1 Prabėgus didžiosioms metų šventės, kaip ir daugelyje kitų šeimų, pas mus namai gerokai pasipildė naujais žaislais. Praėjus kuriam laikui, jau galiu įvertinti, kas pasiteisino, o kas nelabai, ką galiu jums rekomenduoti, o dėl ko, pirkdama antrą kartą, labai gerai pagalvočiau. Nors minkštas baseinėlis su pastelinių atspalvių kamuoliukais mūsų namuose atsirado dar mėnuo iki Kalėdų, tai, manau, labiausiai pasiteisinusi dovana mano dabar jau dešimties mėnesių mažylei, kuri labai įdomi ir neseniai trejų sulaukusiai vyresnėlei.

Kodėl baseinėlis, mano nuomone, idealiai tinka tiek pirmųjų Kalėdų ar Velykų, tiek pirmojo, antrojo ar net trečiojo gimtadienio progomis? Kokį ir kodėl rinkomės? Kodėl prioritetą teikiu Lietuvoje pasiūtam baseinėliui? Apie viską skaitykite apžvalgoje.

KODĖL VERTA TURĖTI TOKĮ BASEINĖLĮ?

 1. Tai universalus žaislas, tarnaujantis skirtingais vaiko raidos etapais. Užvalkalus galima skalbti, tad baseinėliui išsitepus, juos tereikės įdėti į skalbimo mašiną.
 2. Žaislas skirtingo amžiaus vienos šeimos vaikams. kepIki atsirandant šiam baseinėliui mūsų namuose, turėjome šiokią tokią problemą – vyresnėlė visai nesidalino žaislai su mažyle, kuriai taip norisi viską pačiupinėti, paliesti, „paragauti“. Baseinėlis buvo dovana mažajai, tad sesei išaiškinome: „nori žaisti su juo, dalinkis savais žaislais su sese, nes tuomet ir ji tau leis žaisti su savo“. Baseinėlis trimetei pasirodė pakankamai vertingas ir patrauklus žaislas, dėl kurio verta netgi dalintis savaisiais turtais.
 3. Saugus ir tinkamas vaikams nuo šešių mėnesių. Kol neturėjau vaikų, maniau, kad kūdikiams įdomūs tik visokie barškučiai. Dabar, augindama antrą dukrytę, puikiai žinau, kad nereikia laukti darželinuko amžiaus, kad su vaiku užsiimti, jį lavinti, mokyti, su juo aktyviai žaisti. Būtent pusmetinukas, mano nuomone, pradeda ir pats aktyviai demonstruoti norą žaisti. Juk jo gyvenimas iš nuolat gulimos padėties persikelia į sėdimą ir ropojamą, o tai suteikia daug platesnes pasaulio pažinimo galimybes. Kita vertus, daugelis žaislų tokiam vaikui dar nėra saugūs. Minkštas baseinėlis – ne tik vaikui įdomus, patrauklus žaislas, tačiau ir puikiai tinka nuo šešių mėnesių (arba, tiksliau pasakius, nuo tada, kai jis pradeda tvirtai sėdėti). Jame įdomu vartytis, dūkti, mažylis gali žaisti su kamuoliukais, o tėvams ramu, kad jis yra saugioje vietoje (mano mama juokavo, kad tai modernus senovinio maniežo variantas, kuriuose vaikus seniau palikdavo žaisti, kad jie nieko nepasidarytų).
 4. Stambiosios motorikos lavinimui. Šiais laikais tėvai išties daug laiko ir energijos skiria vaikų lavinimui. Tačiau neretas pamiršta, kad lavinimas – tai ne tik matematika, kalbos raida ar žinios apie mus supantį pasaulį, tačiau ir vaiko fizinis aktyvumas. Sutinku, kad vasarą tam sąlygos puikios – supynės, žaidimų aikštelės, dviračiai, paspirtukai ir t.t., tačiau šaltasis sezonas, kurio didžiąją dalį praleidžiame namuose, mūsų šalyje gana ilgas. Toks baseinėlis – neleis apsnūsti net ir gyvenant nedideliame bute. Tai sakau iš patirties, nes baseinėlis, atkeliavęs į mūsų namus rudenį, yra pats mėgstamiausias mano dukrų dūkimo žaislas. Jos lipa, išlipa, šokinėja, plaukioja. Išvertusios visus kamuoliukus, baseinėlį apverčia ir jį „perkūnija“ į palapinę, povandeninį laivą, automobilį, traukinį ir t.t. O svarbiausia – jūs pabandykite patys surinkti tiek kamuoliukų! Tai tikrai puiki mankšta. Tiesa, mūsų namuose galioja taisyklė – vaikai savo žaislus tvarkosi patys, mes tik jiems padedame.
 5. Smulkiosios motorikos lavinimui. Patikėkite, nereikia labai stengtis, kad vaiko smulkioji motorika darbuotųsi. Užtenka, kad jam po ranka visada būtų įvairių formų, dydžių, skirtingų paviršių daiktai (aišku, tai turi būti saugūs daiktai). Su mažąja dukryte tam puikiai „išnaudojame“ ir kamuoliukų baseiną. Jame paslepiu įvairiausių daiktų ir žaislų (nuo medinių kaladėlių iki dubenėlių, plastmasinių šaukštų, kojinių ir t.t.). Kiek džiaugsmo tai suteikia mažajai atradėjai – kuisiasi, ieško, čiupinėja, paragauja.img_20181127_152325_919
 6. Žaislas, su kuriuo vaikas gali užsiimti savarankiškai. Taip, taip, mano dukros tiek randa veiklų baseinėlyje, kad joms retai prireikia mūsų, suaugusiųjų. Aišku, dviese visada lengviau susigalvoti žaidimų, tačiau ir žaislas gana universalus, tad net  mažoji, likusi viena, randa, ką jame viena veikti.
 7. Matematikos ir kiekių pažinimo žaidimams. Vis daugiau perskaitau knygų ir straipsnių, kuriuose vaikų raidos specialistai akcentuoja, kad matematika vaiko gyvenime turi atsirasti nuo kūdikystės, tad abi savo dukras nuo mažens pratinu prie skaičių bei kiekių pasaulio. Baseinėlio kamuoliukus naudojame ir paprastam skaičiavimui, ir kiekių dėliojimui, o neseniai atradau, kad trimetei juos dėliojant labai paprasta paaiškinti matematinius veiksmus (atimtį ir sudėtį).
 8. Spalvų pažinimo žaidimams. Šią praktiką taikau su mažąja dukra, džiaugsmingai iš baseinėlio ištraukiu po vieną kamuoliukus ir įvardiju jų spalvas (tam pravartu turėti ne tik gražiuosius – pastelinių spalvų – kamuoliukus, tačiau įsigyti ir rinkinį ryškių spalvų – raudoną, juodą, žalią, geltoną, mėlyną ir pan.).
 9. Nuostabi vaikų kambario interjero detalė. Dėl mados ir stiliaus galima ilgai ir nuobodžiai diskutuoti, ginčytis, tačiau kamuoliukų baseinai vaikų kambariuose atrodo išties gerai. Man tai labai jauki, elegantiška, žaisminga ir, kas svarbiausia, tuo pačiu ir praktiška interjero detalė. Labai smagu, kai vienas ar kitas vaikiškas daiktas ne tik naudojamas, mylimas vaiko, tačiau ir tėvams netenka raukytis, kad darko namų interjerą.
 10. Geriau vienas, bet plataus panaudojimo žaislas, o ne krūva menkaverčių. Šis suvokimas ateina su laiku. Aš tai supratau tik tada, kai gimė antroji dukra. Stengiuosi, kad vaikus suptų tik kokybiški žaislai ir visada apgalvoju, kokias funkcijas jie atlieka – kiek vaikui reikalingi, kokią naudą suteiks, kiek ilgai bus naudojami (pagal raidą). Taip pat, vis labiau norisi palaikyti sąmoningą vartojimą ir į namus įsileisti tik tikrai malonius, mielus, su meile sukurtus ir vertingus daiktus. Kamuoliukų baseinėlis pas mus karaliauja jau tris mėnesius, ir galiu patvirtinti – taip, tai tikrai labai pasiteisinęs žaislas.

KODĖL VERTA PIRKTI LIETUVIŠKĄ PREKĘ?

 1. Jau ne kartą mūsų puslapyje rašiau ir pasikartosiu: mano nuomone, tiesiog privalu palaikyti Lietuvos kūrėjus. Taip ne tik parodome savo sąmoningumą, remiame savo tautiečius (o tai reiškia, kad keliame ir savo šalies ekonominį lygį), tačiau atsakingai vartojame. Geriau mažiau, tačiau išties vertingų, kokybiškų ir mūsų šalyje sukurtų gaminių.
 2. Rinkdamasi baseinėlį, spėjau peržvelgti jų pasiūlą. Pastebėjau, kad esama ir pigesnių variantų nei mūsiškis, tačiau siūlau neapsigauti. Būtinai atkreipkite dėmesį ir gaminio aprašą: kokio storio baseinėlio sienelės (man ypač aktualu buvo jo dugnas, kad vaikui būtų minkšta ir komfortiška žaisti). Taip pat būtina įsitikinti, ar kamuoliukai saugūs vaikams (t.y., ar pagaminti iš jiems saugios plastmasės).
 3. Renkantis tokį žaislą, kuris nėra visiškai šabloniškas, o gali rinktis spalvas, dydį ir kitus niuansus, man labai svarbu, kaip jo kūrėjas/pardavėjas komunikuoja. Jau kuris laikas buvau nusižiūrėjusi socialiniuose tinkluose sparčiai populiarėjantį prekinį ženklą „Happy Bubbles“. Į jį atkreipiau dėmesį dėl didžiulio pasirinkimo ir realių baseinėlių nuotraukų iš jų studijos bei klientų namų. Mano nuomone, jei žmonės dalinasi nuotraukomis, vadinasi yra labai patenkinti preke ir tai nuoširdžios rekomendacijos kitiems forma. Susipažinusi su šio prekinio ženklo kūrėja Vaida, iškart supratau, kad išsirinkti nebus sunku. Ji smulkmeniškai pakonsultavo dėl dydžio, spalvų, jų derinimo. Pačiai buvo sunku apsispręsti, tad tiesiog nupasakojau, kokioje aplinkoje bus baseinėlis, o ji man padėjo parinkti paties baseinėlio ir kamuoliukų atspalvius. Išsirinkau pelenų rožės spalvą (medžiagą), o kamuoliukus suderino Vaida. Rezultatu likau labai patenkinta, o ir į svečius užsukę svečiai vis giria, kad tai labai stilingas žaislas.

Prisipažinsiu, man visada ne tik labai smagu išbandyti Lietuvos kūrėjų gaminius, tačiau mielai susipažįstu ir su asmenybėmis, besislepiančiomis už jų. „Happy Bubbles“ kūrėja Vaida man pasirodė ne tik labai energinga, veikli, motyvuota bei išties mylini savo veiklą, tačiau ir labai įdomi pašnekovė, tad dalinuosi jos verslo istorija.

 – Esate lietuvių kūrėja, kurios darbai labai džiugina vaikus, papasakokite, kaip gimė tokių baseinėlių idėja?

– Idėja kilo, kaip ir daugeliui verslių mamų – naršant internete. Jei tiksliau, tai ją man atnešė Velykų bobutė. Dovanų sūnaus ar giminaičių atžaloms dažniausiai ieškau interneto platybėse. Tad taip benaršant „Instagram“ vienoje užsienio kambario interjero nuotraukoje pamačiau tokį baseinėlį ir jis mane labai sužavėjo. Taip gimė ir minkštų kamuoliukų baseinų idėja. Visą laiką nuo vaikystės mėgau rankdarbius, dalyvaudavau respublikiniuose konkursuose, mano darbeliai laimėdavo pirmas vietas. Siuvimo mašina mokėjau siūti jau nuo ketvirtos klasės, o gimus dukrai ir sūnui tie darbeliai darželių/mokyklos parodoms toli nedingo, tad man nebuvo sunku paversti tai realybe ir dar vienu verslu. Gerą dešimtmetį dirbau floriste, vėliau reklamos pardavimų vadove, marketinge ir galiausiai jau greit bus penkeri metai kaip esu kelionių agentūros įkūrėja bei direktorė. Tačiau, pripažinsiu, kamuoliukų baseinų gamybos procesas užtruko, norėjau padaryti savaip ir pagal visus standartus vaikų saugumui. Būtent mes orientuojamės į kokybę (turime visus kokybę atitinkančius dokumentus). Kodėl dažniau sakau „mes“? Tai mano šeima: tiek vyras, studentė dukra ir 9 metų sūnelis prisideda prie šio projekto. Visi turime savo pareigas, o ši pagalba labai reikalinga, kad pirkėjams nereiktų laukti ir kamuoliukų baseinai pasiektų mažuosius laiku.6

Kokių tipo baseinėlių turite? Ar didelis spalvų pasirinkimas? Iš ko pasiūtas pats baseinėlis? Ar medžiagos saugios ir tinkamos net kūdikiams?

– Mes gaminame apvalius minkštus keturių dydžių baseinėlius. Pirkėjai drąsiai gali rinktis kūdikiams pritaikyta baseinėlį, du didesnius dydžius paaugusiems vaikams, o didžiausią (4 dydžio) baseiną mes pavadinome ŠEIMYNINIS, nes jame gali sutilpti visas būrys vaikų ir dar tėveliai prisijungt. Šiai dienai vieninteliai daugiausiai galime pasiūlyti rinktis net iš 48 kamuoliukų spalvų ir panašiai tiek audinių atspalvių. Šiai dienai „Happy Bubbles“ nėra vienintelis minkštų baseinėlių prekinis ženklas rinkoje. Kuo mes kitokie? Kaip ir minėjau, ypatingą dėmesį skiriame kokybei: tai ne serijinis produktas, todėl visos naudojamos medžiagos (medvilniniai audiniai, kamuoliukai) yra išbandyti, testuoti, aukščiausios kokybės ir sertifikuoti, saugūs aplinkai bei vaikams (turime visus dokumentus). Baseinai pagaminti iš elastinio putų poliuretano (porolono), kuris yra naudojamas standartinių čiužinių gamyboje, yra sertifikuotas tarptautiniu mastu pripažintame nepriklausomų bandymų OTI-institute. Atitinka „Oeko-Tex Standard 100“ pirmos klasės reikalavimus, tai reiškia, kad porolonas neturi kenksmingų medžiagų sveikatai, tinkami naudoti kūdikiams ir mažiems vaikams iki trejų metų. Tad mažieji drąsiai su tėvelių priežiūra gali net ir šokinėti ant storo dugno (mūsų dugnai net 4 ir 5 cm!). Trijų metrų užtrauktukai naudojami užvalkalų siuvime pagal specialų mūsų užsakymą gaminami taip pat Lietuvoje. Užvalkalus galima skalbti.

Kokio amžiaus vaikams dažniausiai dovanojami tokie baseinėliai?

– Pirmasis vaiko gimtadienis ypatingas, todėl norisi, kad ir dovanos būtų įdomios, naudingos ar paliktų ir pačiam mažyliui įspūdžių, tad kamuoliukų baseinai yra ideali dovana ir, iš tiesų, pati populiariausia tarp pirmąjį gimtadienį švenčiančių vaikų. Tačiau ne ką mažiau džiaugsmo kamuoliukų baseinai suteikia ir 2–5 metų vaikams, nes tuomet galima sugalvoti įvairios veiklos, o ypač jiems smagu pasislėpti bei šokinėti. Mūsų dažnai taip pat klausia iki kelių metų tinka kamuoliukų baseinai? Atsakome, kad tinka visiems, nes jie atlaiko suaugusio svorį! Jei šeimoje yra vyresnių sesių ar brolių – patikėkite jiems taip pat norėsis panerti į burbulų jūrą.


3

– Čia norisi ir man įsiterpti, kad gulinėti minkštame baseinėlyje mėgsta net ir mūsų šeimos tėtis. Prieš kelias dienas aptikau jį ten skaitantį knygą. Sakiau, kad ištampys, sugadins, tačiau jam atsistojus, baseinėlio forma ir vėl greitai grįžo.

Jūsų kuriami baseinėliai – ryški vaikų kambario detalė, ar jų spalvos derinamos būtent prie interjero? Ar vis dar populiaru, kad berniukai renkasi melsvus atspalvius, o mergaitės – rausvus? O gal tokių šabloniškų pasirinkimų vis mažiau?

– Šiuo metu ypač populiarūs skandinaviško stiliaus vaikų kambario interjerai, ir kamuoliukų baseinai iš tiesų dominuoja juose. Labiausiai tėvelių pasirinkime vyrauja tendencija – natūralumui, lengvumui, švelnumui. Žavu tai, kas paprasta. Daugiausiai mergaitėms renkasi šviesių (pilka, pelenų rožės, mėtų, rusvos, šviesiai violetinės) spalvų baseinus ir pastelinių arba vienatonių spalvų kamuoliukus. Tačiau berniukams vyrauja nuotaikingos bei žaismingos modernios spalvos, derančius prie kambario interjero ar baldų: turkio, juodos, tamsiai ar šviesiai pilkos spalvos baseinai su juodos, sidabro, aukso, medaus, turkio, žydros ar kitų metalizuotų spalvų kamuoliukų deriniais.

dsc00692

– Papasakokite, kokios būna Jūsų mažųjų klientų reakcijos, kai išvysta baseinėlį, pilną margaspalvių kamuoliukų? Ar klientai pasidalina įspūdžiais?

– Juk tikrai minkšti kamuoliukų baseinai užkariauja jauniausių vaikų širdis ir tampa maloniausia akimirka tėvams. Ir kaip smagu, kai kamuoliukų baseinas šiais laikais jau gali būti ne tik prekybos centrų žaidimų erdvėse, bet ir vaiko kambaryje namuose. Žinote, kada jaučiamės iš tiesų įvertinti ir dar labiau motyvuoti – tuomet, kai mūsų pirkėjai grįžta rašydami gražius laiškus, atsiliepimus ir dalinasi pilnomis emocijų nuotraukomis, kuriomis mes galime pasidalinti bei aprašyti jau jų istoriją. Ir tuomet mums nėra nieko geriau, nes ne tik mes, bet ir mūsų gerbėjai mato, jog vaikai džiaugiasi ir šypsosi. Tai nuostabi emocija, ir mes kuriame, kad išpildytume vaikų svajones.

Jei ir jūs žvalgotės supersmagios gimtadienio dovanos ir norite, kad žaislas būtų ne keliems mėnesiams ar metams, o ilgam laikui, mes nuoširdžiai rekomenduojame minkštus kamuoliukų baseinus. Apie juos daugiau papasakos, patars ir padės išsirikti mūsų pašnekovė Vaida, ją rasite ČIA.

Smagaus laiko jūsų šeimoms linkinčios,

Lieknos Bitės