sdr

Visai neseniai su jumis pasidalinome savo atradimu – sveikuolišku Advento kalendoriumi, kurio kiekviename langelyje slepiasi šaltyje džiovinti vaisiai. Šį kartą norime papasakoti apie dar vieną puikią Advento kalendoriaus idėją, kuri patiks tiems tėveliams, kurių vaikai nėra saldumynų mėgėjai (arba jūs patys nenorite jų pratinti prie pridėtinio cukraus). Tai visų pasaulio vaikų dievinamo žaislo – LEGO – kalendoriai.dsc07578Koks vaikas nesidžiaugs, kai kasdien iki Kalėdų jo laukia nedidelė dovanėlė? Kalendoriaus langelio atidarymas ir kiekvieną dieną vis kita staigmena – tai Kalėdiniam laukimui suteiks nepaprastos magijos. Mes šį procesą paverčiame dar ir nedideliu kūrybiniu užsiėmimu. Pernai vaikams pasakėme, kad iki Kalėdų visi kartu turime sukurti stebuklingą pasaką. Tačiau tai nebus šiaip istorija, o tokia, kurią kasdien vis papildysime ir tęsime. dsc07409Taip, atidarę pirmąjį kalendoriaus langelį, radome mūsų pasakos herojų, vėliau, kasdien atrasdami vis naujų detalių (gyvūnų, kalėdinės atributikos, daiktų ir t.t.), plėtojome istorijos turinį, fantazavome, kas tokie gali būti mūsų LEGO Advento kalendoriaus herojai, kokių supergalių jie turi. dsc07383Prieš pat Kalėdas ši istorija mano berniukams tapo tokia svarbi, kad apie ją pasakodavo visiems: darželio draugams, seneliams ir net laiške Kalėdų Seneliui užsiminė, kad jiems reikia detalių „papildymo“, mat pasakojimui dar visai nenusimato pabaiga.

Mums, tėveliams, šie LEGO „Friends“ ir „City“ rinkiniai labai patiko dėl kelių priežasčių. Pirmiausia – tai ne bevertis šokoladas, kurį dažniausiai galima rasti daugelyje tradicinių kalendorių. Antra – šis kalendorius turi išliekamąją vertę, nes žaisliukai (detalės, žmogeliukai) lengvai integruojasi į jau turimus rinkinius ir ilgai „tarnaus“ net ir po švenčių. Trečia – toks Advento kalendorius suteikia galimybę ne tik vaikui padovanoti pramogą, tačiau jį lavinti, kartu su juo užsiimti kūrybiniais žaidimais ir kiekvienos dienos langelio atidarymo ritualą paversti tikrai smagia švente.

cofŠiais metais mūsų mažylių taip pat jau laukia paruošti ne tik džiovintų gėrybių, bet ir šie LEGO kalendoriai. Ir nors ant daugelio jų rašoma, kad jie tinkami tik vaikams nuo penkerių metų, tačiau mūsų mažyliai mielai jau žaidžia ir su smulkesnėmis nei LEGO DUPLO detalėmis, jas kantriai dėlioja ir taip tik dar aktyviau lavina savo smulkiąją motoriką. Tiesa, stengiamės kartu su jais žaisti ir juo prižiūrėti, kad nesugalvotų kokios smulkios detalės įsikišti į burną.

Linkime kūrybingo ir smagaus pasiruošimo Adventui,

Lieknos Bitės