img_20180405_140627Patyrusios mamos žino, kad iki mažylis paaugs didelio dėmesio skirti jo kambario dekorui visai neverta. Greičiausiai, mažylis dar daug mėnesių jaukiai miegos savo lovelėje greta jūsiškės. Tačiau lovelės paruošimas – labai svarbus reikalas. Joje naujagimis praleis beveik visą dieną, tad ji turi būti tvarkinga, jauki, saugi ir, aišku, maloni tėvelių akiai.

Jei laukdamasi pirmosios dukrytės beveik visko norėjau rožinės spalvos, su antrąja „skonis“ visiškai pasikeitė ir ieškojau kuo neutralesnių, pastelinių atspalvių ir motyvų. Vieną didžiausių kūdikių ir vaikų patalynės pasirinkimą radau internetiniame puslapyje www.TavoSapnas.lt. Beje, šioje parduotuvėje galima rasti ir pačių įvairiausių prekių namams: nuo audinių, užuolaidų, patalynės suaugusiems iki visko, kas reikalinga kūdikio miegui ar mamytėms po gimdymo.

Kadangi mūsų namuose jau kelios dienos mažas stebuklas ramiai miega savo lovelėje, tad skubu dalintis įspūdžiais, ką išbandžiau iš šios parduotuvės ir kas man patiko. Labai apsidžiaugiau radusi ne tik patalynę, kurios spalvos aiškiai sakytų „čia berniukiška, o čia mergaitiška“, o ir labai mielų, neutralių raštų. Išsirinkau baltą patalynę su mėtų atspalvio miško tematika. Iškart pastebėjau, kad šio puslapio privalumas – didelis skirtingų išmatavimų pasirinkimas. Ne visos lovelės būna standartinių išmatavimų, o ką kalbėti apie antklodes. Beje, manoji (nuo sesės mažylei paliko dvipusė medvilnės ir kupranugario-merino vilnos antklodė) yra būtent tokia „netradicinė“, tad apsidžiaugiau radusi 95×135 užvalkalus. Paklodę, aišku, rinkausi tik su guma. Ji puikiai priglunda prie čiužinuko ir nereikia baimintis, kad išsikamšys, susiglamžys, ir mažyliui dėl to bus nepatogu miegoti ar jo jautrią odelę nuspaus nelygumai.

img_20180405_140750Kadangi lauke oras vis gražėja, saulytė vis dažniau mus lepina, manau, kad didžiąją dalį laiko su kūdikėliu jau visai netrukus būtent ten ir praleisime. Tam, mano nuomone, reikalingas vidutinio storumo pledas. Būtent tokį – dvipusį – išsirinkau ir aš. Viena pusė – medvilnė, tad ja labai malonu užkloti kūdikį. Kita – minkštutė lyg pūkas (antialerginis poliesteris). Kol dar lauke nebuvome, jis puikiai tarnauja man, mamai, žindydama dukrytę juo apsigaubiu pečius. Jis toks lengvutis, minkštas, tikrai labai malonus. Manau, kad esant šiltesniam orui, jį galima naudoti ir į lovytę vietoj antklodės.

Dar vienas daiktas, kuriuo pasirūpinau dar iki dukrytei gimstant, tai miegmaišiukas. Jei pirmosios mažylės laukdamasi nebuvau girdėjusi apie jį ir nemaniau, kad jis reikalingas, dabar drąsiai galiu rekomenduoti visoms mamos. Rinkdamasi turėjau griežtą reikalavimą – jis turi būti iš kuo natūralesnės medžiagos, geriausia – medvilninis. Tokį radusi www.TavoSapnas.lt labai apsidžiaugiau, nes man itin svarbu, kad kūdikio aplinkoje būtų kuo daugiau natūralių medžiagų, leidžiančių jo odai kvėpuoti, o miegmaišiuko atveju – dar ir užtikrinančių tinkamą šilumos ir šalčio balansą. Tokie miegmaišiukai gali būti tikras išsigelbėjimas, kai kūdikis itin neramus, daug blaškosi, todėl naktį nusimeta antklodę. Tokiame miegmaišyje užtikrinama šiluma, tačiau vaikutis mažiau blaškosi, būna ramesnis ir geriau miega. Man asmeniškai su tokiu „drabužėliu“ patogu dukrytę ir maitinti, paimi iš lovelės bei nesuki galvos, kad, galbūt, jai bus vėsu, kol pavalgys.img_20180405_140708Šį kartą džiaugiuosi, kad lovelės paruošimas buvo labai sėkmingas ir greitas. Žinojau, ko noriu, ir išsirinkau  tik pačius reikalingiausius daiktus. Beje, manau, kad pirmaisiais mėnesiais kūdikiui nereikia nei lovos apsaugėlių, nei pagalvės, tad šių daiktų kol kas tiesiog nepirkau.

Ramių naktų ir saldžių sapnų linkinčios,

Lieknos Bitės