lego8Aš iš tų mamų, kurios mėgsta kuo universalesnius žaislus. Kai turi du vaikus, tai nori nenori tas praktiškumas atsiranda. Pirma – žaislai ant kiekvieno kampo priverčia pamiršti, kad čia gyvena ir suaugusieji. Antra – pastebėjau, kad esant per dideliam žaislų pasirinkimui, vaikai visai nebenori žaisti. Ypač savarankiškai.

Manau, kad bene geriausiai sąvoką „universalus žaislas“ atitinka LEGO DUPLO. Klasika, pakerėjusi milijonus mažų širdžių visame pasaulyje. Apie šio žaidimo-žaislo naudą vaiko kūrybiškumui, sumanumui, smulkiajai motorikai, dėmesio koncentravimui nereikia ir kalbėti, tačiau man tai ir šeimą jungianti veikla. Labai vertinu žaislus, kurie sugeba įtraukti ir suaugusius. Tikiu, kad tik nuoširdus buvimas, kai tiek vaikui, tiek tėveliams veikla yra maloni, atneša visai šeimai naudą.

lego1Mūsų šeimos (tėtis, mama, 4 metų ir 1,8 mėn dukros) toks jungiantis žaidimas yra būtent LEGO DUPLO. Visai neseniai dovanų gavome rinkinį su zoologijos sodo gyventojais. Mano beveik dvejų dukrai jis labai patiko ir tiko, mat dabar jai yra visiškas gyvūnijos laikotarpis. Ji valandų valandas gali vartyti knygeles su gyvūnų iliustracijomis, todėl dramblių, tigrų, bezdžionės ir tukano figūrėlės ją labai nudžiugino. Visa šeima netrukome sustatyti zoologijos sodą, o netrukus vaikus įtraukiau ir „netradiciniais“ žaidimais su LEGO DUPLO.

lego2lego3Pirmiausia – statėme pagal instrukcijas ir žaidėme zoologijos sodą. Visa šeima nusprendėme, kad egzotinių gyvūnų kolekciją dar pildysime, nes žaidimai su jais labai smagūs. Kažkada mačiau rinkinį „Aplink pasaulį“, manau, kad reikės ir jo pasidairyti.

lego4Antra veikla, kuri ypač tinka vienerių-dvejų metų vaikams – „išvyniok ir surask gyvūną“. Folijos lapuose paslepiau įvairias LEGO detales, kurias mano mažylė atidarinėjo ir kiekvieną kartą labai džiaugėsi. Aš šio žaidimo metu mokau ir to gyvūno garsų, pavadinimo. Išvyniojusi ne gyvūnų detales, ji suskubdavo ieškoti, kur jos tinka. Manau, kad ši veikla naudinga ir smagi net ir mažesniems, vienerių dar nesulaukusiems, mažyliams.

lego6lego5Trečia veikla – enciklopedinių žinių. Suradau knygelę, kurioje aprašome gyvūnai, esantys šiame rinkinyje. Dukros iš krūvos traukė po vieną gyvūnus, o aš joms skaičiau apie juos. Gilinome žinias, ką dramblys valgo ir kam jam reikalingas straublys. Aiškinomės, kokia laukinė katė pati greičiausia ir t.t.

lego7lego9Ketvirtoji veikla mano vaikams ypač patiko, nes sujungė dvi jų mėgstamas veiklas: konstravimą ir lipdymą modelinu. Iš modelino pasigaminome nedideles plokšteles ir jose spaudėme LEGO kaladėles. Dukroms labai patiko tiek ieškoti, kur kokios kaladėlės antspaudas, tiek pažinti gyvūnų pėdsakus. Buvo tikrai smagi, šerlokiška, pramoga.

Tikiuosi, kad man pavyko jums įrodyti, kad nereikia šimtų žaislų namuose, kad vaikai turėtų, ką veikti.

Nuoširdžių ir visoms pusėms smagių akimirkų su vaikais linkinti,

Bitė Gabrielė