1Taip, jūs perskaitėte visiškai teisingai – mes tikime, kad aplinka, kuri supa mus ir mūsų vaikus, gali turėti lavinamąją galią. Gimus kūdikiui, svarbu prie jo pritaikyti ne tik namų saugumą, bet ir pamažu juose „apgyvendinti“ įvairias atrakcijas, žadinančias vaiko smalsumą, aktyvumą bei kūrybiškumą.

Svarbiausia taisyklė, kurios griežtai laikomės – nebijoti netvarkos. Taip, namuose, kuriuose bus įvairios zonos, skirtos vaiko žaidimams ir veiklai, gali vyrauti šioks toks chaosas, tačiau viską atperka iš laimės žibančios mažylio akys bei šypsena. Juk jam būtina išlieti susikaupusias emocijas, paskirstyti energiją ir kasdien atrasti kažką naujo. Sakysite, kad tai puikiai galima padaryti lauke? Teisingai, gryname ore galima (ir reikia!) būti kuo daugiau, tačiau realybė tokia, kad lietuviški orai ne visada palankūs ilgam pasibuvimui lauke, todėl ir leidžiant dienas namuose turi nenukentėti vaiko fizinis lavinimas.

KAM SKIRTA SIENELĖ? Mes šią dilemą išsprendėme labai paprastai – vaikų kambaryje įrengėme švedišką sienelę arba, kitaip tariant, gimnastikos sienelę. Maždaug prieš 20 metų, kai mes pradėjome lankyti mokyklą, tokios gimnastikos zonos buvo kiekvienoje sporto salėje, o neretai ir namuose. Kiek smagių prisiminimų iš tų laikų – nuo lipimo lygiagretėmis kopėtėlėmis iki bandymo kuo ilgiau išsilaikyti virš skersinio ar lipimo virve. Mes buvome ta karta, kurie norėjo būti fiziškai aktyvūs, judrūs ir sportiški. Kai galvojame apie savo vaikų ateitį, norime to paties – ne prie kompiuterių visą dieną palinkusių papilkėjusių veidų, o energingų ir ne vieną sporto šaką pamėgusių paauglių. Ir šio tikslo reikia siekti jau šiandien – kai jie vos pradėję vaikščioti, nes geri įpročiai formuojami visą gyvenimą.

KOKYBĖ. Tokių gimnastikos sienelių pasirinkimas Lietuvoje tikrai labai nedidelis. Gal daugeliui tėvų atrodo, kad šiuolaikinių vaikų kambariui dekoruoti tinka tik pagalvėlės ir lipdukai? Ilgiau paieškojusios, didelį jų asortimentą aptikome internetiniame puslapyje www.gimnastikossieneles.lt („Indigo“). Čia sporto įranga ras visi – ir tėveliai, norintys po darbų namuose prasimankštinti (ar net rimčiau pasportuoti), ir vaikai. „Indigo“ siūlo tiek lauko įrangą vaikų žaidimų zonai, tiek vidaus sporto inventorių. Beje, daugelis jų prekių – iš Rusijos, kas mums buvo tik pliusas, nes sienelė tikrai labai kokybiška. Tenka pripažinti, kad kinų gamybos įranga nekeltų tokio pasitikėjimo.019VISAI ŠEIMAI. Mes pasirinkome gimnastikos sienelės komplektą „Favorit“, kurį sudaro žiedai, virvinės kopetėlės, virvė, trapecija. Taip pat įsigijome čiužinį, kuris apsaugos nuo kritimų. Mūsų mergaitei vos 1,5 metai, tad ne visos šios sienelės atrakcijos jai jau aktualios, tačiau sienelę naudojame visa šeima. Tai žaislas, kuris auga kartu su vaiku ir skirtingais jo amžiaus periodais jam bus aktualus, įdomus bei naudingas. Dabar mažylė, su mūsų, tėvų, pagalba ir priežiūra lipa į viršų ir bando nusileisti žemyn. Taip pat jai labai patinka suktis su žiedais. Praverčia net ir čiužinys, kurį ji išnaudoja kaip atskirą žaislą – ant jo voliojasi, ridenasi. Mergaitė kasdien mažiausiai valandą laiko praleidžia lipdama, besisukdama su žiedais ar tiesiog šokinėdama ant čiužinio.

SAUGUMAS. Šios sienelės montavimas – nėra sudėtingas ir tikrai lengvai įveikiamas daugeliui vyrų. Mūsiškę montavęs tėtis kelis kartus kartojo, kad vienas malonumas tai daryti, kai visos detalės tokios kokybiškos. Taip pat jis gyrė tai, kad sienelė, jo akimis, itin saugi. Prieš leisdamas dukrai lipti ir žaisti, pats ją labai gerai išbandė (tikrino, ar ji pajėgi atlaikyti 80 kilogramų apkrovą). Mums labai patiko ir tai, kad visos aštrios ir nelygios vietos, pavyzdžiui, varžtai, užsitaisė su specialiomis apsaugėlėmis. Kalbant apie saugumą, net tos detalės, kurios skirtos lipti, padengtos specialia medžiaga, saugančia nuo paslydimo.2065VAIKIŠKAS DIZAINAS. www.gimnastikossieneles.lt puslapyje vaikiško sporto inventoriaus pasirinkimas labai didelis – ne tik skirtingo dizaino modelių (galima pasirinkti artimiausią namų stiliui ar vaiko kambario išplanavimui), tačiau ir spalvų gama tokia, kad kiekvienas lengvai rastų savąją sienelę. Kambaryje, kuriame mes montavome gimnastikos sienelę, vyrauja švelniai geltoni atspalviai ir cirko dekoracijos, todėl rinkomės ryškiaspalvę oranžinę įrangą su raudonos, mėlynos, žalios spalvų intarpais. Sienelė atrodo labai linksmai ir žaismingai, būtent taip, kaip, dažniausiai, patinka vaikams.

ANKSTYVASIS UGDYMAS. Mus šiam, vaikus lavinančiam ir skatinančiam jų fizinį aktyvumą, pirkiniui įkvėpė pamokėlės, kurias lankome su mažyle. Jose akcentuojama, kad vienas svarbiausių intelektų – fizinis (vaiko pusiausvyros, vestibuliarinio aparato lavinimas, kinestetinis mokymas). Vaikų ankstyvojo ugdymo specialistai šiose pamokėlėse patarė namus adaptuoti taip, kad mažyliui būtų ne tik smagu, gera, jis patenkintų savo smalsumo poreikius, tačiau galėtų aktyviai judėti ir kartu su tėveliais sportuoti.

Aišku, svarbiausia ir esminė sąlyga, kad bet koks žaislas ar namų įranga turėtų tikros naudos – tėvų indėlis ir pamokos. Taip, vieną dieną mažylis tikrai pats pabandys lipti sienele ar suktis su žiedais, tačiau, jam tai kelis kartus parodžius – šią smagią veiklą jis atras daug greičiau. Dar viena būtina sąlyga – gera tiek vaiko, tiek tėvų nuotaika. Juk teigiamas nusiteikimas būtinas viskam, ką veikiame su savo atžala – tiek miegui, tiek valgymui, tiek žaidimams.052Jei ir jūs jau planuojate, kaip įrengsite vaiko kambarį ar tiesiog bendrą šeimos erdvę, norite savo vaikui suteikti galimybę aktyviai judėti bei kasdien patirti begalę gerų įspūdžių, užsukite į www.gimnastikossieneles.lt, čia rasite saugių, lengvai montuojamų, puikaus dizaino ir tikrai labai naudingų vaiko raidai gimnastikos sienelių.