edf

Jau net nebenustembu, kai paklausus vaikų, ką jie nori veikti savaitgalį, šie atsako, kad labiausiai nori visą dieną likti namuose. Jie, nemažiau nei mes, pavargsta nuo skubėjimo ir ilgos dienos darželyje, tad nieko nėra geriau, nei jaukūs namai bei šeimyniškas pasibuvimas kartu. Jau darosi įprasta, kad po pusryčių ar pietų savaitgalį liekame prie stalo, tik valgymą pakeičia drauge žaidžiami žaidimai, tad jų ieškome itin atidžiai. Viena tokia, ypač kūrybiška veikla, praskaidrino ir šį šeštadienį.

Norime papasakoti jums apie japonišką konstruktorių LaQ iš www.japoko.lt. Tiesa, šie konstruktoriai labiau tinkami vyresniems vaikams, t.y., nuo 5 metų, bet mūsų keturmečiui jau labai patiko.  Šie konstruktoriai gaminami Japonijoje, tad mums buvo labai smagi ir niekur nematyta naujiena. Pagrindinis šio konstruktoriaus ypatumas tai, kad itin lavina vaizduotę. Konstruktorių sudaro pagrindinių formų detalės, kurias jungiant tarpusavyje galima konstruoti įvairiausius kūrinius. Štai mes išsirinkome rinkinį pradedantiesiems, kuriame taip pat pridėtos natūralaus dydžio schemos, pagal kurias galima sudėti įvairiausias dvimates figūras, tačiau mano sūnus iškart nusprendė, kad dėliosime jo mėgstamiausių herojų seriją. Ir mano nuostabai, iš šių elementarių detalių sudėliojome viską, ką tik sumanėme.Man labai patiko, kad toks rinkinys labai universalus, nes nėra numatyta, ką konkrečiai galima sudėti, tad kiekvieną kartą galima konstruoti vis kitus dalykus. Su šiomis sudėtomis figūromis sūnus ilgai žaidė savo sugalvotus žaidimus ir netgi kartu ėjo miegoti, o detalės laikėsi tvirtai sukibusios.

Nors mažiukams dėlioti bus tikrai sudėtinga, bet net ir su dvimečiu radome veiklos – jis rinko detales, o mes kartu įvardijome jų spalvas ir dėjome į spalvotą vorelę. Toks žaidimas tikrai lavins bet kurio amžiaus vaiko smulkiąją motoriką ir susikaupimą rūšiuojant detales pagal spalvas ir formas, jas jungiant tarpusavyje. Be to, lavins loginį mąstymą, juk tik taip išgausi norimas formas.Konstuktorius galima rinktis ne tik dvimačius, bet ir erdvinius, vieną tokį monstriuką konstravo ir mūsų šeima. Aišku, čia jau reikėjo tėčio pagalbos, tad į žaidimą įsitraukė visa šeima, o juk tai svarbiausia buvimo kartu dalis. Labai rekomenduojame tokią veiklą ir kasdienai, papildant savo laisvalaikį, ir ieškant dovanų Kalėdoms.

Jaukaus buvimo kartu,

Lieknos Bitės