Vieną dieną iš krepšinio varžybų mano vyrai grįžo nusiminę – vyresnėlis pametė savo mėgstamiausią kepurę. Dar ilgai jos pasigedo ir prisimindavo, tad pažadėjau jam nupirkti naują rinkinį – gal net dar geresnį! Pripažinkite, graži kepurė ir šalikas tikrai papuošia kartais niūroką rudens ar žiemos aprangą, tad verta prieš išsirenkant gerai paieškoti. Kai ko nors ieškau, visada kreipiuosi į kitą Bitę – ji pas mus stiliaus žinovė ir visada turi ką gražaus visose srityse užmačiusi, tad ir šį kartą kreipiausi į draugę. Tačiau ši vis bandė mane įtikinti, kad ir berniukams tinka įvairios pūkuotos ir ryškios kepurės, sutinku, tačiau man labai norėjosi savo ūgtelėjusiam ir gerokai per metus subrendusiam keturmečiui parinkti ką nors subtilesnio ir rimtesnio. Kai atradau „Mezges“, iškart supratau, kad jų siūlomas asortimentas vaikams – tai, ko aš ieškau.

Su dičkiu išsirinkome tamsiai mėlyną komplektuką, vieningai nutarėme, kad darželyje tikrai norėsis žaisti, o ne saugotis nuo purvo. Gautas komplektas pateisino visus mūsų lūkesčius, puikiai atrodo ir prie sportinės striukės į darželį, ir prie išeiginių rūbų. Šalikas tampriai apsuka kaklą, tad nelieka vietos vėjui surasti nuogo kaklo tarpelių. Mezginys toks smagus, kad net vyras norėjo jį pasisavinti (ir ant jo atrodo puikiai!), tačiau sūnus nesutiko atiduoti savo naujienos. Kepurė taip pat labai smagi, santūri, bet tuo pačiu dėl esančio siūlų burbuliuko žaisminga – sūnus juokėsi, kad jaučiasi kaip žymaus filmuko herojė Maša. Toks sėkmingas derinys žada dar ne kartą sugrįžti pas „Mezges“, tad norime pasmalsauti, kas slepiasi už šio pavadinimo ir kas jų šeimininkės.

Papasakokite, kas yra „Mezgės“ ir  kaip Jūsų gyvenime atsirado mezgimas?

„Mezgės“ – tai mezgančios draugės ir visi, kas seka „Mezges“ nuo mūsų istorijos pradžios, t.y. nuo 2013 metų rudens, žino, kad tai yra vieno šaliko istorija. Kristina nusimezgė movą sau, tad ir man tokios prisireikė. Vienai draugei patiko, kitai ir taip kilo idėja numegzti kelias skirtingas movas, ir, susikūrus facebooko profilį, pasiūlyti kitiems. Prie movų prisidėjo močiutės pirštinės, vėliau megztiniai ir po truputį taip rutuliojame savo vieno šaliko istoriją, kuri po truputi virsta rimtu verslu. 

Sakykite, ar lietuviai mėgsta mezginius, kas jiems svarbiausia?

Mes esame lietuvės ir mėgstame megztus gaminius, todėl tikime, kad ir daugiau tokių yra, o dabar ir tendencijos tam palankios – megzti gaminiai išgyvena renesansą. Klientų ratas didėja, todėl tikrai galime pasakyti, kad lietuviai mėgsta mezginius. Svarbiausia – kainos ir kokybės santykis, todėl mes siūlome ne tik kokybiškus, bet ir stilingus, lengvai prižiūrimus, gerai dėvimus mezginius. Mūsų tikslas yra tvari mada, t.y. megztinis yra skirtas ne vienam sezonui, o tinkamai prižiūrimas turi tarnauti ne vienerius metus. 

O kas svarbiausia kuriant mezginius? 

Mums svarbiausia tinkamai parinkti modelį tinkantį visiems figūros tipams, kadangi siūlome tik universalaus dydžio gaminius. Gaminys turi būti stilingas, lengvai prižiūrimas, nesudėtingai derinamas, stilistiškai tinkantis įvairaus amžiaus kategorijoms, trumpai tariant, praktiškas, universalus ir stilingas. 

Mezgate kepurių-šalikų rinkinius vaikams, ar planuojate papildyti asortimentą skirtą vaikams, ar sunku kurti jiems skirtus gaminius?

Mezginiai vaikams atsirado lygiagrečiai su vaikais mūsų šeimose. Kol vaikai buvo tokio amžiaus, kai megztinis arba suknelė nebuvo tinkamiausias rūbas, apie asortimentą vaikams negalvojome, siūlėme kepurių ir movų rinkinukus, nes visada labai smagu šeimyniškai susiderinti. Tačiau vaikai auga ir dabar ruošiame pavasario kolekciją, kurioje bus mezginių mergaitėms, o jei pavyks, galbūt ir berniukams.

Ačiū „Mezgėms“ už šiltą pokalbį ir dar šiltesnę jų kūrybą,

Lieknos Bitės