Artėjant gražiausioms žiemos šventėms, vis dažniau iš skaitytojų ir draugių sulaukiame klausimų, kaip planuojame nustebinti savo mažylius, kokias dovanas pirksime ir pan. Kalėdinei karštinei pasiduoti nemėgstame, tad planuoti pradedame jau dabar. Mano dukrai – treji, jos žaidimų galimybės ir norai vis didėja, tad stengiuosi, kad namuose būtų kuo įvairesnės veiklos. Šį kartą papasakosiu apie magnetinius žaidimus iš www.edukaciniai.lt, kurie visai neseniai atsirado mūsų namuose.

„Apli Kids“ prekinį ženklą jau seniai pamėgau (turime trijų žaidimų kubą, apie jį galite paskaityti ČIA), nes man patinka jų turima lavinamųjų žaislų įvairovė, taip pat – kaina, kuri, mano nuomone, yra adekvati. Šiais metais ieškojau žaidimų, kurie ne tik lavintų, suteiktų galimybę išmokti kažko naujo, strateguoti, tačiau su jais dukra galėtų užsiimti ir savarankiškai. Pamačiusi magnetinį „Pasaulio žemėlapį“, iškart jį užsakiau. Tikriausiai, iš daugelio mano įrašų spėjote pastebėti, kad mes labai mėgstame įvairias knygas ir žaidimus, kurie susiję su geografija, istorija, gamta ir pan. Apie žemynus ir pasaulio įvairovę su trimete kalbuosi jau kuris laikas, tačiau šis magnetinis žaidimas suteikia galimybę sužinoti apie kiekvieno iš žemynų unikalumą.  Rinkinyje yra magnetinė lenta, kurioje pavaizduoti visi žemynai ir net 40 magnetukų, kurie atspindi pasaulio unikalumą. Piramidės, Laisvės statula, Pizos ir Eifelio bokštai, Didžioji kinų siena ir daugelis kitų žymiausių ir įdomiausių pasaulio vietų (dalis jų – priskiriama naujiesiems pasaulio stebuklams). Kiti magnetukai – gyvūnai, būdingi tam tikroms pasaulio vietoms, pavyzdžiui: pingvinas, liūtas, kupranugaris, papūgėlė ir t.t.Šis žaidimas, manau, sudomins ne tik trimečius, tačiau ir vyresnius vaikus. Taip pat – visą šeimą įtrauks į smagų atradimų pasaulį. Susiorientuoti, kas ir kur „gyvena“, padės rinkinyje esantis paveiksliukas, kuriame sužymėtos visos vietos. Na, o vaikai tikri gudruoliai, kelis kartus kartu sudėliojus, jie perpranta, kas, kur ir gali savarankiškai žaisti. Mes į šią magnetukų veiklą mėgstame integruoti ir knygas apie pasaulį, neseniai vieną tokių aprašėme. Pavyzdžiui, žemėlapyje randame Londono pažibą Didįjį Beną (Big Ben), ieškome jo knygoje, o tada aš dukrai paskaitau, kas apie jį rašoma. Prisipažinsiu, tokios veiklos ir man pačiai padeda papildyti savo žinių bagažą.

 

Antrasis žaidimas, apie kurį noriu papasakoti – magnetinis „Aprenk“, na o aš dar patikslinčiau, kad jis padeda pažinti profesijas.Tikriausiai su manimi sutiksite, kad treji metai – tai amžius, kai vaidmenų žaidimai vaikui tampa itin svarbūs. Šiandien gydytoja, rytoj – auklėtoja, poryt – pardavėja ar šokėja. Štai toks „maskaradas“ tvyro bene kiekvienuose namuose. Antrąjį rinkinį rinkau konkrečiai savarankiškam žaidimui. Pamenu, kaip vaikystėje pati mėgdavau aprengti popierines lėles, dėliodavau joms sukneles, derindavau skrybėlaites, rankines ir t.t. „Aprenk“ žaidimas sukurtas panašiu principu – reikia iš magnetinių detalių sudėlioti skirtingų profesijų gyvūnėlius. O jie išties labai mieli – šuniukas gaisrininkas, piratas, ūkininkas, karys, katytė – gydytoja, dailininkė, virtuvės šefė… Šį rinkinį sudaro net 30 magnetukų, su kuriais galima sukurti skirtingas variacijas.  Pasakysiu teisybę, mano dukrytei net ir labiau patinka dėlioti ne pagal „taisykles“, o su savomis interpretacijomis. Na, o kas sakė, kad nėra pusiau gaisrininko, pusiau ūkininko? Tegul vaikų fantazija diktuoja savas taisykles.

Na, jei jau ieškote kalėdinių dovanų, trumpai apibendrinsiu, kodėl šie magnetiniai žaidimai – puiki Kalėdų Senelio staigmena:

  1. Patogu dėlioti ir susitvarkyti, nes žaidimai kokybiškose, tvirtose dėžutėse.
  2. Dėlionę galima pasikabinti, pasidėti, ir visos dalys „nenulaksto“, nes yra magnetinės.
  3. Skatina kūrybiškumą.
  4. Moko savarankiškai veikti, strateguoti.
  5. Detalės gali būti panaudotos „kitaip“, pavyzdžiui, suklijuotos ant šaldytuvo.
  6. Turi papildomų lavinimo funkcijų, kurios vaikams leidžia atrasti bei pažinti pasaulį ir jos gyventojus, moko, kokie visi esame skirtingi, o, tuo pačiu, panašūs.
  7. Įtraukia ir skatina savarankiškam žaidimui.

Labai tikimės, kad mūsų pasakojimas jums bus naudingas ir padės geriau susipažinti su šiais žaisliukais.

Tik išbandytomis ir patikrintomis rekomendacijomis besidalinančios,

Lieknos Bitės