Visai neseniai jums pristatėme „Naminuko leidyklos“ išleistą, ypatingai jautrią knygelę apie išsiskyrimą su mums brangiais žmonėmis, tad šiandien jau nekantraudamos skaitėme antrąją šio autoriaus, Benji Davies, knygą „Nojus ir banginis“.

Ši knyga, ne mažiau nei pirmoji, mus žavi savo iliustracijomis. Mano sūnūs, tiek trimetis, tiek penkiametis, susižavėję seka itin išraiškingus paveikslėlius, kuriuose atsispindi ir vandenyno gyvenimas, ir mažo berniuko, Nojaus, liūdna kasdienybė. Nojus gyvena vienas su tėčiu ir šešiomis katėmis, ir gyvenimas, galbūt, būtų visai smagus, jei ne tėtis, kuris kiekvieną rytą išplaukia į jūrą žvejoti ir grįžta tik sutemus, o Nojus dienas leidžia vienas, kamuojamas vienatvės. Tačiau vieną dieną berniukas netikėtai randa draugą, kuriam gali išpasakoti visa, kuo taip ilgai norėjo pasidalinti.

Knyga ypatingai jautriai, bet drauge ir optimistiškai, sprendžia įvairias žmogiškąsias problemas: vienatvės ir nuobodulio temas, vaikiško rūpesčio ir baimės, kad tėvai supyks jiems pasielgus neteisingai, taip pat atsakingumo bei empatijos, besirūpinant silpnesniais už mus (kol kas neišduosiu jums, kas tampa mažojo Nojaus draugu, tebūnie tai jums ir jūsų vaikams džiugia intriga).

Neabejoju, kad ši knyga jums suteiks progą pasikalbėti su savo vaiku apie visą spektrą emocijų: ne tik apie baimę, liūdesį, bet ir susitaikymą su situacija ar draugo ilgesį, o taip pat ir laimę, žinant, kad šeima visada lieka šalia.

Kol vaikai gilinsis į jiems svarbias temas, mūsų, tėvų, širdis palies žinutė, kuri primins kuo daugiau laiko skirti savo vaikams, nesvarbu, kokie rūpesčiai ar darbai mus slėgtų, nes tik mes galime padėti jiems išmokti svarbiausias gyvenimo pamokas.

Linkime šiltų vakarų sulipus į lovas knygų skaitymui,

Lieknos Bitės