antrasBūna žaislų, kurie vaikus užima trumpam. Sudomina savo blizgesiu, patraukia akį dėl išskirtinės funkcijos. Būna kitokių žaislų, kuriais mažyliai domisi iš kartos į kartą. Teisybę pasakius, tėvai juos palieka savo vaikams, o šie dar ir savo. Ką tai rodo? Pirma – šie žaislai ilgaamžiai, kokybiški. Antra – jie išties įdomūs, sukuriantys vertę vaikams, juos lavinantys. Šį kartą kalbu apie „LEGO“, kuris, pastebiu, mano vaikams suteikia labai daug galimybių ir pamokų. Viena jų – būsiu, kuo norėsiu.

Dažnai žaislai skirstomi pagal lytis. Štai berniukams jau nuo kelių mėnesių į rankas brukami traukinukai ar traktoriai. Tarsi moterų nebūna kuo puikiausių vairuotojų. O mergaitėms aiškinama, kad imk lėlytę, migdyk, guldyk, čiūčiuok, kaip tai daro geros mamos. O aš tokiems „sakytojams“ noriu priminti, kad daugelis tėčių – ne mažiau puikūs migdytojai, maitintojai ar šilumos dalintojai.ketvirtas

Man labai patinka, kad nors „LEGO“ savo žaislus taip pat tematiškai skirsto į įvairias grupes, pavyzdžiui, „City“, „Friends“ ir t.t., tačiau rinkinys, kuris, gali atrodyti, visiškai mergaitiškas, savyje slepia principą: tu būsi, kuo tik panorėsi, tik visada naudokis savo kūrybinėmis galiomis.

Mano dukra su vyru labai sąžiningai nuo pat Kalėdų konstravo „LEGO Friends“ rinkinį „Gelbėjimo kateris“. Šiame žaidime trys draugai bando išgelbėti į Hartleiko įlankos seklumą išplautą narvalą. Jie skuba išgydyti banginį, tam pasinaudodami gelbėjimo kateriu, kuršį vairuoja viena iš draugių Mia. Kita drąsuolė Andrea bando išlaikyti katerio stabilumą, kol Olivia valdo žaislinį kraną, kuriuo bando patraukti nuolaužas nuo banginio nugaros ir neštuvais įkelti jį į katerį. Šauniųjų mergaičių komanda dar turi atvėsinti banginį gelbėjimo kateryje įrengtame ledo baseine, kol pasieks gilesnius vandenis. O kur dar lobio paieškos ar speciali mokslinė laboratorija, padedanti analizuoti, tirti, stebėti.

vienas

Mano nuomone, be įvairiausios naudos, kurią „LEGO“ turi savaime (susikaupimas, kūrybiškumas, smulkiosios motorikos lavinimas ir t.t.), jis dar moktreciaso, kad tu gali pasiekti savo svajonių. Būk tuo, kuo tik nori. Štai su šiuo konkrečiu rinkiniu mano dukra įsikūnijo į pačias įvairiausias specialybes: nuo banginių gelbėtojos, veterinarės, mokslininkės iki jūreivės, nardytojos, laivo kapitonės. Kai jau statybų procesas su tėčiu buvo baigtas, ji su draugėmis įsitraukė į vaidmenų žaidimus. Kaip man patinka tokie įvairiapusiai žaislai, kuriuos gali panaudoti daugeliu skirtingų būdų.

Man šis rinkinys dar kartelį įrodė, kad tai, kas spalviškai atrodo labai nukreiptą į vieną lytį, tėra tik išorė, nes pats žaidimas slepia labai daug galimybių. Mano keturmetei labai patiko, kad rinkinyje buvo pridėtas specialus įrankis, skirtas vaikams, kuriems dar šiek tiek sudėtingiau suimti itin smulkias detales. Tiesa, tokį pagalbininką rinkinyje radome pirmą kartą, tačiau jis išties labai naudingas. Jei jų būna pirkti atskirai, rekomenduoju turėti, nes tikrai labai palengvina vaikui statymo procesą.

Linkime, kad ir jūsų vaikai būtų tuo, kuo tik panorės: nuo astronautų iki ekskavatorių vairuotojų. Juk su „LEGO“ tai padaryti labai paprasta. 🙂

Bitės