1Jei vasarą mūsų mažylių garderobuose karaliauja lengvutės suknelės, šortukai ir palaidinės, žiemą norisi kažko šilto, minkšto, kad nebūtų baisus nei šaltukas, nei pusnys sniego. Internete galima rasti labai didelį pasirinkimą drabužėlių, skirtų vaikams, labai daug mamų, išėjusios motinystės atostogų, atranda siuvimo džiaugsmą ir atidaro nedidelius savo siuvinių „fabrikėlius“. Taip, besidairydamos patogių drabužėlių savo mažyliams, aptikome „Peliuko Rūbą“.

Jaunos dviejų mergaičių mamytės Karolinos, pasivadinusios „Peliuko Rūbas“ vardu, gaminiai – pasiūti su didele meile, kruopštumu, šilti, patogūs ir, kas mums labai patiko, labai praktiški kasdieniam dėvėjimui. Iš medvilnės pasiūti drabužėliai – švelnūs, malonūs net ir jautriai kūdikių odelei. Modelių pasirinkimu taip pat likome patenkintos: nuo Kalėdiniais motyvais dekoruotų kombinezonų iki smagių treningiukų ar tunikų mergaitėms.

Kadangi artėja šventinis periodas, ir mes žadame daug keliauti, būti lauke, tad mažajai bitutei išsirinkome kombinezoną su švelniu pūkeliu viduje, kuris drabužėlį pašiltina, tad idealiai tinka žiemai. Dar vienas kombinezono privalumas – labai patogus susegimas prie kaklo, apsaugantis jautrią vaiko gerklytę. O paveikslėliai, kuriais jis dekoruotas – lyg iš žiemos pasakos.0052Trejų berniukui, lankančiam darželį ir negalinčiam be išdaigų, lakstymo ir kitos aktyvios veiklos, užsakėme treningiukus. Tikriausiai daugelis mamų sutiks, kad bent jau berniukams – tai pats patogiausias pasirinkimas kasdienai – patogu, nevaržo judesių, tačiau šilta, stilinga ir labai patinka vaikams, jei su kokiu smagiu personažu, gyvūnėliu ar pan.

Taip pat pastebėjome, kad „Peliuko Rūbas“ siūtų drabužėlių kainos tikrai „nesikandžiojančios“ – nuo 15 iki 25 eurų. Tai gali būti puiki dovana vaikams, kurių namuose žaislai nebetelpa, arba visai mažiukams kūdikėliams, kuriems labai sunku išrinkti kažką pirmajam lankymui ar Kalėdoms.019027Mes, Lieknos Bitės, pakalbinome darbščiąją Karoliną, kad ji jums daugiau papasakotų apie „Peliuko Rūbą“ ir savo kuriamus drabužėlius.

Kas slepiasi po prekiniu ženklu „Peliuko Rūbas“, kas drabužėlius kuria? Kaip pradėjote siūti? Gal Jūs įkvėpė vaikai? Juk daugelis mamyčių būtent taip pradeda savo versliukus.

– Turiu dvi dukras – būtent jos mane ir įkvepia. Labai smagu mergaites puošti ir, pravėrus spintą, turėti, iš ko rinktis. Nors kurti drabužius pradėjau gimus pirmajai dukrai, tačiau juos parodyti kitoms mamytėms išdrįsau tik gimus antrajai. Tiksliau tariant, šiam žingsniui paskatino draugės ir šeima.
Kokius drabužius vaikams siūnate? Koks Jūsų drabužėlių stilius?

– Drabužius stengiuosi kurti patogius ir kasdieninius. Spalvas ir raštus deriname su kiekviena mamyte individualiai. Noriu suteikti galimybę kiekvienai pirkėjai sukurti individualius drabužius savo vaikui. Todėl tai nėra masinė gamyba ir netgi galima sakyti, kad kai kurie drabužėlių deriniai yra vienetiniai.
Kaip manote, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis drabužius vaikams? Išvaizda? Praktiškumas? Šiluma?

– Aš daugiausiai dėmesio skiriu praktiškumui ir patogumui. Ne paslaptis, kad vaikiški drabužėliai kainuoja tikrai nemažai, todėl visada pirkdama ar kurdama pagalvoju, ar vaikui bus patogu, ar jis norės tai dėvėti, ar jis tiks darželiui, kelionėms į svečius…
Jūsų siuvami drabužėliai labai patogūs ir stilingi, tačiau, tuo pačiu, ir praktiški. Ar juos pamėgo lietuvės mamytės? Ar daug sulaukiate užsakymų?

– Klientų labai daug nėra, bet tikrai užtenka. Juk turiu dvi dukras, kurios dar nėra savarankiškos ir kurioms taip pat reikia dėmesio. Labai tikiuosi veiklos nestabdyti ir, merginoms paaugus, ją plėsti. 001Gal kuriate ir mamytėms skirtus drabužius? Ar Jūsų klientai – griežtai tik vaikai?

– Taip, siuvu ir mamytėms. Kol kas tai tik keletas modelių, tačiau ateityje jų tik daugės. Man labai patinka, kai mamytė ir vaikutis rengiasi taip pat ar bent iš tos pačios medžiagos būna pasiūti jų drabužėliai, tad mielai tokia suderinta apranga papuoščiau ir savo klientes.

Jei ir jūs norite tokių dailių ir patogių drabužėlių savo ar artimųjų mažyliams, Karolinai savo norus rašykite „Peliuko Rūbas“ „Facebook“ anketoje (spauskite ČIA). Taip pat šią kūrėją galite sutikti mamų turgeliuose ir įvairiose parodose.