niekorimtocAntoine de Saint-Exupéry vardą žino visas pasaulis: tiek maži, tiek dideli, išgirdę žodžiai „mažasis princas“ asocijuojasi su pasakojimu apie pačią nuoširdžiausią pasaulyje draugystę, apie vaikišką gerumą, apie prieraišumą, apie žmones ir apie pasaulį. Greičiausiai, kiekvienas mūsų net atskirai įvardintų, apie ką gi tas Antoine de Saint-Exupéry „Mažasis princas“.

Nežinau, keliais skirtingais savo gyvenimo etapais skaičiau šią knygą, bet pirmą kartą į rankas paėmiau vaikystėje, iš naujo skaičiau paauglystėje, o vėliau – jau ir suaugusi. Visada žinojau, kad šis magiškas pasakojimas tikrai atsidurs ir mano vaikų knygų lentynose. Taip ir nutiko, kai pamačiau, kad mano mėgstama leidykla „Nieko rimto“ išleido naują „Mažojo princo“ leidimą: didelio formato ir su nuostabiomis Manuelos Adreani iliustracijomis. Atsispirti buvo tiesiog neįmanoma tam vaizdui, kurį pamačiau, o turinys ir taip garantuotai puikus.

Tiesa, „Mažąjį princą“ rekomenduoju skaityti tik kartu su vaiku (pavyzdžiui, net jei jis ir pats gali skaityti, aš pirmą kartą tai daryčiau drauge). Šis papasakojimas ne veltui itin jautriai ir stipriai paveikia suaugusiuosius. Jis veikia ir vaikus, kurie ne visas potekstes ir teksto prasmes suvokia tinkamai. Jei knygą nuspręsite skaityti dar visai mažiems vaikams – siūlau ją trumpinti, skaityti ne visą, o dalimis, tam tikras vietas praleidžiant (paliekant ateičiai). Gali būti, kad jūsų mažyliams tai tebus linksmas pasakojimas apie šviesiaplaukį berniuką, naiviomis akimis ir labai didele širdimi. Ir patikėkite, juos „užkabins“ detalės, ypač tos kosminės, neatitinkančios realybės.

Aš savo knygų lentynoje turiu ne vieną „Mažojo princo“ vertimą, bijau sumeluoti, bet pats seniausias dar 1987 metų. Naujesnį vertimą pirkau studijų metais, kas buvo prieš kokius 10 metų. Na, o dabar tas, kurį skirsiu būtent vaikams. Kuo jis kitoks? Savo dydžiu (formatu), iliustracijomis. Man jos kažkuo artimos Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paveikslams – savo minkštumu, lengvumu, romantiškumu. Ir, žinoma, savo patrauklumu vaikams.

Leidinys kaip ir pats pasakojimas tikrai įspūdingas, tad rekomenduoju jį turėti visoms šeimoms.