Nors daugelis dar gyvena atostogų prisiminimais, naujas darželio sezonas visai ant nosies. Primename vaikams apie jų laukiančias smagybes, po atostogų grįšiančius draugus, o dar tik būsimus darželinukus, stengiamės supažindinti su visais jų laukiančiais pokyčiais.

Ne mažiau nei psichologinis pasiruošimas, itin svarbu ir tinkamos darželio „amunicijos“ pasirinkimas. Patogūs, minkšti rūbeliai, nevaržantys vidaus veiklos ir įvairiausioms oro sąlygoms pritaikyta lauko apranga – apie tai turi pagalvoti kiekvieno darželinuko tėvai.

Ne kartą esu sakiusi, kad lauko aprangai teikiu ypatingą dėmesį, juk striukę vaikas dažniausiai turi tik vieną ar vos kelias (kitaip nei vidaus rūbus), tad jos turi būti itin kokybiškos, kad išpildytų visas jai skirtas užduotis.

Esu pastebėjusi ir tai, kad pirkti kokybiškesnę aprangą gerokai ekonomiškiau. Tinkamai pasirinktą rūbą vaikas gali nešioti praktiškai ištisą sezoną (apie tai dar papasakosiu daugiau), tad jam nereikia atskirai kiekvienam metų laikui skirto drabužio, o gerai pasiūtas ir tvirtas drabužis dar lieka ir jaunesniam broliui (geros kokybės striukės net po intensyvaus nešiojimo gali atrodyti kaip naujos, tuo tarpu pigūs variantai dažniausiai ir po pirmo sezono pameta užtrauktukus ar nusidėvi).

Šį kartą noriu jums papasakoti apie sūnaus naujausią rūbą – striukę, kurią planuojame nešioti dvigubai ilgiau. Mano pagrindiniai kriterijai atkeliavus į lauko rūbų saloną (saviškę įsigijome Hiatus parduotuvėje, PPC Ozas) buvo, kad mums vienareikšmiškai reikalinga apranga, kuri yra atspari vandeniui ir vėjui. Mūsų darželyje nutarta, kad net esant nedideliam lietučiui vaikai keliaus į lauką žaisti, tad jiems būtina parūpinti atsparią atšiaurioms sąlygoms aprangą. Kitas atsparios vandeniui aprangos pliusas ir tai, kad ji atlaiko ir nedideles atsitiktines nelaimes, pvz. kai važiuojant automobilinėje kėdutėje vaikas geria ir, beveik kaip taisyklė, netyčia apsipila vandeniu. Mūsų striukė yra ne tik atspari vandeniui, tačiau ir kvėpuojanti, tad vaikas niekada neperkais (patikėkite, auklėtojoms tikrai neįmanoma sužiūrėti, ar visi vaikai komfortiškai jaučiasi esamomis oro sąlygomis).

Mūsų atsparios vėjui aprangos pliusas ir tai, kad ji nėra labai stora, tad vaikui labai lengva judėti, bėgioti, juk darželyje tiek daug veiklos, kurią norisi išbandyti ir visur būti pirmam ir tuo pačiu vaikas neperkaista ir papūtus vėjui, neperšąla suprakaitavęs. Mūsų įsigyta striukė prailginta nugara, tad net pasilenkus, pritūpus, nugara nelieka nuoga, tad vaikas užtikrintai nesušąla siaučiant net didesniam vėjui.

Mūsų „Didriksons1913“ firmos striukė turi daugybę „paslapčių“, kaip dar geriau apsaugoti vaikus nuo vėjuotų oro sąlygų: lipdukais pritaikomas gobtuvo, rankovių plotis, suveržiama striukės apačia, aukštas kaklas, prailgintos, glaudžiai aptempiančios rankovės – viskas pritaikyta taip, kad net pačiam vaikui apsirengus be auklėtojos pagalbos (juk taip labai dažnai būna) neliks jokių nuogų tarpelių, kuriuos pasiektų vėjas ar lietus.

Kas be ko, pasirūpinta ir saugumu, striukę puošia visas komplektas atšvaitų, o ir užtrauktukas yra uždengtas, tad išvengsite smakro gnybtelėjimo (o kam nėra pasitaikę?) rengdami vaiką. Be to, apranga labai palankaus dizaino: stilinga, lengvai pritaikoma prie bet kokių rūbelių, tačiau kartu ir optimaliai netepli. Neteplia ją daro ne tik spalvų derinys, bet ir speciali „Didriksons1913″ ( juk šis švedų gamintojas itin orientuotas į lauko aprangą, kuri reikalinga ten populiariuose lauko darželiuose) technologija, kuri neleidžia purvui įsigerti į audinį.

Pastaruosius kelerius metus, pirkdama striukes vaikams, kartu įsigyju ir termo džemperius, tai išbandytas ir patikimas variantas, su kuriuo vaikas gali keliauti net atšiauriausiu oru. Tokia apranga labai patogi keliaujantiems į darželius, nes po striukės ir termo džemperio deriniu užtenka pavilkti ilgarankovę palaidinę ir vaikas jaučiasi puikiai, o palydėjus į grupę, labai paprasta viską nurengti. Mūsų „Didriksons1913“ firmos džemperiukas labai smagus, plonytis ir ryškiaspalvis, bet kartu ir maloniai šildantis.

Galiausiai grįžtu prie temos, kuria pradėjau. Mane labai nustebino Hiatus konsultantas, parodęs dar vieną šios aprangos paslaptį – striukė auga kartu su vaiku! Kai rankovės taps trumpokos, tereikės išardyti vieną vidinę siūlę ir striukė pailgės vienu dydžiu! Man, besirenkančiai praktiškus sprendimus, dviejų vaikų mamai, tai yra išties patrauklus aspektas.

Taigi, jei klausiate, koks mūsų tokios aprangos įvertinimas, drąsiai teigiame – kartą pabandžius, kitokios nebesinori! Mūsų išbandytą striukę galite įsigyti www.hiatus.lt