dsc09636Nesvarbu, ar jūs su vaikais lankėte ar nelankėte įvairiausius lavinimo būrelius, tačiau, tikėtina, kad esate girdėję apie tai, jog daugiausia vaiko elgesiui įtakos turi aplinka, kurioje jis praleidžia didžiąją dalį laiko – jo namai. Tiesa ta, kad šiais laikais labai madinga vaikų kambarius dekoruoti įvairiausiais mielais, gražiais aksesuarais, kurie, nors suaugusiojo akiai išties patrauklūs, tačiau vaikams nėra labai naudingi ar reikalingi… Na taip, mes norime gyventi tokiuose namuose, kurie mums jaukūs, malonūs, tačiau, kalbant apie vaiko erdvę, būtina suderinti tris svarbius kriterijus: ESTETIKA + NAUDA LAVINIMUI + SAUGUMAS.

Apie paskutinįjį kriterijų, manau, neverta kalbėti. Ir taip aišku, kad vaiko kambaryje neturi būti tokių daiktų, kurie jam galėtų pakenkti ar su kuriais jis gali susižaloti. Estetika taip pat paprastai suvokiama – norime jaukių, mielų daiktų, dėl to labai populiarūs įvairūs sienų dekoravimo aksesuarai, stilingos lovytės, kilimai ir t.t. Na, o trečiasis kriterijus reikalauja kiek daugiau mūsų pastangų ir darbo. Būtent dėl to šiandien noriu pasidalinti lietuvių kūrėjais „Owlets“. Jų gaminamos lavinamosios lentos-kalendoriai ne tik labai papuoš vaiko kambarį, tačiau ir padės tėveliams kartu su mažyliais prasmingai praleisti laiką, juos ugdyti, o kartu ir smagiai žaisti.

Pradėsiu nuo apdovanojimų lentos, kuri į namus atneš tvarką, padės lengviau su vaikais susikalbėti, skatins jų savarankiškumą, atsakingumą ir mokys išgirsti, ką sako suaugusieji. Tikriausiai, puikiai visiems pažįstama situacija, kai vaikas užsispyrusiai kažko prašo, trepsi kojomis ar net pravirksta, kol tėvai nenusileidžia ir jam to nesuteikia (dėl ramybės daugelis paminame savo principus bei sugriauname nustatytas taisykles). Deja, toks sprendimas atneša tik trumpalaikę ramybę, nes scenarijus vėl ir vėl kartojasi. „Owlets“ sukurta apdovanojimų lenta padės vaikui suvokti atsakomybės svarbą, mokys jį klausyti, tinkamai elgtis. Štai vienos mūsų penkiametis labai mėgsta filmukus, tačiau neleidus jam jų nuolat žiūrėti, namuose prasideda ginčai. Apdovanojimų lenta padėjo jam paaiškinti, kad norėdamas gauti tai, ko labai trokšta, jis turi laikytis taisyklių ir prisidėti prie šeimos gerovės. Taip jis per dieną turi įvykdyti, pavyzdžiui, penkis gerus darbus (surinkti penkias žvaigždutes), kad galėtų gauti apdovanojimą – jam leistume pasižiūrėti norimus filmukus.Vienos mūsų berniukų kambaryje kabo apdovanojimų lenta „Kosmosas“ – išties labai dailus daiktas vaiko kambariui. Be to – tai naudingas daiktas, o ne dulkių kaupikas. Tiems kas kosmosas neaktualus, kūrėjai siūlo ir lentą su riteriu ar labai mergaitišką su princese, kuri keliauja į pilį.

dsc09603„Owlets“ puslapyje radome „pasigamink pats“ lentų, kurios dargi ir skatina vaiko kūrybiškumą, leidžia jam pačiam prisidėti prie apdovanojimų lentos kūrimo. Manau, kad tokia veikla kartu su tėveliais gali užsiimti vaikai nuo dvejų-trejų metų. Tam tereikia flomasterių, pieštukų ar dažų, ir pirmyn prie darbo! Jau ne kartą pastebėjau, kad mažyliams daug mielesni ir malonesni tie daiktai, prie kurių „gamybos“ jie gali bent maža dalimi prisidėti.dsc09618Dar viena lavinamoji lenta, kuri, mano nuomone, idealiai tinka darželinukams – tai dienos aptarimo lenta. Panašių idėjų vis rasdavau „Pinterest“, tačiau realiai tam paruoštų priemonių Lietuvoje nesu mačiusi. O čia viskas vienoje vietoje – orai, mėnuo, savaitės diena, mėnesio diena.dsc09611Viskas paruošta ant vienos medinės lentos su specialiais lipdukais, kad vaikas kasdien galėtų sudėlioti vis kitą dienos charakteristiką. Ši veikla visapusiškai lavina mažylius. Jie mokosi skaičių, yra skatinami kalbėti ir mokytis naujų žodžių aptariant, kokia diena (saulėta, vėjuota, sninga, lyja, debesuota ir t.t.), mažyliai atranda skirtingas savaitės dienas bei pažįsta mėnesius ir metų laikus. Man labai patiko, kad visos detalės saugios, lengvai paimamos net mažoms rankytėms, jas nesudėtinga užklijuoti ir atklijuoti.dsc09626

Mes dar nespėjome, tačiau ši lenta bus pakabinta pas dukrytę kambaryje, kad kiekvieną rytą, vos pažvelgusios pro langą, galėtume aptarti, kokia diena mus pasitinka. Beje, labai panašias veiklas – dienos pristatymus – vykdo kai kurie darželiai, nes, kaip ir minėjau, vaikai vienu kartu mokosi labai daug skirtingų dalykų.

„Owlets“ puslapyje nusižiūrėjau ir keletą kitų lavinamųjų lentų. Vaikams, kurie sunkiai prisitaiko prie pokyčių ir kuriems labai reikalingas nuoseklumas, rutina, režimas – patiks dienos veiklų lenta. Joje kartu su vaiku galima susidėlioti, ką ir kaip jis veiks, jam paaiškinti, kurioje dienos dalyje laukia vienas ar kitas veiksmas (pavyzdžiui, pietų metas – laikas poilsiui).

Jeigu ir jūs savo vaikams ieškoti ne tik gražių, tačiau ir naudingų jų lavinimui bei auklėjimui žaislų-interjero detalių, būtinai užsukite pasidairyti į „Owlets“ puslapį (jį rasite ČIA). Jie gali pasiūlyti ne tik mūsų išbandytas lentas, tačiau ir sukurti individualiai tik jūsų vaikui skirtą lavinimo lentą.

Pačiais geriausiai atradimais pasidalinančios,

Lieknos Bitės