dsc06645Sakoma, kad nėra blogo oro, tiesiog reikia turėti noro eiti į lauką. Aš pridurčiau ir tai, kad labai svarbu tinkamai pasiruošti tam šalčiui – apsirengti taip, kad nejaustume jokio diskomforto. Jei suaugusieji savimi pasirūpina, vaikai dažnai apie tai, kad jiems šalta, praneša tik tada, kai nosis „užledėja“, o kojų nebegali jausti. Dėl to, dar net neprasidėjus žiemai, suskubau ieškoti pačios šilčiausios, patogiausios ir kokybiškiausios aprangos savo beveik dvejų metų mergaitei.

REKOMENDACIJOS. Prieš kiekvieną rimtesnį pirkinį, atidžiai ir sąžiningai ne tik perskaitau, ką mamos kalba įvairiuose forumuose ar grupėse, pasigilinu į specialistų rekomendacijas, tačiau ir paklausinėju draugių, ką jos mano. „Columbia“ „Buga Set“ žiemos komplektukas, kurį radau „Hiatus“ parduotuvėje, nebuvo išimtis. Pasirodo, beveik visos mano apklaustosios patvirtino, kad rinkosi būtent šios firmos lauko drabužius vaikams. Tiesa, jų nuomonė išsiskyrė dėl vieno niuanso – dvimečiui vaikui pirkti vientisą ar dviejų dalių kombinezoną. Vienos sako, kad vientisas daug patogiau, nes vaiką tiesiog įkiši ir nereikia rūpintis, kad pro kažkur pateks vėjas ar kažko gerai neužsegsi, niekas nenukris, nereikės pasitaisyti ir t.t. Kitos teigia, kad atskiras kombinezonas yra pritaikytas jau gerai judančiam, dūkstančiam vaikui, kad jam būtų patogiau lipti, čiuožti, bėgioti, ir jis nesukaistų. Dar vieną atskiro kombinezono privalumą pastebėjau ir pati – trumpam užsukus į parduotuvę ar prekybos centrus, kur tikrai būna labai karšta, užtenka vaikui nuimti striukę ir nereikia nuauti batų, o tada jį visą traukti iš kombinezono.dsc06613KOKYBĖ. Apie „Columbia“ firmą esu girdėjusi tik pačius geriausius atsiliepimus (kalbu ne tik apie vaikiškas prekes, tačiau ir suaugusiųjų). Tai amerikiečių prekinis ženklas, kurio produkcija jau daug metų prekiaujama daugiau nei šimte šalių. Kokybiškumą patvirtinti galiu ir aš, nes pernai pirktas vientisas „Columbia“ kombinezonas (dydis 12–18 mėnesiai), kurį dėvėjo vaikščioti besimokanti mergaitė, nuolat kritusi, ropojusi, šiandien atrodo idealios būklės. Nenusiskalbęs, ryškus, be jokių nutrynimų, įplyšimų, lendančių pūkų ar kitų defektų. Jį kaip naują galės dėvėti ir antras vaikas.

Norėdama būti tikra, kad firminis daiktas atitiks visus savo privalumus, jį perku tik iš patikimų parduotuvių, atstovaujančių tam prekiniam ženklui. Niekada nerizikuoju ir nesusigundau šiek tiek pigesniais pasiūlymais skelbimų portaluose ar mamų grupėse. Patirtis jau parodė, kad taip galima įsigyti „sūrį spąstuose“, pavyzdžiui, Kinijoje pagamintą kopiją, visiškai neatitinkančią to produkto originalo kokybės. Būtent dėl to jau antri metai su dukryte apsilankėme „Hiatus“ parduotuvėje, įsikūrusioje „Ozo“ prekybos centre. Mums čia ne tik papasakojo visus „Buga Set“ privalumus, kombinezoną galėjau paliesti, apžiūrėti, tačiau ir kartu su konsultante išsirinkome patį geriausią dydį.

DYDIS. Kurį laiką įvairiose mamų grupėse stebėjau diskusijas – kokį „Columbia“ kombinezono dydį išrinkti vaikui: ar pirkti „ant išaugimo“, o dabar atraitoti rankoves, ar imti šiuo metu tikrai tinkantį dydį, tačiau rizikuoti, kad jo neužteks net vienam sezonui. Po konsultacijos parduotuvėje galiu jus patikinti ir nuraminti – dydis turi būti toks, koks jūsų vaikui tinka šiuo metu. Tai reiškia, kad jis neturi „paskęsti“ striukėje ir kelnėse, nes tokiu atveju tai apsunkins judėjimą ir neleis tinkamai išnaudoti visų drabužio funkcijų. Mes išsirinkome 2T (arba 86 dydį), tačiau matosi, kad vietos augimui tikrai yra. Dukrytei pamatavau ir 3T dydį, tačiau su juo ji atrodė tikrai juokingai, būtų tekę po kelis kartus raitoti tiek rankoves, tiek kelnių galus.dsc06607

dsc06531„AUGIMO“ FUNKCIJA. Nesibaiminu ir dėl to, jei staiga vaikui įvyktų labai didelis augimo šuolis ir ji per žiemą pasistiebtų keliais centimtrais. „Buga Set“ striukės ir kelnių viduje yra paraukta medžiaga su siūle, ją išardžius, drabužis bus net 3,8 cm ilgesnis. Iš kelių mamų girdėjau, kad tokia „augimo“ funkcija daugeliui vaikučių garantuoja, kad kombinezonas bus sėkmingai dėvimas net du žiemos sezonus.

PLONUMAS. Tikriausiai, ne iš vienos močiutės girdėjote, kad vaiką būtina prirengti kuo storiau, neva, tik tada, kai vos galės paeiti, jis bus apsaugotas nuo šalčio. Ši nuomonė labai klaidinga. Jei vaiką įkišite į tokį drabužį, su kuriuos jis sunkiai galės judėti, nuolat kris, tai jis ne tik suprakaituos ir dėl to peršals, tačiau ir bus visas šlapias. „Columbia“ firmos vienos dalies arba dviejų dalių kombinezonai išsiskiria tuo, kad yra itin lengvi ir ploni, tačiau, išties, puikiai šildo. Juos palietus, gali sudvejoti, ar tikrai tokia plona striukė gali tikti lietuviškai žiemai, tačiau daugelis mamų, o tarp jų ir aš, patvirtins – net ir spaudžiant dideliam šaltukui, bus šilta bei patogu klampoti per pusnis.

dsc06527

APSAUGO NUO SUKAITIMO. Dėl specialios liemenės su šilumą atspindinčia medžiaga su „Buga Set“ kombinezonu judėdamas vaikas nepraras šilumos, o nugara išliks apsaugota nuo vėjo. „Omni-heat“ šilumą atspindintis sluoksnis į liemenę įdėtas strategiškai, siekiant išsaugoti kūno šilumą, kai jos labiausiai reikia, suteikia sausumo bei komforto pojūtį, kai vaikai aktyviai fiziškai juda. O taip būna kiekvieno išėjimo į lauką metu, jei tik nesėdi vežimėlyje.

PATOGUMAS. Daugelis dvimečių vaikų, tokių kaip mano dukrytė, jau lanko darželį, todėl tiesiog būtina rinktis tokius drabužius, kuriuos ji pati galėtų lengvai nusirengti. Atsegus striukę, ji sėkmingai pati ją nusiima ir išlenda iš kelnių (labai patogūs lipdukai pečių srityje leidžia akimirksniu jas atsegti ir užsegti). Tai didelis privalumas ir tėveliams. Juk išsiruošimas iš namų į lauką kartais tampa, atrodo, nesibaigiančiu procesu, o čia – vienas, du, trys, ir vaikas aprengtas kombinezonu.dsc06598PATVARUMAS. Ties dviejų dalių „Columbia“ kombinezono kelnių ir sėdmenų sritimi yra sutvirtinimai, kad vaikas kelionių ar žaidimų metu nesuplėšytų kombinezono, todėl jums nereikės kiekvieną kartą krūpčioti, kai mažylis nukris, čiuoš čiuožykla ar bandys įsiropšti į medį.

NETEPLUS, APSAUGANTIS NUO DRĖGMĖS. Vienas svarbiausių reikalavimų, kuriuos keliu rudens ir žiemos vaikų lauko aprangai – vandeniui bei purvui atspari medžiaga. Šie kombinezonai turi specialią membraną, dėl kurios drabužis ir vaiko kūnas yra apsaugomi nuo išorės drėgmės („omni-tech“ technologija). Tai būtina tiek dėl šilumą išsaugančių savybių, tiek dėl paties drabužio lengvesnės priežiūros.dsc06630dsc06666PAPRASTA PRIEŽIŪRA. Vaikams renkuosi tik tokius drabužius, kurie nereikalauja specialios priežiūros, pavyzdžiui, skalbimo rankomis. Šį ir pernykštį kombinezonus skalbiu su spalvotais drabužiais 30 laipsnių temperatūroje.

DIZAINAS. Kiekvienais metais „Columbia“ nustebina vis pasikeitusiais kombinezonų raštais ir spalvomis. Šią žiemą mes likome ištikimos mergaitiškai rožinei, dekoruotai žaviomis mėlynomis ir baltomis gėlytėmis. Tiesa, savąjį kombinezoną ras ir pastelinių spalvų (alyvinis su turkio atspalviu) gerbėjai, ir mėgstantys itin ryškias spalvas (oranžinis su tamsiai mėlyna). „Hiatus“ parduotuvėje, kurioje visai neseniai lankėmės, pasirinkimas tikrai didelis. Pasižvalgyti galite ir internetiniame jų puslapyje www.hiatus.lt.