img_20180408_172510Visada sau ir kitiems kartoju, kad vaikai – mūsų atspindys veidrodyje. Kaip elgiamės, ką kalbame, kaip vertiname mus supančią aplinką – tai atkartos ir mūsų mažyliai. Darbeliai, kurie tampa smagi dienos veikla, nėra išimtis. Tai gali būti tiesiog piešimas ant balto popieriaus lapo su pieštukais arba virsti į eksperimentą-atradimą-nuotykį ir vaikui parodyti, kad net patys paprasčiausi daiktai, kuriuos galima rasti kiekvienuose namuose, gali virsti priemonėmis kuriant nedideliu meno šedevrus.

Šį kartą dalinamės 4 antspaudų žaidimų idėjomis, kurios, patikėkite, ne mažiau smagios ir suaugusiesiems.Kempinėlė, virtusi drugeliu. Paprastas kempinėles (tas, kur naudojamos indams plauti) tereikia perrišti per vidurį gumute, duoti vaikui į rankas dažus ir leisti ant jų lašinti dažų. Mes naudojome guašą „Maped Color’Peps“ (radome „Skizze“parduotuvėje), kuris tokiems darbeliams labai patogus. Pirma – visos spalvos labai patogiose, vaiko rankoms pritaikytose paimti ir laikyti dažų indeliuose, kurie dargi ir primena herojus. Antra – šie dažai puikiai išsiplauna net iš drabužių (užtenka skalbti 30 laipsnių programa). Trečia – kelios pagrindinės spalvos puikiai maišosi tarpusavyje ir galima išgauti labai daug gražių atspalvių. img_20180408_172112Po to drugelius-kempinėles, kad antspaudukai būtų ryškūs, dar patepliojome drėgnais teptukais ir dažais. Toks piešinys, primenantis vasarišką drugelių pievą, puikiai tiks kaip vaiko dovana seneliams ar draugams.

Mūsų senelių ir prosenelių palikimas – bulvių antspaudai. Mano močiutė pasakojo, kad būtent tokią dailės priemonę jie naudojo dar seniai seniai. Aišku, tuomet dėl to, kad nebuvo įvairiausių dailės priemonių, kurias mes dabar turime. Na, o mes nusprendėme bulves irgi panaudoti atvirukų gamybai. Tėveliams tereikia bulves gerai nuplauti, perpjauti per pusę, išpjaustyti įvairiausių formelių, duoti vaikui įvairiausių spalvų guašo, teptukus ir leisti tepti bei spausti antspaudus ant lapo. Mes šią piešimo techniką panaudojome velykinių atvirukų seneliams gamybai.img_20180322_133727Apelsinas gali būti ne tik skanus, bet ir gražiai piešti. Panašiu principu išbandėme ir dar vieną virtuvėje randamą daiktą – apelsiną. Jį taip pat reikia perpjauti per pusę, leisti vaikui teptuku išpiešti ir spausti ant popieriaus. Pastebėjome, kad kuo apelsinas ar citrina mažiau sultingi, tuo antspaudai pavyksta ryškesni ir turi daugiau faktūrų. Mano dukrytė net krykštavo iš džiaugsmo, kad galėjo ne šiaip piešti ant popieriaus, o ištapyti apelsiną.img_20180408_172233Antspaudukai, kurie gali visur keliauti kartu. Kitaip tariant, tai antspaudai, kurie ne tik labai patogūs, nes juos lengvai galima įsimesti į rankine, pavyzdžiui, važiuojant į kavinę ar pas draugus, tačiau ir tinkantys net patiems mažiausiems. Gamintojas rašo, kad „Aladine Stampo Baby“ tinkami nuo 18 mėnesių, tačiau aš manau, kad su jais smulkiosios motorikos įgūdžius lavinti, smagiai praleisti laiką ir suvokti veiksmo bei atoveiksmio principą (paspaudžiau – turiu piešinuką) gali ir vaikučiai nuo vienerių.

Mūsų turimą rinkinį sudaro vienos spalvos dažai ir keturios laukinių gyvūnų figūros. O panaudojimo būdų randame pačių įvairiausių. Pavyzdžiui, pirmiausia su pieštukais piešiame Afrikos gamtą (saulę, smėlynus, kelis augaliukus), o tada su antspaudukais dėliojame jos gyventojus. Šiuos antspauduskus taip pat radome „Skizze“ parduotuvėje (joje labai didelis  pasirinkimas dailės priemonių tiek mažiems, tiek dideliems menininkams).

Kūrybingai ir išradingai dienas su vaikais leisti linkinčios,

Lieknos Bitės