14884591_1722286701425467_4530841909373027784_oTikriausiai, ne viena jūsų vis girdi, kaip svarbu lavinti vaiko smulkiąją motoriką, nes ji turi labai didelės įtakos vaiko intelekto ir kalbos raidai. Daugeliui mamyčių kyla krūva klausimų: o kas ta smulkioji motorika? Kaip ją lavinti? Kokie žaislai ir žaidimai gali padėti?

Maždaug nuo ketvirto-šešto kūdikio gyvenimo mėnesio (reikėtų stebėti jo norą, galimybes bei susidomėjimą) pabandykite jam į rankytes jau duoti čiupinėti ir liesti įvairių skirtingų audinių (pavyzdžiui: šiurkštų, švelnų, čežantį, slystantį ir pan.). Galite panaudoti namuose randamų daiktų. Į rankytes duokite įvairius mezginius, pintus daiktus, foliją, kepimo popierių ir t.t. Vėliau – pabandykite rankų žaidimus, pavyzdžiui, „katutes“ ar „virė virė košę“. Kuo vaikutis bus didesnis – tuo žaidimų ir veiklų spektras plėsis. Kiek paaugusiems, sulaukusiems vienerių metų amžiaus, idealiai tiks įvairios dėlionės, stambesnės lego kaladėlės, vėrimo, labirintų ir kilpų žaidimai, mozaikos, piešimas, klijavimas, lipdymas. Atminkite, svarbu šia veikla užsiimti kartu su savo mažuoju – jam padėti, parodyti, paskatinti, pagirti ir stebėti, kad neįsikištų į burną to, ko negalima.14440787_1701522953501842_4182394466679278334_nDaugelis logopedų vieningai sutaria, kad, aktyvindami pirštukų pagalvėles, mes skatiname vystytis vaiko kalbą, nes jose esantys centrai susiję su galvos smegenų zonomis, atsakingomis už kalbą. Taigi, visi tėveliai turėtų atsiminti, kad jau nuo pirmojo vaikučio pusmečio reikia sugalvoti kuo daugiau būdų, kaip mažiems pirštukams suteikti darbo. Jei pritrūkote fantazijos, o gal net ir negirdėjote apie žaislus, lavinančius vaikučio smulkiąją motoriką, mes jums šiandien papasakosime net apie du puikius mūsų atradimus: žindymo karolius ir prisegamus silikoninius kramtukus. Apie šiuos, Lietuvoje sparčiai populiarėjančius daiktus mamytėms ir vaikučiams, mums papasakos „Little CHEW“ kūrėjos – dvi jaunos mamytės, seserys ir verslo partnerės.

Mes, Lieknos Bitės, išbandėme „Little CHEW“ stilingus rankų darbo silikoninius karolius, kurie išsiskiria savo kokybe, praktiškumu ir dizainu. Šių karolių pagrindinis tikslas – palengvinti vaikučio dantų dygimo skausmus, suteikti jo mažoms rankytėms veiklos ir, žinoma, papuošti mamytes. Mums labai patiko, kad šie papuošalai yra visiškai saugūs liesti, žaisti ir netgi dėti į burnytę. Neapsakomai gera duoti savo vaikams kramtuką, kai žinai, kad jis patikrintas, jog bandymų metu įrodytas jo atitikimas mechaninėms ir cheminėms saugumo nuostatoms. „Litlle CHEW“ turi sertifikatus, kurie liudija atitiktį Europos Sąjungos Žaislų direktyvos reikalavimams. Iš silikono, iš kurio yra šie aksesuarai, gaminamos formelės keksiukams kepti, galinčios turėti sąlytį su maistu, todėl jie visiškai saugūs kramtyti ir dėti į burnytę. Karoliai ir kramtukai veriami ant nailoninės virvelės, kuri atitinka saugumo standartus (ne mažiau nei 1,5 mm ir ne daugiau nei 2 mm storio). Užsegimas pagamintas taip, kad stipriau patraukus jis pats atsisega. Žodžiu, jokio pavojaus net ir patiems mažiausiems kūdikėliams. Juk saugumas, mums, mamos, yra pats svarbiausias kriterijus, kai renkamės vaikams skirtas prekes.

Mums labai patiko „Little CHEW“ kramtukų, karolių ir apyrankių dizainas – subtilios ir elegantiškos formos bei spalvos. Idealiai tinka mamytėms, mėgstančioms pagyvinti savo įvaizdį minimalistiniais aksesuarais. Na, o kaip patogu, kai vaikutį maitini savo pienuku ir jis gali tyrinėti šiuos karolius! Na, o mūsų mažiukai iš rankų nepaleido kramtukų: čiupinėjo, atskirai kiekvieną karoliuką sukinėjo, kišosi į burnytę. Taip pat pastebėjome, kad šie užsegami kramtukai labai praverčia kelionėse automobiliu ar vežiojant vaikus vežimėlyje – žaislas, kurį galima gana ilgai tyrinėti, tačiau niekaip nepavyksta numesti.

Daugiau apie „Little CHEW“ aksesuarus mamytėms ir žaislus vaikams, lavinančius smulkiąją motoriką, jums pasakoja pačios šio prekinio ženklo kūrėjos – darbščiosios seserys.

13407026_1631692423818229_8129696402903422337_nKaip kilo mintis kurti silikoninius karolius ir aksesuarus?  

– Viena mūsų jau daugelį metų gyvena Amerikoje, išvyko ten dar studijų metais, tad, gimus vaikučiui, pradėjo domėtis, kas galėtų nukreipti jo dėmesį žindymo metu, kad nekentėtų mamos plaukai. Taip ir pastebėjome Amerikoje tuo metu jau populiarius, o Lietuvoje dar niekam negirdėtus, žindymo karolius.

Kas jūsų įkvėpimo šaltinis?

– Ne abejonės – vaikai! Jų gimimas – pats gražiausias momentas kiekvienos moters gyvenime. Mus aplanko ypatinga energija, kūrybinės galios ir noras sukurti kažką nuostabaus savo mažyliui. Vienos mūsų kūdikėlis tapo karolių ir kramtukų įkvėpimo šaltiniu, o kitos ketverių metų mergaitė – karolių vaikams mūza. Pradėjome nuo savo vaikų, o dabar norime papuošti ir visus kitus. 🙂

Kaip vyksta darbai, kai jus skiria Atlanto vandenynas?

Amerikoje vyksta kūrybinis procesas – sugalvojamas dizainas, parenkamos spalvos ir t.t. Na, o Lietuvoje – gamybinis. Mūsų kuriami aksesuarai savo klientus jau rado tiek už Atlanto, tiek ir pas mus.14883698_1722304418090362_7633437853955628469_o14354877_1697310037256467_6804340571859373415_n

– Kaip sekasi dviem seserims bendradarbiauti, kuriant bendrą verslą? Ar dažnai užsiplieskia kūrybiniai nesutarimai?

– Mudvi sutariame tiesiog nuostabiai! Matyt, tas atstumas netgi į naudą, mat viena kitos pasiilgstame, o ir nesutarimams tiesiog nėra laiko. Taip pat – kiekviena turime savo darbo sritį, tad viena kitą tik papildome.

– Kaip žinia, Lietuvoje mamytės auksarankės, ar juntama konkurencija šioje srityje?

– Kai gimė idėja, čia nebuvo nė vieno konkurento! Buvome pirmosios. Daug investavome, analizavome, norėjome įsitikinti, kad silikoniniai žaislai ir papuošalai tikrai yra saugūs mažiems vaikučiams. Ir per tą laiką atsirado ne tik konkurentų, kažkaip išsiskiriančių ir bandančių atrasti savo braižą, bet ir pačių tikriausių plagijuotųjų. Niekur nuo jų nepabėgsi, tad stengiamės sukurti naujų, originalių sprendimų ir visada būti vienu žingsniu priekyje. Mūsų produktus visada atpažinsite iš mūsų logotipu pažymėto karoliuko, kuris būna ant kiekvieno daikto.

Kokiomis naujienomis žadate mus nustebinti?

– Neseniai pristatėme kaklaskares-kramtukus, kurių dar niekas kitas Lietuvoje nesiuva. Jos taip pat skirtos palengvinti dantukų dygimo skausmams ir nukreipti vaikučio dėmesį. Tiesa, greitu metu pažadame labai įdomių naujienų. Užsiminsiu – mūsų dirbtuvėse šiuo metu vyksta lavinamojo kilimėlio siuvimo ir dizaino darbai.13718737_1657160331271438_8826067160561927664_nJeigu ir jūs susidomėjote „Little CHEW“ kuriamais aksesuarais mamytėms ir vaikučiams, kurie ne tik labai gražūs, tačiau ir itin praktiški, spauskite ČIA ir užeikite į jų puslapį.