Rudeniški orai verčia ne tik kardinaliai pakeisti mūsų drabužinės turinį, tačiau ir primena, kaip gera susisukti į šiltutėlius megztinius ar vėjuotą dieną nuo žvarbos pasislėpti po vilnoniu paltu. Ne išimtis ir vaikai – jiems palaikyti tinkamą šilumos balansą itin aktualu. Daugelis net ir patyrusių mamų nuolat nerimauja: ar ne per šalta, gal dar kažką aprengti? O tada kas kelios minutės liguistai tikrina, ar kaklas, nugara neprakaituoja. Juk mažyliams užtenka lauke smarkiau palakstyti, sušilti, o tada, nusirengus vieną ar kelis sluoksnius, greitai vėjas perpučia.

Lieknos Bitės taip pat jaunos mamytės, todėl visi šie reikalai mums puikiai žinomi ir pažįstami. Tiesa, taip buvo iki tol, kol atradome merino vilnos drabužius. Merino – tokia avių rūšis, kurios vilna yra pati švelniausia. Iš jos pasiūti drabužėliai yra itin lengvi, purūs, pralaidūs orui ir palaiko pastovią žmogaus kūno temperatūrą, nes jam leidžia atvėsti pamažu, o ne staiga (kas ir būna dažniausias peršalimo ligų sukėlėjas). Merino vilnos drabužėlius perkame nuo vaikų kūdikystės, nes esame tikros, kad su tokia pižamėle ar apatiniais drabužiais mažyliai neperkais, nesušals ar padės išlikti sausiems net esant drėgmei. Kalbant apie kūdikius, mums patinka ir tai, kad ši medžiaga tinka net tiems, kurių oda itin jautri ar linkusi alergizuoti.dsc06237Nors paprastai kiekvienam sezonui įsigydavome bent po kelis komplektukus merino vilnos drabužėlių, tačiau šiais metais susigundėme kiek kitokios sudėties miego apranga ir apatiniais drabužėliais („Rasakila“ parduotuvėse radome, kur merino vilnos 70 proc., o šilko 30 proc.). Juk yra daug žmonių, kurie apskritai jaučia net ir švelniausią vilną, pavyzdžiui, vienos mūsų vyresnysis berniukas vis padejuodavo, kad pižamėlė „kanda“. „Rasakila“ vadovė Nomeda mums ir papasakojo, kad tai visiškai normalu, nes vaikai maždaug iki 2–3 metų nejaučia skirtumo tarp grynos vilnos ir šilko/vilnos, o nuo 2–3 metų jau gali pasakyti, ar jiems marškinėliai „kanda“ ar ne.

Abi Bitės išsirinkome panašius rinkinukus: palaidinių ilgomis rankovėmis ir kelnyčių. Viena mūsų iškart nusprendė, kad tai pati geriausia miego apranga, todėl jau dabar, prasidėjus vėsesniems orams, savo mažylę migdo būtent su šiais vilnos-šilko drabužėliais, kurie puikiai išlaiko šilumą ir saugo nuo jos kaitos. Jie ne tik malonūs vaiko odelei, tačiau tėveliai visada gali būti ramūs, kad mažylis neperkais ar nesušals, pavyzdžiui, jei mėgsta nusispardyti kaldrytę. Beje, šie drabužėliai idealūs tiems, kurie vaikus atpratina nuo sauskelnių, nes net ir įvykus „nelaimei“, jie turi savybę neutralizuoti šlapimo kvapą, o drėgmė neatvėsina mažylio kūno.

Kitai Bitei šiuo metu aktualiausi yra drabužėliai į darželį. Dviem berniukams jų tenka surinkti išties daug. Reikia ne tik tos dienos aprangos, tačiau ir kelių atsarginių komplektų, lauko, lietaus drabužių ir t.t. Merino vilnos ir šilko kostiumėlį jį iškart nusprendė naudoti kaip apatinius drabužius į lauką. Su jais visada bus ramu, kad darželyje berniukai nesušals (auklėtojoms tikrai sunku sužiūrėti kiekvieną, todėl, mūsų nuomone, tėvelių pareiga pasirūpinti tinkama ir kokybiška apranga).

Mes esame praktiškos mamos, todėl mums svarbu ne tik kaip atrodo vaikų drabužėliai, tačiau ir jų priežiūros niuansai. Esame girdėjusios mitų, kad gaminiai su merino vilna po kelių skalbimų visiškai nusivelia. Mums tai nepasitvirtino. Šios medžiagos vaikų drabužius renkamės jau ne pirmą sezoną (jei vaikas neišauga, jie puikiai tarnauja visus metus), todėl žinome, kad juos ne tik paprasta skalbti (nors to nereikia dažnai daryti, užtenka vėsiau pravėdinti), tačiau jie nereikalauja jokios ypatingos priežiūros. Mes saviškius skalbiame vilnai skirta skalbimo mašinos programa ir su skalbimo priemonėmis, skirtomis vilnai.

Jei ir jūs ieškote drabužėlių šaltajam sezonui ir norite būti tikri, kad jūsų vaikai tiek miego metu, tiek aktyviai dūkdami lauke nesušaltų, bet tuo pačių ir neperkaistų, rinkitės merino vilnos ar merino vilnos su šilku drabužėlius. Mes savuosius radome „Rasakila“ parduotuvėse, kurios mums patinka dėl natūralaus, ekologiško ir pozityvaus požiūrio į vaikų auginimą bei priežiūrą.