001Kadangi mes esame mamos su patirtimi, norime su jumis pasidalinti mums labai patikusiu atradimu – lavinamaisiais žaisliukais, tinkančiais patiems mažiausiems, tik gimusiems vaikučiams. Kol visi barškučiai, kramtukai kūdikiui dar nėra aktualūs, nuo maždaug pirmo jo gyvenimo mėnesio galite pradėti rodyti juodai baltais piešiniais dekoruotus paveikslėlius ir knygeles.

Tokius piešinius galite atsispausdinti ar nusipiešti, tačiau mums labai patiko, kad Lietuvoje kūdikio lavinimui skirtų kortelių galima jau ir įsigyti. Būtent tokias radome mūsų jau pamėgtoje parduotuvėlėje www.voverytesbutikelis.lt. Nieko negirdėjusiems apie tokio tipo lavinamuosius žaisliukus, papasakosime šiek tiek daugiau.008Kitaip nei suaugusiųjų, kurių akys skiria milijonus skirtingų spalvų, kūdikis skiria tik akivaizdžius tamsos ir šviesos kontrastus. Būtent todėl vizualinei stimuliacijai, kuri yra labai svarbi vystymosi dalis, patariama naudoti juodus ir baltus arba kitų spalvų labai kontrastingus dryžius bei formas. Tokie vaizdai mažylį lavina, nes stimuliuoja jo smegenis, verčia jas „darbuotis“ nuo pirmųjų gyvenimo dienų.003„Voverytės butikėlyje“ galite rasti 13×18 cm kieto kartono, laminuotas, užapvalintais kraštais dvipuses korteles. Viena pusė – su dominuojančia juoda, kita – su dominuojančia balta. Ant jų pavaizduoti įvairiausi gyvūnėliai, todėl kūdikiui galima ne tik rodyti korteles, tačiau kartas nuo karto papasakoti, kas jose pavaizduota. Patikėkite, mažyliams labai gera ir malonu girdėti švelnius tėvelių balsus, o vėliau, jiems paaugus, galėsite su šiomis kortelėmis mokyti pažinti konkrečius gyvūnus. Mums patiko, kad kortelės išties tvirtos, todėl visai nebaisu, kad vaikui paaugus ir pradėjus viską dėti į burną, jos bus „nuvalgytos“.

Kitas mūsų atradimas iš „We Gallery“ kolekcijos – minkšta knygelė. Jau nuo 3–4 kūdikio gyvenimo mėnesio jam bus nepaprastai smagu ją čiupinėti, liesti, „ragauti“, pajusti čiužantį garsą. Iki šį etapą kūdikis priaugs – knygelė puikiai tarnaus kaip ir kortelės – sensoriniam pažinimui. Pavyzdžiui, knygelę galėsite išskleisti ir padėti mažylio lovelėje.016Tokie žaislai lavina vaikus ir prisideda prie jų raidos. Pavyzdžiui, kai vienos mūsų mergaitė buvo mokymosi vartyti etape – tokius paveikslėlius naudojome kaip motyvavimo priemones. Vėliau, kai ji paaugo ir bandė stotis, tokius paveikslėlius kabindavome ant sienos, kad jai būtų įdomu siekti.

Jei ir jūs ieškote patiems mažiausiems vaikučiams lavinančio, naudingo jo raidai, bet ir labai smagaus žaislo – siūlome rinktis tokio tipo korteles ar knygeles. Tai ir puiki dovana, jei galvojate, kuo nustebinti pirmą kartą lankomą mažylį. Mūsų išbandytas korteles ir knygelę galite rasti ČIA.