cof

Knygų apžvalgos – mums vienos mieliausių ir įdomiausių. Juk taip gera kartu su vaikais kaskart pasinerti į naujus nuotykius, atrasti, mokytis, pažinti. Dar smagiau – stebėti, kas juos labiausiai sudomina, sužavi. Net ta milijono klausimų audra – o kas čia, kodėl taip, kas jis ir t.t. – tokia įkvepianti ir primenanti, kokie smalsūs, protingi bei atviri pasauliui mūsų mažyliai. Taip jau mėnesį kaskart trinu rankomis, kai mano dukrytė vakaro skaitiniams iš lentynos išsirenka mano pačios vaikystės knygą apie mažą mielą indėniuką Kiką. O jūs pamenate šią Čarlzo Torsono knygą?

Labai apsidžiaugiau, kai, ieškant naujų knygelių dukrai, www.perkuknyga.lt pamačiau dvi istorijas apie iš mano vaikystės atsiminimų likusį indėniuką („Kikas“ bei „Čikas ir Kikas“). Dabar joms šioje elektroninėje knygų karalystėje net taikoma 20 proc. nuolaida. Kodėl ši knygelė užkariavo ir mūsų vaikų širdis?

Tikriausiai, savo paprastumu, siužeto aiškumu ir labai mielomis iliustracijomis. Mums, mamoms, labai patiko ir tas faktas, kad abiejose knygelėse galima rasti pamokančius moralus, kurie vaikams paaiškina tam tikras vertybes. Pavyzdžiui, lūšiukas buvo tikras nedorėlis, visus skriaudė, tačiau Kikas savo gerumu ir kantrybe, jam padėdamas, o ne, atvirkščiai, atsilygindamas blogiu, pakeitė šį gyvūnėlį ir jis tapo geras. Štai kitoje knygelėje taip pat pabrėžiama vertybė, kad darydamas gerą – ir pats sulauksi to iš kitų. Kikas padėjo išgelbėti Erelio vaikutį, kuris iškrito iš lizdo ir jį užpuolė lūšiukas, o jam gerą padarė kiti miško gyvūnai – sunešė taip išsvajotą plunksnų vainiką. Manau, kad kiekviena knygelė, kurią skaitome vaikams, turi nešti kažkokią gerą žinią, mokyti, turėti prasmę.

Mūsų vaikams, kurių amžius 2–5 metai, labai patiko, kad knygelės nenuobodžios, siužetas nuolat įtraukiantis į naujus nuotykius, paveikslėliai labai gerai apibūdina, kas rašoma, tad jau po kelių vakaro skaitymų jie patys pasakojo, kas vaizduojama siužete. Manau, kad ir pasakojimo trukmė labai apgalvota, nes idealiai tinka maždaug 10–15 minučių skaitymui prieš miegą, kad vaikas spėtų išklausyti visą istoriją.

Prisipažinsiu – man taip gera ir malonu širdyje, kad knygelės, kurias man skaitė mama, mano vaikams taip pat mielos bei artimos. Atrodo, taip dažnai girdime aplinkui, kad mūsų kartos tokios skirtingos, auklėjimas, vertybės, papročiai kiti, tačiau, išties, patys geriausi dalykai ateina iš kartos į kartą. Tikiuosi, kad Kikas toks pat įdomus bus ir mano anūkams. 🙂

Malonių atradimų skaitant linkinčios,

Lieknos Bitės