dsc08568Maždaug nuo vienerių metų daugelis vaikučių pradeda labai aktyviai bei sparčiai pažinti pasaulį ir tam jiems reikalingos priemonės, kurios padėtų išmokti griauti, statyti, jungti, išskirti. Tiesa, daugelis konstruktorių patiems mažiausiems (vaikams nuo vienerių) atrodo labai grubūs, jų kampai kietoki, o detalės neretai gana smulkios ir aštrios. Taip, besidairydama alternatyvų, vienoje mėgstamiausių vaikiškų žaislų parduotuvėlių www.edukaciniai.lt radau labai linksmą guminį konstruktorių.dsc08571

„Fat Brain Toys“ firmos lipšnukai, kurių pasirinkimas mano minėtoje parduotuvėje gana didelis, labai linksmi ir žaismingi, tad patrauks net mažesnių vaikų dėmesį. Taip pat – jie labai lengvai limpa prie pačių įvairiausių paviršių: vonios plytelių, langų, veidrodžių ar net mamos telefono ekrano. Jei vaikas jau pakankamai gerai įvaldęs dviejų daiktų jungimą, jam labai patiks tarpusavyje jungti lipšniukus ir formuoti įvairiausias skirtingas figūras. Tai konkstruktorius, kuris tinka skirtingo amžiaus mažyliams, tad patiks toms šeimoms, kur auga daugiau nei vienas vaikas.

dsc08576

Mano dvimetei labai patinka juokingas garsas, kurį skleidžia lipšniukai, kai juos atskiri. Ji prisigalvoja pačių įvairiausių žaidimų: nuo voratinklio formavimo, juos jungiant tarpusavyje, iki lipšniukų išslapstymo po visus namus vietose, kur jie limpa. Pastebėjau, kad dukrą labai traukia tai, kad jie itin ryškūs ir malonūs mažoms rankytėms. Manau, kad tai visai kitoks, paprastesnis, būdas vaikui pamažu mokytis tarpusavyje jungti daiktus, konstruoti. Beje, mačiau, kad www.edukaciniai.lt puslapyje yra netgi labai didelių lipšniukų-barškučių, kurie idealiai tinka net patiems mažiausiems – kūdikiams (jie be BPA, todėl nereikia nerimauti, kad vaikas kišis į burną ir ragaus).

Kuo dar, mūsų nuomone, toks žaislas naudingas kiekvienam vaikui? Be akivaizdžios naudos smulkiajai motorikai (akių-riešo-pirštų koordinacijai), lipšniukai padės lavinti irdsc08377 atmintį (mokslininkų įrodyta, kad bandant atkurti jau matytą konstrukciją, dirba būtent tas smegenų pusrutulis, kuris tiesiogiai atsakingas už žmogaus atmintį). Juk dvimečio ar trimečio laukia rimtas iššūkis atkartoti tėvelių pastatytą formą. O štai vyresnis vaikas iš atminties bandydamas atkurti jau statytą objektą, turės kaip reikiant pasukti galvą. Taip pat ryškusis „Squigz“ firmos konstruktorius lavina kūrybiškumą – mažylis strateguoja, kur ir kokias spalvas jungti, kokią figūrą statyti. Taip pat šis žaidimas moko tvarkos ir disciplinos, nes kaskart, baigus žaisti, lipšniukus reikia vieną nuo kito atskirti bei susidėti į dėžutę (pas mus galioja taisyklė, kad pabaigus žaisti su vienu žaisliuku, kitą imame tik susitvarkę).

Jei ir jūs ieškote kitokių, įdomesnių, lavinančių ir vaikui suteikiančių visapusišką naudą žaisliukų, galite užsukti į www.edukaciniai.lt puslapį. Ten rasite ir mūsų išbandytus lipšniukus.