5Būna mažylių, kurių nosis, kojos ir rankos visada vėsios. Mamos, aišku, dėl to jaudinasi, aprengia storiausiai drabužėliais, kurie ne tik trukdo judėti bei smagiai klampoti per sniegą, tačiau ir skatina prakaitavimą, dėl ko vaikutis būna drėgnas ir šaltas. O tai, puikiai visos žinome, tiesus kelias į peršalimą.

Panašios bėdos kamavo ir vieną mūsų, turinčią vienerių mergaitę. Kaip su vyru juokaudavome: prieš kiekvieną ėjimą į lauką aš dukrytę prirengdavau, o vyras kaskart bent sluoksniu ar dviem aprangą sumažindavo. Gerai, kad kita mūsų – jau patyrusi, dviejų vaikučių mama. Ji man davė kelis esminius patarimus, išsprendusius šią mūsų bėdą.

Pirma – ji „paprotino“, kad tikrinti reikia ne vaiko rankytes ar nosį, o užkišti ranką už nugarytės ir pažiūrėti, ar ten nėra vėsu. Nuo šiol tai ir darau, ir, dažniausiai, nugarėlė būna šilta, nors dukrytę rengiu daug plonesniais drabužėliais.

Kitas jos patarimas – rinktis merino vilnos apatinius drabužėlius. Jie idealiai tinka tiek miegui (naktimis juk vėsiau ir vaikai labai mėgsta nusispardyti kaldrytes), tiek kaip apatiniai drabužėliai. Suskubau išbandyti ne vienos draugės išgirtus „Green Rose“ drabužėlius (dviejų dalių pižamėlę). Negaliu jais atsidžiaugti, todėl ir jums noriu papasakoti apie žiemos „must have“ vaiko drabužinėje.23Merino vilnos audinio drabužėliai pasižymi keliomis ypatingomis savybėmis, apie kurias norime ir jums papasakoti:

  1. Jie puikiai palaiko pastovią kūno temperatūrą, yra purūs, pralaidūs orui, leidžia suprakaitavusiam kūnui vėsti pamažėle ir taip apsaugo nuo perkaitimo bei nuo peršalimo. Šio audinio savybės jam leidžia sugerti daug drėgmės – iki 30 proc. savo svorio. Merino vilnos pižamėlė unikali tuo, kad sugeria prakaitą ir tuo pat metu išlieka sausa.
  2. „Green Rose“ drabužėlių sudėtis – 100 % sertifikuota (OEKO-tex 100 standartas) merino vilna – tokia sudėtis idealiai tinka net naujagimių drabužiams (o juk jų oda itin jautri).006
  3. Tai prie metų laikų arba, tiksliau tariant, oro temperatūros, prisitaikanti apranga. Merino vilna palaiko optimalią kūno temperatūrą: šaltu oru sušildo, karštu – neleidžia perkaisti, esant drėgnam orui – padeda išlikti sausam.
  4. Dažnai mamos susiduria su bėda, kad vaikai nenori dėvėti vienų ar kitų, su oda turinčių kontaktą, drabužėlių, nes jie griaužia ir sukelia diskomfortą. Merino vilna unikali tuo, kad ji maloni lyg šilkas ir tinkama net tiems, kurių oda labai jautri ar linkusi į alergiją.
  5. Jei įprastus, medvilninius, miego drabužėlius skalbdavau po dviejų naktų dėvėjimo, merino vilnos patariama skalbti gana retai. Sakysite, ar taip higieniška? Ogi, visiškai saugu! Merino vilnos audinys turi antibakterinių savybių, nekaupia nešvarumų, prie jo nelimpa purvas ir dulkės, todėl iš šios medžiagos pasiūtą pižamėlę reikia skalbti tik tada, kai atsiranda dėmių.038029
  6. Tikriausiai, jau spėjote pagalvoti, kad toks puikus ir mūsų kūnui draugiškas audinys bus labai lepus bei skalbiamas tik rankomis? Tikrai ne. Lieknos Bitės jau ne kartą merino vilnos pižamėles skalbė 30 laipsnių temperatūroje kartu su kitais spalvotais drabužiais ir nepastebėjo jokių minusų. Drabužėliai nenusiburbuliavo, nesusitraukė, nenusiskalbė ir neišsitampė.
  7. Mums labai patinka, kad merino vilnos drabužiai pasižymi tuo, jog neutralizuoja prakaito kvapą, todėl mėgstame tokius rūbus ir pačios.
  8. Gamintojas teigia, kad, dėvint drabužius su merino vilna, kūnas jaučia ypatingą, ne tik šildančią, tačiau ir atpalaiduojančią raumenis šilumą. O juk tai ypač gerai, jei jūsų mažylis neramus, sunkiai užmiega ar naktimis labai blaškosi. Mes pastebėjome, kad dukrytei naktį nusispardžius kaldrytę, jis vis prabusdavo, nes, greičiausiai, pasidarydavo vėsu, o pradėjus dėvėti merino vilnos miego drabužėlius, toliau sau knarkia ir vargo nemato. 🙂
  9. Mes su savo vaikais (net ir pačiais mažiausiais) kasdien stengiamės bent valandą ar dvi praleisti gryname ore. Net spaudžiant šaltukui, neatsisakome šios imunitetą stiprinančios profilaktinės priemonės. Kadangi jau visi mūsų vaikai vaikštantys, tad nesinori jų prirengti keliais sluoksniais storų, judesius varžančių drabužių. Taigi, gudriai nusprendėme, kad merino vilnos pižamėlė gali puikiai tikti ir kaip apatiniai (termo) drabužiai į lauką. Su jais mažyliai nesušąla net tada, kai nedūksta, o šiltai sėdi tėvelių traukiamose rogutėse.
  10. Mūsų turimos „Green Rose“ merino vilnos pižamos (termo drabužėliai) mums dargi labai patinka dėl savo išvaizdos ir patogaus pasiuvimo. Kelnytės stilingai siaurėja į apačią, tačiau jų viršutinė dalis – platesnė, todėl nevaržo vaiko judesių ir yra patogios naktį. Marškinėliai – klasikinio modelio, gražiai priglundantys, su nedidele kaklo iškirpte.

045Mūsų išbandytų ir labai patikusių merino vilnos audinio pižamėlių galite įsigyti internetiniame puslapyje www.green-rose.lt arba „Green Rose“ parduotuvėse. Beje, iki 02.15 dienos merino vilnos drabužėlius galite įsigyti su labai didelėmis nuolaidomis, tad nesnauskite! 🙂