dsc00503Jau keli metai, kaip dovanų idėjų savo ir draugų vaikučiams ieškau iš „Chicco“ asortimento. Kiek teko matyti, jie turi bene didžiausią įvairios technikos ir žaislų pasirinkimą būtent patiems mažiausiems vaikams. Šiais metais dovanas man rinkti itin sunku, nes mūsų šeimoje atsirado dar vienas narys – dukrytė, kuriai dabar aštuoni mėnesiai. Labai daug žaislų jai liko iš trimetės sesės kūdikystės, tad net susiimu už galvos, kai artimieji klausia, o ką padovanoti? Visgi, technologijos eina į priekį, o žaislų gamintojai kasmet vis stengiasi mus nustebinti, tad turiu jums dvi žaisliukų rekomendacijos.

Pradėsiu nuo tikrai puikios „Chicco“ naujienos – „Kalbančio ūkio“. Mane šis žaislas išties sužavėjo, nes yra skirtas ne tik kūdikiams, tačiau gali „tarnauti“ gana ilgai. Kodėl ir kaip jis veikia?

dsc00495

Pirmiausia – tai pirmasis „Chicco“ žaislas, kuris kalba lietuviškai. Nors tai man labai svarbu, tačiau didžiausias privalumas, kad visas tas pačias frazes jis sako ir angliškai. Taigi, kūdikis ar vaikutis virš vienerių metų tiesiog mėgausis žaislo skleidžiamais garsais, jų įvairove („Kalbančiame ūkyje“ yra daugiau kaip 50 žodžių, klausimų, frazių, garsų ir melodijų). Pusantrų-dvejų metų mažylis iš pradžių plės savojo pasyvųjį žodyną (sugebu atpažinti žodį), o vėliau ir aktyvųjį (galiu ištarti tą žodį). Na o patys vyriausi, pavyzdžiui, mano trejų metų dukra – mokysis anglų kalbos (ji darželyje lanko anglų kalbos užsiėmimus, tad ši užsienio kalba jai išties įdomi). Beje, žaidimas ne tik skleidžia pavienius garsus ir frazes, tačiau ir moko pažinti gyvūnus, jų skleidžiamus garsus, spalvas bei skaičius.

Žaidime yra keli pasirinkimai – kalbos (lietuvių arba anglų) ir sudėtingumo lygio. Paspaudus pirmąjį lygį, žaidimas prašo vaiko parodyti vieną ar kitą objektą, pavyzdžiui, „baltas aviukas, beee“, „trys“. Antrasis lygis – prašoma pagal gyvūno skleidžiamą garsą jį surasti ir paspausti teisingą mygtuką. Teisingai atsakius, vaikas pagiriamas ir pereinama prie kitos užduoties. Trečiasis lygis – pagal apibūdinimą surasti teisingą objektą, pavyzdžiui, „surask, kur yra rožinis paršelis“. Analogiškos užduotys bei pamokėlės vyksta ir anglų kalba.

dsc00499dsc00498Pasakysiu teisybę, namuose neturime labai daug žaislų, kurie vienodai domintų ir aštuonių mėnesių, ir trejų metų dukrytes, o ši „Chicco“ naujiena, manau, tai sugebės padaryti. Tikiuosi, kad vyresnėlė noriai sesę mokys skaičių, spalvų ir pažindins su gyvūnais. Juk kartais jai taip patinka ir pačiai įsijausti į mokytojos vaidmenį. Beje, www.chicco.lt mačiau, kad šiuo metu šiam žaislui taikoma labai gera nuolaida, tad jei ieškote Kalėdinės dovanos idėjos patiems mažiausiems, kuri būtų su perspektyva keliems metams, labai rekomenduoju šią kalbančią gyvūnėlių fermą.

dsc00524Antroji dovanos idėja – tai žaislas, kuris ne tik skatins loginį mąstymą, tačiau ir bus puiki kasdienė smulkiosioms motorikos lavinimo veikla. Tai kamuolys „Du viename“, kuris kūdikį paskatins judėti (nes linguodamas juda, o vaikas, norėdamas jį pasiekti, turi stumtis į priekį, taip besimokydamas vartytis, šliaužti ar ropoti). Vėliau šis kamuolys bus puiki kūrybinė priemonė, mat jį sudaro kamuolio pagrindas ir dešimties spalvų detalės, kurias įvairias būdais galima jungti į kamuolį ar tiesiog iš jų pačių formuoti įvairias formas. Aš šį žaislą planuoju panaudoti ir spalvų pažinimui.

dsc00526Tikiuosi, kad mūsų atradimai jums palengvins prieššventinį pasiruošimą,

Lieknos Bitės