OLYMPUS DIGITAL CAMERAKepurių ir kitų rudeninių aksesuarų asortimentas labai didelis, tačiau tėveliai neretai pasimeta – kaip jas išsirinkti, į ką atkreipti dėmesį? Juk svarbu ne tik, kad vaikutis atrodytų stilingai, tačiau norime, jog jis drąsiai lauke leistų valandų valandas, bet nesušaltų.

Pirmas dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį renkantis kepurę – jos sudėtis. Jei matote, kad vyrauja sintetinės medžiagos, tokią kepurę kaipmat reikėtų mesti į šalį, nes su ja greičiausiai bus arba šalta, arba prakaituos vaikučio galva, verčiau rinktis tokią, kurios pagrindą sudaro medvilnė. Jei norite šiltesnės kepurės – galite ieškoti tokios, kurios dalį sudėties sudarys vilna, tada mažylis tikrai nesušals, o jo galvytė neprakaituos. Taip pat reikia nuspręsti, ar kepurę nešiosite ankstyvą rudenį, tada rinkitės plonesnę, pavyzdžiui, viengubos medvilnės, o jei tempsite iki pat žiemos pradžios, gali prireikti ir antros – storesnės. Galbūt jums pagelbės neperpučiamas kapišonas? Tada išsiversite ir su ne tokia šilta kepure.

Kadangi auginame du broliukus berniukus, mums itin svarbu, kad kepurės būtų praktiškos spalvos. Balto audinio kepurė po dienos darželyje keliautų tiesiai į skalbinių krepšį, juk ją vaikai vis pasitaiso purvinomis nuo žaidimų lauke pirštinėmis, o ir darželio rūbinėje ji dažnai nukeliauja ant grindų prieš atsidurdama spintelėje. Aišku, tuo pačiu norisi, kad vaikutis atrodytų žaismingai ir linksmai, nesinori jo paversti mažu suaugusiuoju.

OLYMPUS DIGITAL CAMERADar vienas prioritetas – elastingas audinys, tokioms kepurėms visada teikiame pirmenybę, nes jos gerai aptempia ausytes ir nuo jų nesmunka.

Mūsų berniukams niekaip nepabosta gyvūnėlių formos kepurės, įvairios ausytės, akys ar nosytės visada priverčia juos nesispyriojant rengtis, o tai labai aktualu kasdien skubant į darbus. Dažnai tokie drabužėliai tampa net pastovių žaidimų namie akcentais. Tad žaismingumas ir smagios detalės – dar vienas svarbus atrankos kriterijus.OLYMPUS DIGITAL CAMERA020

Mes išsirinkome „Mackis“ siūtas kepuraites. Užsisakyti dydžiai puikiai atitiko, o broliams labai patiko žaismingos ausytės, tačiau tuo pačiu jos ir labai subtilios, tad teigiamai įvertino net tėtis, kuris paprastai nemėgsta tokių puošmenų. Audinys puikiai aptempia ausytes, tad jų nereikia pastoviai tvarkyti ir žiūrėti, ar vaikas nesušalo.

Vyresnėliui išrinkome subtilesnę – tamsiai pilkos spalvos, o mažyliui žaismingesnę – mėlyną kepurę. Beje, nustebino, kad mažesnės kepurės ausytėje radome cypuką, kuris mums itin praverčia, kai vaikui nėra ką veikti kartu lankantis parduotuvėje.

Itin gražiai kepuraitės atrodo nešiojant kartu su priderintomis kaklaskarėmis ir movais. Metinukui išrinkome kaklaskarę, mat jis nėra didelis per galvą maunamų drabužių gerbėjas, ji užsiriša raišteliais, tad puikiai priglunda prie kaklo ir nebaisus joks vėjelis. O vyresnėlis gavo movą, kuris ne tik atrodo labai stilingai, bet yra ir praktiškas, nes vaikas sugeba jį užsidėti pats, ko nepavyksta bandant užsivynioti šaliką.

gOLYMPUS DIGITAL CAMERAMūsų įvertinimas „Mackis“ rudeninėms kepurėms – 10 balų! Tad, nieko nelaukdamos, kalbiname jų kūrėjus, kad ir jums būtų lengviau savo mažiukams išrinkti rudeninius aksesuarus.

Kas slepiasi po prekiniu ženklu „Mackis“? Kas kuria žaviąsias kepures, movus ir kaklaskares? Kaip gimė toks pavadinimas?

– Po „Mackio“ ženklu slepiasi trys bendraminčiai. Širdis ir kūryba – jauna bei talentinga dizainerė Danuta Šimelytė, ji šiuo metu VDK studijuoja Mados dizainą. Dvasios palaikytoja ir skleidėja, marketinginių veiksmų fėja – Justė Ryliškytė. Gamybos dirigentas (paprasčiau – gamybos vadovas) – Robertas Dambrauskas. Jo dėka „Mackio“ „mašina“ dirba sklandžiai – kepuryčių niekada nepritrūksta ir pirkėjai visada laiku gali džiaugtis savo pirkiniais.

Norėjome, kad mūsų prekės ženklas būtų 100 proc. lietuviškas ir įprasmintų kuriamų drabužių bei aksesuarų mintį. Tai apranga vaikams, tad norime jų kasdienybei suteikti spalvų ir gražių prisiminimų. Iš to gimė ir mūsų pavadinimas, mackis – seniai užmirštas ir nebenaudojamas lietuvių liaudies žodis, reiškiantis mažą žmogutį-vaikutį.009 016Neabejotinai Jūsų išskirtinumas žavios kailinės ausytės. Kaip atsirado jų idėja? Ar taip bandote pavergti vaikučių širdis? Juk daug lengviau su mažaisiais susitarti, kad mūvėtų kepurę, kai ji tokia linksma ir miela.

– Kailinių ausyčių idėja gimė šaltuoju metų laiku, kai galvoje sukasi daug jaukių ir šiltų minčių. Atėjus Kalėdoms, gera pačius artimiausius nudžiuginti išskirtinėmis ir pačių sukurtomis dovanomis. Taip ir gimė pirmoji „Mackio“ kepurėlė, kai, dizaino studijas vos pradėjusi, Danuta nusprendė pasiūti savo krikštaduktei išskirtinę ir mielą kepurėlę.

Įteikus dovaną, visi namiškiai labai džiaugėsi ir gyrė. Toliau sekė malonus praeivių dėmesys gatvėje, žmonės priėję domėjosi, kur jiems gauti tokią kepurėlę savo vaikams. Mintys dėliojosi, noras kurti ir dovanoti šypsenas neblėso – taip ir gimė „Mackis“.

Kepurėlės greitai pavergė vaikų, tėvelių ir aplinkinių širdis. Labai gera, kai vis sulaukiame džiaugsmingų žinučių ir gražių nuotraukų iš savo klientų su padėkomis. Tai įkvepia kurti ir judėti toliau, visada išlaikyti kokybę. Patenkintų klientų tik daugėja, ir tai pats geriausias įvertinimas visai komandai. Turime mamyčių ratą, kurios jau išbandė ne vieną mūsų modelį ir nekantriai laukia naujienų. Jos to nežino, bet tarpusavyje mes jas vadiname „Mackio“ ambasadorėmis.

Norėtume daugiau sužinoti apie tai, kaip rinktis kepures rudeniui. Ar svarbi kepurės sudėtis? Į ką mamos turėtų atkreipti dėmesį? Kokie Jūsų kuriamų rudeninių aksesuarų vaikams privalumai?

– Renkantis kepurėlę, svarbiausia medžiagos sudėtis ir patogumas. Reikėtų atsižvelgti į tai, ar vaikui nėra kažkokio diskomforto ją mūvėti. Antras prioritetas – spalva. Jos pasirinkimas dažniausiai būna dvejopas: svarbu, kad derėtų prie dabartinio vaiko garderobo arba ji gali būti išskirtinės spalvos aksesuaras, kuris pagyvins visą bendrą įvaizdį.

Pagrindiniai „Mackio“ kepuryčių privalumai:

  1. Vyrauja natūralios sudėties audiniai (medvilnė, vilna).
  2. Medvilninės kepurėlės yra dvigubo audinio, tad su jomis galima nesiskirti itin ilgai (visą rudenį, pavasarį ir nešaltą žiemą).
  3. Žieminės kepurėlės yra su vilna, medvilne ir specialiu „nekandančiu“ pamušalu.
  4. Visada siūlome labai plačią rudeninių spalvų paletę, todėl kiekvienas lengvai suras sau tinkamiausią variantą.
  5. Žiemos kolekcijoje vyrauja klasikinės sodrios arba ramios žemės spalvos.
  6. Daugelis klientų pabrėžia – šios kepurėlės yra geros nuotaikos ir šypsenos garantas.

mackis2-copy– Kokios kepurių spalvos dabar madingos? Pagal ką jas reikėtų rinktis? Ar reikėtų derinti prie metų laiko tematikos?

– Ruduo ir pavasaris – ryškiausi metų laikai. Pavasarį viskas žalia, viskas žydi. Na, o rudenį krenta dideli geltoni lapai, viskas aplinkui marga ir gražu. Šiems metų laikams mes siūlome plačią, vaikų pamiltą, spalvų paletę. Vyraujančios spalvos yra ryškios, sodrios ir, žinoma, pastelinės. Vaikystė, kaip ir šie metų laikai, labai graži bei spalvota, tad ir mažųjų aksesuarai turi būti būtent tokie.14670661_666212980222647_2873995649012397998_nŽiemos periodu atvirkščiai – vyrauja gamtos tonai, kurie itin lengvai derinami prie vaikučio garderobo. Šaltasis sezonas yra sąstingio metas, kuomet norisi jaukumo ir ramybės. Todėl, atsižvelgiant į šį poreikį, siūlome jaukius, ramius atspalvius.

Žaviųjų kepuryčių su ausytėmis, kurias jau išbandė Lieknų Bičių berniukai, galite rasti elektroninėje parduotuvėje, spauskite ČIA. Jei mėgstate prekes apžiūrėti, paliesti ir įvertinti, „Mackis“ aksesuarų rasite šiose parduotuvėse:

KAUNE „Baby Love Boutique“ (Savanorių pr. 90) ir „Snapė“ (A. Mickevičiaus g. 23); KLAIPĖDOJE „Surf Shop“ (Turgaus g. 4) ir „Pret a Porter“ (Herkaus Manto g. 22); ŠIAULIUOSE „ELER Mados Namai“ (Vilniaus g. 146); MARIJAMPOLĖJE „KIVI Boutique“ (Gedimino g. 2); PANEVĖŽYJE „Mažieji Paukštukai“ (Liepų al. 3); TAURAGĖJE: „Kas Čia?“ (Vasario 16-osios g. 4); PALANGOJE „Madam Pompadur“ (Plytų g. 3); UKMERGĖJE „Fyfa“ ( Vytauto g. 6–6).