dsc06934Tarp mano draugių ir pažįstamų mamų vyrauja tokia „mada“ daugeliu vaikiškų daiktų apsirūpinti iš anksto. Na, pavyzdžiui, per iš pardavimus dažnai prisirenkame tikrų perliukų, kurie tai akimirkai vaikams gal ir netinka, tačiau sulaukus savojo sezono – tampa išsigelbėjimu. Ne išimtis ir batai – nelauksiu kalendorinės žiemos, kad vaikui pradėčiau ieškoti šiam sezonui skirtų batų. Paieškas pradėjau dar prieš mėnesį, o naujuosius „Crocs“ batukus, kuriuos radau www.open24.lt mano dukrytė net spėjo išbandyti. Kuo jie man patinka?

LENGVUMAS. Manau, kad batai vaikams turi būti lengvi, nes judėjimo laisvė, patogumas – tai svarbiausia augančiam žmogui. Vaikai nuolat laksto, lipa, karstosi, todėl kojos turi būti jų „sąjungininkės“, o ne, atvirkščiai, vilktis lyg sunkūs balastai. Mūsų išsirinktų „Crocs Lodgepoint Graphic Snow Boot Kid’s“ tikrai nesvėriau, tačiau jų lengvumas mane  nustebino. Manau, kad net vasariniai skandaliukai buvo sunkesnis už šiuos batukus.dsc06968LENGVA APAUTI IR NUAUTI. Mano dukrytei netrukus sueis dveji metai – tai toks amžius, kai vaikas kasdien demonstruoja naujus savo savarankiškumo pasiekimus. Ne išimtis ir batų apsiavimas bei nusiavimas. Ji, grįžusi iš lauko, išdidžiai man visada pareiškia: „Aš pati!“. Tikrai tam neprieštarauju, nes manau, kad vaikas nuo mažų dienų turi bandyti įveikti įvairias kliūtis ir užduotis, net tada, kai, mums, tėveliams, atrodo anksti. Dėl to šiai žiemai ieškojau lipdukais užsegamų batukų, kad mažoms rankytėms būtų patogu pačioms atsisegti ir užsisegti. Manau, kad raišteliai ar kokie įmantresni užsegimai tai tikrai apsunkintų.dsc06543

Beje, lipdukais užsegami batai yra tikras išsigelbėjimas darželinukams ir jų auklėtojoms. Pagalvokite, kiek laiko auklėtoja užtruks, kol dešimčiai ar penkiolikai dvimečių užraišios batus su raišteliais? Mūsų mažylė savuosius „Crocs“ labai lengvai atsisega ir nusiima, pagalbos prireikia tik juos apaunant (įmaunant koją), tačiau ir tai, manau, laiko klausimas.

PRITAIKYTAS LIETINGAM KLIMATUI. Viena būtiniausių sąlygų, kurią keliu visai lauko aprangai (tiek kombinezonui, tiek avalynei) – ji turi kuo labiau apsaugoti nuo drėgmės. Lietuvoje tokie orai, kad dar rugsėjį prasidėjusi drėgmė (balos, maklinės) baigiasi tik žiemos viduryje, kai atsiranda kitas drėgmės šaltinis – sniegas, o tada ir vėl balos, balos, balos… Jei batai bus iš tokios medžiagos, kuri lengvai praleidžia drėgmę, jūsų vaikas nuolat vaikščios šlapiomis ir sušalusiomis kojomis, o tai tiesus kelias į peršalimo ligas. „Crocs“ prekinis ženklas mane dėl to labiausiai ir žavi – jų avalynė pritaikyta lietingam klimatui. Mūsų išsirinktų batų apatinė dalis, užkulnis ir aulas pagaminti iš specialios medžiagos „Croslite“ (vizualiai ji panaši į daugelio guminių batų medžiagą, tačiau yra gerokai patvaresnė, stipresnė bei pasižyminti kitomis savybėmis, svarbiomis žiemos avalynei).

Jau minėjau, kad su šiais batais jau ne kartą keliavome dūkti po balas, todėl galiu patvirtinti – bato apatinė dalis tikrai apsaugo nuo drėgmės, mažylės kojytės po tokių pasivaikščiojimų liko sausos ir šiltos.

dsc06940

MINKŠTUČIAI, ŠILTI. Viršutinė mūsų šiems metams pasirinktų batų dalis yra medžiaginė. Tekstilės pamušalas, esantis vidinėje dalyje, itin minkštas, švelnus ir suteikiantis šilumos. Tiesa, mano nuomone, tokie batai tinka, kai lauke šaltukas nesiekia minus 10 laipsnių, jei daugiau – būtinai vaiką papildomai apaučiau šiltomis vilnonėmis kojinėmis ar kažkuo, kas suteiktų papildomos šilumos.

DIZAINAS. Daugeliui mūsų, mamų, labai svarbu ne tik tai, kad vaikams skirti daiktai būtų kokybiški, „atitarnautų“ jiems skirtą laiką, tačiau norime, jog jie būtų malonūs akiai. Pamačiusi šių metų „Crocs“ batų modelius, skirtus šaltajam sezonui, per kelias sekundes apsisprendžiau – mergaitiški atspalviai ir labai mieli miško gyvūnėliai. Jie, beje, mano dukrytei dabar itin patinka, ji knygelėse ieško lapių ir kiškių, juos visur pastebi bei prašo mūsų skaityti knygeles būtent apie šiuos gyvūnus. Net ir antrojo gimtadienio temą jau išsirinkome būtent tokią – miško gyvūnėlių puota. Beje, nors kartais mažoji nesutinka autis vienų ar kitų batų, miško draugai ją visada pralinksmina ir motyvuoja pasipuošti.

LENGVAI VALOMI. Jei batus po kiekvieno išėjimo į lauką tenka plauti, šveisti, valyti – mamos kantrybė gali greitai trūkti. Todėl „purvinajam“ sezonui rekomenduoju rinktis tik tokius, kuriuos užtenka perbraukti sausa medžiagos skepetaite. Mūsiškiai būtent tokie (kartais, užmiršusi juos nuvalyti namuose, automobilyje ar prekybos centre perbraukiu šlapia servetėle – nusivalo puikai ir nereikia trinti).

dsc06925

APIE DYDĮ. Kai rinkausi batus internetinėje parduotuvėje www.open24.lt, atkreipiau dėmesį į jų įspėjimą („užmažinti dydžiai“), išsimatavau dukrytės pėdą pagal jų pateikiamus centimetrų ir dydžių atitikmenis, pridėjau 0,5 cm šiltesnei kojinei ar kojos paaugimui ir užsisakiau 24 dydį (nors rudeniniai batai buvo 23 dydžio).

KADA DĖVĖTI? Manau, kad galima jau ir dabar – ypač tomis dienomis, kai žvarbus vėjas, daug lyja. Tačiau jie tikrai tiks ir žiemos pusnims (kaip ir minėjau, jei šaltis nebus itin stiprus).