Rinkti žaislus man yra didelis malonumas. Gal todėl, kad patys tokių gražių ir įdomių neturėjome, o gal todėl, kad vaizduotėje matau savo vaikus prasmingai užsiėmusius, lavėjančius, kuriančius. Rinkdama žaislus, apie tai daug galvoju, stengiuosi suprasti, kas mano sūnums tikrai patiktų ir netaptų vienadiene užgaida bei lavintų jų natūralius gabumus.

Mano vyresnysis sūnus (keturmetis) tikras aktorius. Tai patvirtins visi, kas jį pažįsta. Kasdien jaučiuosi lyg perdirbamų daiktų dirbtuvėse. Iš maišų, medžiagėlių, pakuočių karpome vis kito personažo atributus, sparnus ar burtų lazdeles. Tad kai www.eduko.lt lavinančių žaislų parduotuvėje pamačiau mažiesiems skirtą lėlių teatrą, neabejojau, kad tai žaislas, kuris mano mažajam aktoriui be galo patiks.

Šį lėlių teatrą lengva sukonstruoti (jis sujungiamas iš dviejų paruoštų dalių) ir patogiai pernešti ten, kur norisi žaisti. Nenaudojant visai nesunku surinkti atgal į plokščią pakuotę ir neužimant daug vietos sandėliuoti. Tokį principą labai mėgstu, vos tik pamatau, kad žaislas vaikų nebeliečiamas, supakuoju ir ištraukiu jau po kurio laiko, kai jis vėl teikia daug džiaugsmo ir smagumo.

Teatras skirtas ne tik vaidinti, bet ir spalvinti. Vaikai jį gali papuošti kaip tik išmano, tiek dažais, tiek kitomis kūrybinėmis priemonėmis ir pasidaryti jį savo svajonių erdve. Pas mus šis žaislas tarnauja ne tik kaip lėlių teatras, bet ir kaip kavinė ar parduotuvė žaidžiant broliams kartu.

Kartu su teatru išsirinkome ir dažniausiai įvairiose pasakose pasirodantį herojų – drakoną (na, greičiau, dinozaurą), kuris mažajam sūnui pasirodė toks mielas, kad net ėjo su juo kartu miegoti. Ši lėlė netikėtai tapo mano pagalbininke. Vaikai labai mėgsta, kai ji į juos kreipiasi, paguodžia užsigavus, prajuokina, tad padeda man ir paskiriant jiems nuobodžias užduotis, pavyzdžiui, susitvarkyti žaislus (juk žymiai smagiau tai daryti, kai paliepia dinozauras, o ne mama).

Šis lavinantis lėlių teatras skatina mano mažuosius kurti savas istorijas, pajusti skirtingus personažus. Taip pat, jis moko brolius dalintis, pradedant vaidmenimis, baigiant tuo, kurio eilė kalbėti ar nulemti istorijos įvykių eigą bei kartu sujungia visą šeimą į vieningą veiklą, juk joks vaidinimas nebus pavykęs be žiūrovų.

Linkime ir jums skatinti mažuosius kūrėjus, atrandančius nesibaigiantį fantazijos pasaulį!