Šalmukui „brendau” jau senai. Kadangi atšalus orams ir pati negaliu vaikščioti be šaliko, nes tuojau peršti gerklę, tai ir nuogi vaikų kaklai man tiesiog bado akis. Va, ir praeitą dieną vyras dičkį parsivežė nuogu kaklu, nes oras atrodė šiltas, o tai mūsų šeimai „kainavo“ savaitę nedarbingumo su sirgaliuku namie. Tad pasimokiau – jokių ekperimentų įpusėjus rudeniui.

Mano pagrindinis įrankis, kuriuo bandžiau keisti šią situaciją – plonas merino vilnos šalmaswww.rasakila.lt . Šalmukas labai plonas, bet švelnus ir gerai šildantis, tad dalinuosi keliomis situacijomis, kuriose pastebėjau jo pranašumus.

Darželis. Tai situacija numeris vienas, kada šalmukas pranašesnis už kepurę ir šaliką. Auklėtoja, prižiūrėdama būrį vaikų, tikrai negali pastebėti, kurio ausis ar kaklo kraštelis kyšo, ar kas spėjo beeidamas iš paskos šaliką ir visai nusirišti. Net paskubomis velkant šalmuką, jis visada nugula taip, kad viskas, kas turėtų, lieka apsaugota.

Permainingas oras. Šios dienos tokios apgaulingos, kad negaliu suprasti, kaip vaikus rengti. Vieną dieną reikia šiltos striukės ar batų, o kitą – plonos liemenės. Kepurės taip pat nesuprasi, kada reikia ir kokios (kaklą visada stengiuosi pridengti bent plona kaklaskare). Šalmukas gerai pasitarnauja tokioje situacijoje, nes prireikus galima nutraukti nuo galvos, paliekant tik ant kaklo su tarsi kapišonu. Taip man buvo vieną dieną, kai su vaikais patraukėme į mišką. Diena neatrodė tokia šilta, bet prisirengę ir gerokai pasportavę sušilome ir kepurė nebeatrodė reikalinga, tad šalmuką tiesiog patraukėme ant kaklo ir toliau žygiavome. Geriausia tai, kad po plona vilna galva niekada nebūna sukaitusi ir drėgna dėl vilnos termoreguliacinių savybių, tad nebaisu ją numauti.

Parduotuvė. Dar viena vieta, kuri erzina jau vien tuo, kad įėjus tenka vaiką nurengti, kad nesušiltų ir visus numautus drabužius (o dar jei dviejų vaikų!) nešti. Šalmukas idealu tuo, kad jį, kaip jau pasakojome, galima numauti paliekant kaip kapišoną, nugulusį ant kaklo. Taip pat ir mašinoje, kurios temperatūra smarkiai skiriasi nuo lauko.

Prie jūros. Šalmukas, kuris yra plonas, labai tiks vėjuotam pajūriui. Galbūt, einant iki jo pavasarį ar rudens pradžioje ir nereikės kepurės, bet prie jūros labai greitai tokį kapišoną užmausite ir uždengsite ausis nuo vėjo.

Jei nenorite pirkti šiltų kepurių. Mano patirtis rodo, kad dažniausiai šiltų žieminių kepurių reikia labai trumpai, nebent esate žieminių pramogų mėgėjai. Jei ne, puikiai išsisuksite su plonu šalmuku, ant jo vėsesnėmis dienomis tiesiog uždedant kapišoną (ypač jei jį dėvės kūdikis gulintis vėžimėlyje) ar plonesnę dar vieną kepurę.Linkime ir jums patogių atradimų,

Lieknos Bitės