065Tik gimus mažyliams, mes, mamos, norime ne tik juos myluoti, čiūčiuoti, glausti prie savęs ir kuždėti mieliausius žodžius, tačiau labai trokštame juos papuošti. Jei berniukų mamos apsieina su dailiais drabužėliais, mergaičių nori savo mažylių galvytes padabinti įvairiausiais kaspinėliais, segtukais ir pan. Bent kelioms minutėlės, nors kelioms nuotraukoms. Na, o mažylės, paaugusios, ir pačios trokšta pasipuošti eidamos į svečius ar tiesiog į darželį.

Tokių aksesuarų pasirinkimas tikrai nemažas, kiekviename prekybos centre galima kažką rasti, tačiau mes, Lieknos Bitės, mėgstame originalius, rankų darbo papuošaliukus. Pirmiausia, besirinkdamos, įvertiname, ar tas daiktas vaikams bus saugus (ar nėra aštrių, atitrūkusių ar lengvai nuplėšiamų detalių). Kitas kriterijus – medžiagos, iš kurių kaspinėliai, galvajuostės ar kitos grožybės yra pasiūtos. Pirmenybę, aišku, teikiame natūralioms, švelnioms medžiagoms. Trečiasis kriterijus – žaismingumas ir originalumas. Čia, tiesa pasakius, skonio reikalas, tačiau mums patinka neperkrauti, elegantiški, pastelinių atspalvių aksesuarai.

Visai neseniai internete aptikome verslę mamytę Eglę ir nuostabius jos kurtus „Boho Bow“ plaukų aksesuarus mergaitėms bei varlytes berniukams. Jos darbeliai išsiskiria spalvinės gamos nuoseklumu, subtilumu, labai mielais akcentais, tokiais kaip balti nėriniai. Vienos mūsų vienerių mergaitė, kurios šukuosena dar labai menka (tokie mieli, labai šviesūs pūkeliai) išbandė aukso bei sidabro spalvų galvajuostes ir labai šventišką – ryškiai raudoną – kaspinėlį. Mažylė su šiais aksesuarais atrodo tiesiog fantastiškai, lyg fėja. Kitos Bitės berniukas jau turi savo puošmeną Naujųjų sutiktuvėms (šventinis kodas – žvaigždės) – iš juodo aksomo pasiūtą peteliškę. Trimetis su ja atrodo labai elegantiškai!3053Norime ir jus supažindinti su gražiųjų „Boho Bow“ aksesuarų kūrėja, tad kviečiame paskaityti trumpą interviu su Egle.

– Papasakokite apie „Boho Bow“ – ką kuriate, kam skirti Jūsų kūriniai?

„BohoBow“ – tai rankų darbo plaukų aksesuarai mergaitėms ir peteliškės berniukams. „Boho“ – tai bohemiškas, laisvas stilius, tokie ir mano papuošalai. Neperkrauta detalėmis, natūralių spalvų, lengvų medžiagų.
– Galbūt, kaip ir daugelį mamų, Jus tokiam verslui, susijusiam su vaikais, paskatino motinystė?
– Jau nuo seno, nuo pat paauglystės, aš mėgau rankdarbius: siuvinėjimas, piešimas, mezgimas bei kiti užsiėmimai man buvo nesvetimi. Prieš 10 metu buvau viena pirmųjų, pradėjusi verti papuošalus, ir tai dariau penkerius metus, kol išsisėmiau. Vėliau sekė motinystė. Visą dėmesį skyriau savo dukrytei Elzei, kol vėl atėjo tas laikas, kai vėl troškau kažką kurti. Nuo pat pirmų dukrytės dienų, norėjau ją puošti, ir tai daryti kažkaip kitaip, įdomiau. Tačiau sunku buvo rasti tai, kas man patiktų. Taip vieną dieną pabandžiau pati kažką sukurti. Elzė viską pirmoji išbando ir patikrina, na, o iš aplinkinių sulaukiau daug palaikymo ir paskatinimų savo darbeliais pradėti prekiauti.
– Jūsų kuriami aksesuarai labai švelnūs, mieli, lyg nužengę iš pastelinės pasakos, ar vaikams jie patinka? Nuo kokio amžiaus mažyliams jie skirti?

– Norėjau, kad nuo pat pirmų dienų mamytės galėtų puošti savo mažyles. Dėl to ir audinys turėjo būti minkštas, švelnus, purus. Lyg tik gimęs kūdikėlis. Todėl pasirinkau veltinį. Taip pat naudojami nertiniai, aksomas, medvilnė. Derinami įvairūs deriniai. Taigi, papuošalai tinka nuo pirmųjų mažylių gyvenimo dienų iki to amžiaus, kol mergaites nori puoštis.1
– Kaip patartumėte papuošti vaikučius, jei nesinori jų apkrauti, bet norisi papuošti šventei ar tiesiog į darželį?
– Pasisakau už minimalizmą, subtilumą. Man niekada nepatiko perkrauti ir nestilingi papuošalai. Kalėdų laikotarpiu siūlau derinti raudoną, auksinę, sidabrinę spalvas. Pavyzdžiui, raudona galvajuostė su aukso ar sidabro detale, arba aksominis nedidelis segtukas. Maži vaikučiai patys savaime yra labai mieli ir gražūs. Jų akys kupinos energijos, žvilgsniai gražūs, kerinčios šypsenos, tad neužgožkime jų aksesuarų gausa.
Kiekvienai dienai siūlau žemės spalvas. Jų gausu mano darbuose, šios spalvos man labai artimos. Nors, kai kada, taip norisi žaisti spalvomis. Aš visą laiką kūryboje laikausi principo, kad genialumas slypi paprastume.
– Kokie Jūsų ateities planai? Gal svarstote ir apie aksesuarų mamytėms kūrimą?
– Kadangi ilgą laiką kūriau aksesuarus moterims, dabar laikas tik vaikams.066Gal ir jūs savo mažąją princesę norite papuošti kruopščiai pasiūtais, labai estetiškais, žaismingais, tinkančiais tiek šventiniam pasipuošimui, tiek kasdienai, „Boho Bow“ plaukų aksesuarais? O gal svajojate apie stilingą peteliškę savo berniukui? Rašykite „Boho Bow“ kūrėjai Eglei į „Facebook“ puslapį, spauskite ČIA.