img_20181119_104608Savaitgalį, ramiai ir jaukiai leisdama laiką su šeima, nejučia susimąsčiau, kad, o varge, netrukus prasidės ne tik malonus kalėdinis pasiruošimas, bet ir tas lėkimas, kurio visai nemėgstu. Kai daugelis karštligiškai šluoja parduotuvių lentynas… Kai prekybos centrų aikštelės sausakimšos automobilių… Kai eilės prie kasų sugeba išsunkti visus energijos syvus… Sakote, labai aš čia negatyviai pradedu šventinį laikotarpį? Tikrai ne! Tiesiog noriu pasidalinti keliais patarimais, kurie padės švenčių laukti ramiau, jaukiau, be niurzgėjimų, nuovargio ir adrenalino šokinėjimo organizme.

O patarimas-gudrybė magiškai paprastas – PLANAVIMAS. Ir, aišku, plano laikymasis. Jau metai iš metų pasimokiau – paskutinę savaitę parduotuvėse dovanų nepadaugėja, 70 procentų išpardavimų neatsiranda, tad tikrai neverta laukti paskutinių dienų. Šiais metais būsiu netgi visai nekukli ir dovanas jau pradėjau ruošti. Šiandien jums kaip tik papasakosiu apie siurprizus, kurie, mano nuomone, pradžiugins trimečius vaikus.

Mano dukrai už kelių savaičių būtent tiek ir sueis. Tiek iš savo, tiek iš draugų vaikų patirties matau, kad tai – vaidmenų žaidimų amžius. Jei dukra serga ir neina į darželį, ji žaidžia darželį. Jei aš sukiojuosi virtuvėje, ji kaipmat šoka prie savosios virtuvėlės ir pradeda visai šeimai gaminti vakarienę. O kur dar įsivaizduojami automobiliai, kuriais riedame po namus, virtusius miestu. Arba parduotuvėlė, kurioje nuolat turiu apsipirkti. Taigi, šiais metais esu tikra, kad dukrai tiek gimtadienio (jis visai šalia didžiųjų žiemos švenčių), tiek Kalėdų proga noriu žaislų, kurie integruotųsi ir papildytu jos mėgstamus vaidmenų žaidimus.

Viena sąlyga, kurią keliu tiek mano dukroms, tiek artimųjų ar draugų vaikams skirtoms dovanoms – tai turi būti kokybiški daiktai. Negaliu pakęsti plastmasinių niekučių, kurie greitai sulūžta ar tiesiog mėtosi nenaudojami. Visada prioritetą skiriu mediniams žaislams, nes jie ne tik malonesni (pagaminti iš natūralios medžiagos), tačiau ir ilgaamžiai bei labai dailūs.

Taupydama laiką ir energijos sąnaudas, pirmąsias dovanas jau užsisakiau iš internetinių parduotuvių. Viena tokių – žaislų parduotuvėlė „Tirlimpampam“ (www.tirlimpampam.lt). Į šį puslapį užklydau būtent dėl didelio medinių žaislų, skirtų vaidmenų žaidimams, pasirinkimo. Nuo mažiesiems virtuvės šefams skirtos atributikos iki pirmojo mediko rinkinio. Čia visko išties daug. Pirmiausia išsirinkau medinių, pjaustomų maisto produktų rinkinuką. Jis vaikui naudingas keleriopai. Pirmiausia – tiesiogiai leidžia papildyti vaidmenų žaidimus. Šiame rinkinyje net yra pusryčių padėklas, kad dukrytė galėtų ne tik gaminti ir kurti patiekalus, tačiau ir juos mums patiekti į lovą. Antra – maisto produktai padalinti į dvi dalis, kurios jungiasi lipdukais. Nors trimetei tai greitai įveikiamas žaidimas, tačiau jos mažajai sesutei tokia atlipinimo-sulipinimo veikla labai aktuali. O aš labai džiaugiuosi, kai dovanojami žaislai tinka skirtingo amžiaus broliams ir sesėms. Trečia – šis žaidimas praverčia rankos koordinacijos lavinimui, mat jame yra peilis, kuriuo maisto produktus galima perpjauti ir jie padalinami į dvi dalis.Kitas žaislas, kurį pamačiusi iškart supratau, kad tai superdovana mano dukrai – gydytojos rinkinys su lagaminėliu. Prekybos centruose esu ne kartą mačiusi paprastesnių, plastmasinių gydytojų rinkinių vaikams, tačiau šio su jais net negalima lyginti. Tai tikrai labai gražus, kokybiškas ir išskirtinis žaislas. Nors „Tirlimpampam“ puslapyje yra net 4–5 tokių lagaminėlių pasirinkimai, aš užsakiau baltos ir rožinės spalvų.

Manau, kad mano dukrai tai bus išties įspūdinga dovana, nes lagaminėlis didelis, turi užraktus, kurie leidžia jį atrakinti ir užrakinti, jame – didelis mediko darbui skirtų priemonių pasirinkimas. Nuo aprangos akcento – kepuraitės – iki specialios užrašinės, švirkšto, stetoskopo, pinceto, dėžutės su įvairiomis tabletėmis, tepalų indelių, bintų ir t.t. Manau, kad po švenčių mūsų namuose vyks pastovios medicininės apžiūros.

Beje, manau, kad namuose vaikams labai gerai žaisti tokius vaidmenų žaidimus, kurie jiems padeda formuoti teigiamą požiūri į tam tikrus dalykus. Pavyzdžiui, jei vaikas žaidžia, kad siurbia namus, šluosto dulkes – jis pradeda suvokti, kad tokie darbai iš suaugusiųjų reikalauja daug energijos, tad reikia gerbti jų pastangas. Jei vaikas gydo savo meškučius ir lėles ar tėvelius, jam per šią veiklą galima paaiškinti, kad ligoninių ir gydytojų nereikia bijoti, nes jie tik atlieka gerą darbą, nori mums padėti. Jei vaikas parduotuvėje mėgsta išbandyti tėvelių kantrybę visko prašydamas, parduotuvių žaidimai padės suvokti, kad viskas kainuoja, ir pinigai, juos išleidus, tiesiog baigiasi, tad reikia atsakingai planuoti pirkinius. Na, ir tai tik keli pavyzdžiai. Vaidmenų žaidimai gali tapti ir pagalbos būdų prakalbinti uždaresnį vaiką. Taip pat – tai puiki galimybė keliems vaikams draugiškai atrasti bendrą veiklą.Jei paklausysite mano patarimo, jau šiandien pradėkite planuoti savo dovanas ir jų ieškoti, nes paskutinę Kalėdų savaitę daug smagiau kepti sausainius, su šeima mėgautis eglutės šviesa ir ramybę.

Kalėdinių dovanų idėjomis besidalinančios,

Lieknos Bitės