suoliuko-str1-6Negali nė apsakyti, kaip vis dažniau išlendanti saulė džiugina sielą. Turiu pripažinti, kad pastarasis metas buvo gan sunkus, šaltas ir drėgnas oras vieną po kitos į mūsų namus nešė ligas, tad kartais pasijusdavau kaip višta perekšlė, kuriai tarsi kiaušinio lukšte norisi perėti savo viščiukus, kad jie dar labiau neįsisirgtų. Nors domėdamasi sveika gyvensena suprantu, kad kuo vaikai labiau grūdinami, tuo jie tampa sveikesni, tačiau vienas po kito sekę nedarbingumo periodai tiesiog apsuko galvą.

Tačiau grįžkime prie džiugios minties. Šis netikėtai saulėtas savaitgalis taip kuteno šonus, kad su vaikais net nutarėme išlįsti iš savo žiemos guolio ir surengti kieme iškylą. Prie šios minties prisidėjo visa šeima, aš su vaikais suskubau aptvarkyti kiemo, suslėpti jau poilsio pasiilgusias roges ir kitus žiemos pėdsakus. Tėtis, tuo tarpu, pasinaudojo tokiu puikiu oru ir suskubo vaikams sukonstruoti pikniko komplektą, kuris garaže jau nekantriai laukė, kol bus išneštas į kiemą ir panaudotas pagal paskirtį. Kol tėtis švilpaudamas suko lenteles, aišku, padedamas mažųjų vyriokų, aš suskubau suruošti keletą užduočių, kurias jau seniai buvau numačiusi vaikams. Juk be veiklos berniukams greitai pasidaro nuobodu ir jie kaipmat pradeda ieškoti bėdos.Su vyru jau senokai pastebėjome, kad nutirpus sniegui, vaikams lauke darosi nuobodu. Nei smėlyje dar pasikapstysi, nei ant batuto pašokinėsi, tad vaikai tiesiog prašyte prašėsi veiklos. Pasitarę nusprendėme į savo jau nekuklią žaidimų aikštelę pastatyti ir lauko suoliukus bei staliuką, ant kurio mažyliai galėtų nesušalti sėdėdami dar ne visai jaukiais orais, o taip pat mėgautis įvairiomis veiklomis ištisu sezonu. Vieną labai smagų komplektą radome www.medinisarkliukas.lt, nedidukas, tad neužgriozdina kiemo, bet tikrai sutalpinantis bent 4 vaikučius. Ne per aukštas mano dvimečiui, ir neperžemas mano beveik penkiamečiui. Panorus tokį komplektą labai lengva pernešti į kitą vietą, pavyzdžiui, pavėsį, o gal kaip tik ten, kur labiau šviečia saulutė. Vyras atsiųstas dėžėje lentutes susuko per valandėlę, o šiek tiek atšilus, ketiname jį dar ir nudažyti, kad tiktų jau prie kieme stovinčio vaikų veiklos namelio. Tiesa, labai smagi jo ir kaina, mūsiškis variantas kainuoja 40 Eurų, tad tai tikrai labai priimtina tikintis, kad komplektas tarnaus ilgai (o paprastesnių variantų kaina prasideda išvis nuo 20 Eurų).

Na, bet užteks girtis, verčiau papasakosiu apie tai, ką su vaikais verta nuveikti, rengiant pirmąjį šiais metais pikniką.

  1. Pasiruoškite užkandžių. Nors jums galbūt taip ir neatrodo, vaikams bus smagu kartu aptarti, kokius užkandžius paruošti, išsirinkti arbatą ir viską sudėti į jaukų padėklą. Mes nusprendėme tiesiog pasipjaustyti obuolių skiltelių, o kad vaikams būtų smagiau, dar saikingai jas papuošėme pabarstukais. Vėliau, kai jau buvome išalkę po lauko pramogų, labai godžiai juos sukirtome.
  2. Pasigaminkite „gamtos tyrinėtojų žiūronus“. Tereikės poros ritinėlių tualetinio popieriaus, lipnios juostos, dar smagiau, jei ji spalvota, ir storesnio siūlo. Vaikams bus labai smagu su tokiais žiūronais atlikti sekančią užduotį.
  3. Pasigaminkite „gamtos tyrinėtojų atradimų dėžutę“. Šią dėžutę vaikams pagaminau iš likusio nuo kiaušinių indelio, o jos viršų patobulinau nupiešdama simbolius dalykų, kuriuos reikia surasti kieme (prieš tai teko gerokai apsižvalgyti, nes dar tik bundanti gamta nėra labai dosni). Vienus dalykus vaikai lengvai rado patys (pvz.: tai, kas turi spygliukus), kitus teko pasufleruoti (žaidėme žaidimą „šilta – šalta“ ir taip radome tikslą). Vaikams be galo patiko veikla, tad tikrai ją kartosime gamtai besikeičiant.
  4. Pieškite gamtiniais teptukais. Mano vaikams labai patinka piešti, tad patiems pasigaminti teptukus buvo labai smagu. Susiradome nedideles šakeles ir prie jų siūlu apvijome rastus skirtingų faktūrų žalėsius. Tokiais teptukais dažėme ant įprasto popieriaus.Linkime ir jums smagių pavasariškų atradimų,

Lieknos Bitės