lego5Tikriausiai ir jūs jau girdėjote apie naują LEGO akciją „Sukurk pasaulį iš naujo“ (#RebuildTheWorld). Kaip jaunieji kūrėjai mato pasaulį, galima išvysti Londone, Berlyne, Meksike, Paryžiuje ir kituose pasaulio didmiesčiuose, kur žymiausiems paminklams naują, netikėtą išvaizdą suteikė vaikų vaizduotės įkvėpti kūriniai, sukurti iš LEGO kaladėlių. Londono Pikadilio aikštės fontane nardo iš kaladėlių sukonstruoti rykliai, Birmingeme buliaus skulptūrą papuošė raudonos lūpos ir iškištas liežuvis, o Kardife Roath parko ežere prie švyturio išniro linksmas aštuonkojis. LEGO kaladėlės vaikams suteikia kūrybinę laisvę: jie gali konstruoti, išardyti ir vėl statyti, tai ką įsivaizduoja. Jie gali eksperimentuoti. Suklysti. Nepaisyti taisyklių. Ir vėl viską pradėti iš naujo. Tokia yra žmogaus kūrybiškumo esmė.lego3

Aš taip pat skeptiškai žiūriu į sakančius, kad šiuolaikiniai vaikai prarado vaizduotę. Mano neseniai ketverių sulaukusi dukra mus kasdien stebina savo kūrybiniais perliukais. Štai prieš savaitę ji labai rimtai samprotavo, kad lėktuvuose labai reikėtų vaikų žaidimų kambario, tuomet vaikams būtų daug smagiau ir linksmiau „ištempti“ kelias valandas skrydyje. Na, o vakar visa šeima kibome į visą kūrybinį projektą – „sukurk Vilnių iš naujo“. Sugalvojome, kad su LEGO DUPLO mes pastatysime naująjį televizijos bokštą, vieną įspūdingiausių mūsų miesto statinių.

Keturmetės galvoje greitai gimė idėja, kad būtų nepaprastai smagu, kad aplink bokštą nuolat važiuotų kalėdinis traukinys. Visi kartu nusprendėme pastatyti ir terasą, kurioje šeimos galėtų užkąsti, susitikti su draugais ir stebėti linksmai puškuojantį traukinuką.lego4Televizijos bokštui dukra taip pat suteikė naujų spalvų: nuo mielų gyvūnėlių, kurie ten karaliauja, iki ryškiaspalvių detalių, kurios šiam pastatui suteiktų žaismingumo ir linksmumo. Kitaip tariant, televizijos bokštas pavirto tokiu, kokiu mielai jį matytų vaikai.lego1Linkiu, kad ir jūs vakarus su šeima leistumėte smagiai bei kūrybingai. Patikėkite tokios užduotys kaip, pavyzdžiui, „perstatyti pasaulį“, tėvus skatina ne žaisti dėl vaikų, o labai natūraliai žaisti su vaikais ir patirti daug smagių emocijų.

Smagiausiomis šeimos akimirkomis besidalinanti,

Bitė Gabrielė