dsc07693Dažnai iš draugų sulaukiame klausimų: ką padovanoti pirmojo lankymo ar Kalėdų proga dar visai nedideliam kūdikiui. Kadangi patirties šiuo klausimu turime, visada duodame kelis patarimus, kuriais šiandien pasidalinsime ir su jumis. Taip pat pasiūlysime dvi dovanų idėjas, kurios, manome, bus ne tik jaukios bei gražios, tačiau ir naudingos mažylio lavinimui.

Šiais laikais nėra nieko gėdingo vaiko tėvelių paklausti, ko jiems išties reikia? Mes nesakome, kad jūs negalite patys išrinkti dovanėlės, tačiau visai naudinga pasiteirauti, ar mažylis vienokio ar kitokio daikto jau negavo dovanų ar tėveliai patys jam jo nenupirko. Taip išvengsite nemalonių netikėtumų. Štai, pamenu, kai per vieną kalėdinį vakarėlį, kai su draugais keitėmės dovanomis, vienas kūdikėlis dovanų gavo net tris čiulptuko laikiklius. Nepaisant fakto, kad tiek daug jam tikrai neprireiks, aš žinojau ir tai, jog jo tėveliai yra griežtai nusistatę prieš čiulptukus ir jų mažyliui net neplanuoja duoti. Kaip manote, ar tokia dovana jiems patiko?

Kitas svarbus kriterijus – praktiškumas. Vaikui tikrai nereikia krūvos pliušinių žaisliukų, kurie neatlieka jokios funkcijos. Taip – vieną ar du turėti tikrai smagu, dažnai jie tampa mylimais miego draugais, tačiau kitus žaislus reikėtų rinkti su papildomomis funkcijomis. Kol vaikas itin mažas – iki vienerių metų – jam labiausiai pravers raminantys, atpalaiduojantys žaislai. Pavyzdžiui, kai mano mažylei itin pūtė pilvuką, ji nuolat blaškėsi, sunkiai užmigdavo, tikru išsigelbėjimu buvo atpalaiduojančią muziką grojantys žaislai. Šiais metais būtent tokį žaislą dovanosiu ir draugų mergaitei, kuriai vos mėnuo. „Chicco“ firmos minkštą meškutį išsirinkau dėl kelių priežasčių. dsc07670Pirmiausia – jis labai mielas, minkštas, idealiai tinkantis kūdikiui. Antra – jis su projektoriumi ir įvairiais šviesų efektais, kurie labai domina jau vos kelių mėnesių mažylius. Trečia – jis 30 minučių groja skirtingos stiliaus (klasika, džiazas, šiuolaikinė muzika, gamtos garsai) muziką, kuri padeda greičiau atsipalaiduoti, nurimti ir užmigti. Tėveliams labai patogu, kad nereikia po kiekvieno kūrinio iš naujo spausti mygtuko, jie automatiškai keičiasi vienas po kito. dsc07686Ir dar vienas labai svarbus šio „Chicco“ meškučio privalumas, išskiriantis jį iš kitų – šį žaislą galima skalbti skalbimo mašinoje. Na pagaliau atsirado toks elektroninis minkštas žaislas, kurį galima normaliai išvalyti ir nesijaudinti, kad mažylis ant jo atpils ar panašiai.

Kita taisyklė, kurios visada rekomenduojame laikytis – geriau dovanos vyresniam amžiui, nei tos, su kuriomis jau pavėlavote. Jei nesate tikri, ar žaislas kūdikiui dar bus įdomus, tai geriau jo ir nedovanokite. Vaikai (o ypač iki vienerių metų) itin greitai keičiasi ir jų raida tobulėja milžiniškais šuoliais, tad net žaislas, kuris šiandien dar jam yra neįdomus ar per sudėtingas, po kelių savaičių gali puikiai tikti.

Kalėdoms rekomenduojame ieškoti lavinamųjų, vaiko raidai naudingų žaislų, su kuriais jam būtų ir smagu, ir jis galėtų lavinti tam tikrus savo įgūdžius. Patirtis rodo, kad niekada neprašausite su rūšiavimo žaislais. Jie įdomūs kūdikiui – jis lavina smulkiosios motorikos įgūdžius, liesdamas skirtingas figūrėles bei bandydamas jas įtaikyti į tinkamą vietą. Su jais veiklos randa ir dvimečiai, įtraukiant formų ir spalvų pažinimą. dsc07698Pavyzdžiui, „Chicco“ gyvūnėlių namelis sujungia net kelias skirtingas veiklas ir galimybes mokytis: formų rūšiavimas, gyvūnų pažinimas, loginio mąstymo skatinimas, panaudojus tam tikros spalvos raktus, su kuriais galima atrakinti langus. O kur dar tai, kad tokį namelį galima panaudoti tiesioginiam žaidimui – gyvūnėlių apgyvendinimui. Pastebėjau, kad tokio tipo žaislai labai naudingi, kai šeimoje auga keli skirtingo amžiaus vaikai. Štai mažylis sau rankose dar tik tyrinėja figūrėles, o vyresnėlis gali mokytis spalvų pavadinimų, dėlioti figūras į formeles.dsc07702Dar vienas mūsų patarimas, kuris pravers tiems, kas jau ieško kalėdinių dovanų kūdikiams – rinkitės tik saugius žaislus. Tai turi būti iš oficialių parduotuvių ar kūrėjų, turinčių sertifikatus, nupirkti daiktai (kad atitiktų Europos sąjungos reikalavimus), skirti to mažylio amžiui (vyresniems skirti žaislai gali būti su aštriomis ar smulkiomis detalėmis). Taip pat atminkite – geriausios dovanos tos, kurios išrinktos su didele meile ir šiluma.

Sėkmingų dovanų paieškų linkėdamos,

Lieknos Bitės