Nors mes, Bitės, gana skirtingos ir mūsų nuomonės neretai išsiskiria, tačiau vienu klausimu mes vieningai sutariame – LEGO kaladėlė yra viena geriausių dovanų vaikams nuo vienerių iki… sunku net įvardinti, juk konstruoti smagu net mums, tėvams. Tai dovana, su kuria niekada neprašausite net jei sveikinate mažai pažįstamą vaiką. Konstruoti vienu ar kitu amžiaus tarpsniu patinka visiems vaikams. Visai mažiukams – tai puikus būdas susipažinti su žaidimais, lavinti smulkiąją motoriką. Su LEGO DUPLO kaladėlėmis vaikus galima mokyti ne tik jungimo, strategavimo, konstravimo, atkartojimo, šios kaladėlės puikiai tinka ir spalvų, skaičių, kiekių, gyvūnų pažinimui. Kiek vyresnius vaikus LEGO kviečia pažinti labai įvairiaspalvį kūrybinį pasaulyje, kuriame gimsta miestai ir miesteliai, galima žaisti vaidmenų žaidimus bei išlaisvinti visą savo fantaziją.

Beje, tai puiki dovana, nes LEGO būna pačių įvairiausių, kuriuos galima parinkti: a) pagal vaiko amžių (didesnės ar smukios detalės); b) pagal lytį (kai kurie rinkiniai išskirtinai berniukiški arba mergaitiški); c) pagal pomėgius.

Štai keletas mūsų turimų rinkinių, kurie tinka skirtingiems vaikams ir, galbūt, bus puiki kalėdinės dovanos idėja (šiuo metu juk parduotuvėse siaučia ir akcijos, tad labai palanku įsigyti vaiko svajonių LEGO rinkinį).

dsc00123LEGO DUPLO rinkinys su išmaniomis funkcijomis

Visai neseniai atsiradęs rinkinys „Garvežys“ leis ne tik lavinti loginį mąstymą ir smulkiąją motoriką (ką suteikia LEGO konstravimas), tačiau ir suteiks galimybę susikurti visai naują žaislą – traukinių pasaulį su bėgiais, garvežiu, tiltimg_20180918_122631ais, traukinių stotimi ir t.t. Su šiuo rinkiniu gimsta kuo tikriausias vaidmenų žaidimas ir labai įdomus pasaulis, į kurį pasinerti bus įdomu ir dvimečiui mažyliui (su tėvelių pagalba), ir penkiamečiui ar net vyresniam vaikučiui. Mane labai sužavėjo ir tai, kad LEGO DUPLO sparčiai tobulėja ir prisitaiko prie šiuolaikinio vaiko poreikių. Prisipažinsiu, dar nebuvau mačiusi, kad į šias kaladėles dėtųsi elementai ir jis veiktų kaip elektroninis žaislas. Šis, mūsų turimas, rinkinys tai gali! Garvežys pūškuoja traukinio bėgiais, skleidžia garsus, kas vaikams suteikia nepaprasto smagumo (o man labai kalėdiška ir jauku). Tiesa, madsc00131čiau, kad šis naujas rinkinys yra tik dalelė naujos kolekcijos, kurią sudaro ir daugiau traukinių stoties dalių (yra net laivų uostas). Mes savąją kolekciją papildėme ir papildomais bėgiais bei viaduku. Smagumo išties daug, vaikui veiklos ir darbo – taip pat, tad šį naują LEGO DUPLO rinkinį vertinu kaip idealų tęsinį dukros susipažinimui su transporto priemonėmis. Beje, išmanumui čia suteikta daug vietos, mat tėveliai į savo telefonus gali atsisiųsti ir išmaniąją programėle, kurioje yra daug idėjų, kaip kaskart traukinių stotį galima paversti vis kitokia (pateikiama įvairių skirtingų būdų kaip pastatyti pastatus, transformuoti patį garvežį), taip pat – su ja galima traukinį valdyti. Tiesa, manau, kad patiems mažiausiems laiką su telefonais rankose reikia griežtai riboti, tačiau šis žaislas tuo ir puikus, kad juo galima žaisti ir su išmaniosiomis pagalbos priemonėmis, ir, tradiciškai, be jų.

img_20181220_113229Kalėdiškasis LEGO DUPLO

Jei ieškote nedidelio, jaukaus ir švenčių dvasia alsuojančio rinkinio, labai rekomenduoju LEGO DUPLO rinkinį, kuriame yra visi svarbiausi žiemos švenčių atributai: Kalėdų senelis, rogės, elnias, dovanos, eglutė ir t.t. Mano dukrytėms šį rinkinį padovanojo Kalėdų nykštukas, kuris jas kasryt stebina. Kiek džiaugsmo joms suteikė šis šventinis rinkinys. Jis buvo puikiai integruotas jau prie turimų LEGO DUPLO kaladėlių ir taip „gimė“ visas Kalėdų miestelis su namais, dovanų pakavimo sandėliu ir t.t. Manau, kad toks rinkinys – labai šventiška ir jauki dovanėlė, leidžianti vaikams dar labiau pajausti šventinę nuotaiką.dsc09287

Patiems mažiausiems – LEGO DUPLO su gyvūnais

Šiais metais mūsų namuose atsirado ir dar vienas LEGO DUPLO rinkinys „Nuotykiai ūkyje“, kuris mano dvejų su puse dukrytę labai sužavėjo ir įtraukė. Jei tik už lango prastas oras, mes sėdame ant kilimo ir statome ūkininko namą bei rūpinamės gyvūnais. Tokie dideli LEGO rinkiniai įdomūs ne tik vaikams, tačiau ir tėveliams. Mes ne ką mažiau įsitraukiame į statybas ir kuriame minipasaulį.

dsc09300Manau, kad tai puikus būdas lavinti vaiko kūrybiškumą (jei dėlioja taip, kaip pats sugalvoja) ir puiki mankšta jo intelektui (jei dėlioja pagal rinkinyje esančias instrukcijas). Be tradicinio LEGO panaudojimo – statybų ir kūrimo – mums jis pasitarnauja ir daugeliui kitų lavinamųjų veiklų. Būtent šis rinkinys, kurio tematika „ūkis“, padeda vaikui išaiškinti kuo skiriasi naminiai gyvūnai nuo laukinių. Taip pat kalbame apie tai, kodėl žmonės kai kuriuos gyvūnus augina, juos kasdien maitina, rūpinasi jų sveikata ir t.t. Dukrai taip pat išaiškinau, iš kur ant mūsų stalo atsiranda kiaušiniai, pienas, mėsa. Manau, kad mieste gyvenantys vaikai turi suvokti ir suprasti, iš kur viskas atkeliauja. Mano dukrytė jau dabar kalba, kaip norėtų važiuoti į kaimą, kur karvutės valgo žolę, laksto vištos, o avytės mekena.

Labai mergaitiškas LEGO „Friends“ „Draugystės namas“dsc00516

Mano dukrytei dar tik treji, tad, atrodytų, pagal amžių jai tinkamos tik LEGO DUPLO detalės, tačiau aš mėgstu eksperimentuoti ir jai duoti išsibandyti žaislus „ne pagal amžių“. Šiais metais tokia naujove mano trimetei tapo LEGO Advento kalendorius „Friends“, kuris mano mažajai konstruotojai labai patiko, tad netrukau jos kolekciją papildyti ir gana dideliu rinkiniu „Draugystės namas“. Jo herojės – mielos mergaitės, kurios gaisrininkų stotį pavertė savo namais su daug smagių akcentų. Pasirodymų terasa, kūrybinės dirbtuvės, supynės tarp medžių, smagus nusileidimas ar sukūrinė vonia ant stogo – šiame rinkinyje labai daug smagių detalių. Aišku, dukrai mes labai daug padedame, nes daugelis detalių išties smulkios, tačiau, manau, tai puiki treniruotė jos smulkiajai motorikai, susikaupimui, kruopštumui ir akių-rankų koordinacijai.

dsc00514Beje, nors žaislų neskirstau į mergaitiškus ir berniukiškus, šis išties labai tinka mažosioms damoms. Mano dukra sakė, kad šios „Friends“ herojės – tai jos darželio draugių kompanija.

Padūkusiems berniukams „LEGO CITY“ rinkiniai

Berniukų LEGO kūrėjai taip pat toli gražu neskriaudžia! Mano padūkėlių kambariuose šiuo metu karaliauja net keli „LEGO CITY“ rinkiniai. Kitos Bitės mergaitė tik dabar atranda smulkiąsias kaladėles, o štai mano trimetis jau kuris laikas žaidęs su brolio LEGO jau ir pats nori tokio tipo konstruktorių (vieną naują gaus ir per šias Kalėdas).

Turbūt ne vienam berniukui autoritetas yra tėtis, senelis ar įdomią profesiją turintis dėdė, taip yra ir pas mus. Mūsų senelis – žvejys, tad anūkai vasarą jį lankydami būtinai prašo pasėdėti jo kateryje ar tiesiog ant žolės pripūstoje mažesnėje valtyje (jau svajoja, kaip su jomis plauks ir į tikrą jūrą). Įkvėpti šių potyrių berniukai ir patys nori būti kapitonais, tad tam puikiausiai pasitarnauja jūrinis LEGO rinkinys. Broliai dalinasi: vieną kartą vienas vairuoja didelį katerį, kitas mažesnįjį, o vėliau apsikeičia. Laivai jau yra išbandę ir ekstremalių sąlygų: vasarą juos plukdėme ir baseine, o žiemą vonioje, tai tik dar kartą įrodo LEGO kokybę, nes net ir taip naudoti konstruktoriai vis dar atrodo puikiai.

Pamatę tokio rinkinio sėkmę, berniukus pradžiuginome ir dar vienu „LEGO CITY“ rinkiniu, kuriame šaunieji LEGO policininkai keliauja įvairiausiomis transporto priemonėmis: motociklais, keturračiais ir net sunkvežimiu, kuriame įmontuotas kalėjimas. Šis rinkinys nustebino net mus, tėvus (ypač tėtį). Transporto priemonės ne tik labai tikroviškos, bet ir modernios. Policijos sunkvežimio šonai pasikelia ir atskleidžia dar daugiau pareigūnų gyvenimo detalių – jame įmontuoti kompiuteriai ir kita „blogiečių“ gaudymo technika. Šie gamintojai visada nustebina apgalvotomis detalėmis, tad ir mūsų polincininkai nuo galvos iki kojų apginkluoti žiūronais, liemenėmis, kepuraitėmis, šalmais, radijo imtuvais ir net kavos puodeliais. Mano berniukams labiausiai patiko iš kalėjimo vaduoti nusikaltėlius, o tam viskas apgalvota – prie vieno iš keturračių rasite net ir kablį, kuriuo užkabinsite kalėjimo virbus ir gelbėsite blogiukus.

Per šias Kalėdas mūsų jaunesnysis sūnus taip pat bus pradžiugintas ne kuo kitu, bet LEGO, nes mes, tėvai, labai vertiname dovanas, kurios tarnauja ne vienus metus ir puikiai prisideda prie vaikų lavinimo. Mūsų trimetis kas vakarą skaito mylimiausią pasaką apie statybines mašinas, mieste niekada nepraleidžia neįvardinto nei vieno krano, o štai aną dieną dar ir pareiškė, kad  užaugęs vairuos sunkvežimį. Jau įsivaizduoju, koks jis bus laimingas pamatęs savo naujausią konstruktorių, kuriame statybininkai vairuoja buldozerį, sunkvežimį ir net gigantišku grąžtu gręžia uolienas. Šį rinkinį papildo detalės, šviečiančios tamsoje, tad berniukai galės tapti tikrais lobio ieškotojais.

Ateities kūrėjams „LEGO BOOST“

Teisingai mano kolegė straipsnio pradžioje sakė, kad LEGO amžiaus cenzo neturi. Tai tik patvirtina mūsų naujausias kūrybinis rinkinys, kuriame susijungia tradicinės kaladėlės ir naujosios technologijos. Vaikai tiesiog džiūgauja telefonu valdydami savo naująjį draugą robotą Vernie, kuris krečia smagius pokštus, dalyvauja gaudynėse, šaudo į taikinius, boksuojasi, dainuoja ir daro daugybę kitų šaunių dalykų. O man, kaip mamai, labiausiai patinka tai, kad šis žaislas vaikus įtraukiančiu būdu moko juos daugelio svarbių dalykų: kantrumo statant sudėtingus kūrinius, strateginio mąstymo ir net programavimo, mat, kad valdytum robotą nepakanka paspausti jau paruoštą mygtuką, visą veiksmų seką suplanuoti ir suprogramuoti turi pats. Dar mus džiugina ir tai, kad toks žaislas yra tikrai ne vienadienis, nes robotui atsibodus iš šio rinkinio galima sukonstruoti ir dar keturis išmanius žaislus (mano vaikai jau prašo konstruoti gitarą ir katiną), kurių kiekvienas turi vis naujas misijas ir galimybes. Tikiu, kad šis žaislas rinkoje dar ilgai bus nepralenkiamas.

Svajoti, kurti ir atrasti kartu su vaikais linkinčios,

Lieknos Bitės