaugėsi jam suteikta garbe suklijuoti laivus puošiančius lipdukus.

Jei klaustumėte, koks laikas tokiam „rimtesniam“ konstruktoriui jau yra tinkamas, drąsiai teigčiau, kad 4 metų vaikui jau labai patiks (nors gamintojas nurodo 5 metų ribą). Laivų žaidimas tiesiog įtraukė mūsų keturmetį, nes, pasitelkus vaizduotę (kas jau kas, bet ji pas mūsų vaiką laki), galima žaisti įvairiausius žaidimus. Rinkinyje radome du policininkus su įvairiausiais priedais (kavos puodeliais, racijomis, antrankiais), kuriuos galima apvilkti gelbėjimo liemenėmis ar pastatyti vairuoti laivo. Sūnus buvo sužavėtas, kai policininkų laive rado tikrą kalėjimą, kur už grotų galima patupdyti du nusikaltėlius.Kadangi rinkinyje yra du laivai, prie žaidimų prisijungia ir mažasis sūnus, kuriam taip pat labai puikiai sekasi dėlioti net ir smulkias detales (kadangi jis jau nebekiša smulkių detalių į burną, su priežiūra leidžiame žaisti ir jam).Jei dar svarstote, ar rinktis smulkių detalių rinkinį, išskiriame jo pliusus:

  1. Veikla visai šeimai. Galėsite drauge statyti ir visa šeima įsitraukti į žaidimą.
  2. Vaizduotės lavinimas. Vaikai kurs įvairiausius scenarijus ir plėtos kūrybinį procesą.
  3. Smulkiosios motorikos lavinimas. Detalės smulkios, tad dėlioti reikia atidžiai ir tiksliai, bet tikrai pavyks tiek didesniems, tiek mažesniems vaikams.
  4. Atsakomybė. Pastebėjau, kad mano sūnus mokėsi saugoti savo žaislus, neišmėtyti smulkių detalių, nes jos visos labai svarbios žaidimo įvairovei.

Linkime, artėjant šventiniam dovanų bumui, rinktis lavinančius ir ilgai tarnausiančius žaislus,

Lieknos Bitės